View Single Post
stare 07-01-14, 10:22   #9
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Sokół a czytałes to?
Cytat:
Napisał Kuras1000 Zobacz post
ja po miescie (bez korków), 13km do pracy, mam spalanie od 5,8l (lato) do 6,3l zima.
Przy 140 km/h na autostradzie na tempomacie 6,8l - nie wiem jak kolega ma 5,5l...
powiem ci ze ja swoim 1,8 tddi ma srednie jak sie postaram -jazda miasto bez korków-do 90km/h okolo 4,7L -moge mniej moge wiecej-wszystko zalezy od stylu jazdy.

ale niema fizycznie mozliwosci jesli ci samochod spali przy 100km/h -5L/100km to aby spalił 5,5L przy 140km/h.

dlatego:
albo masz małe zuzyte opony-ktore maja mniejszy opor toczenia i zawyzają predkosc albo jechałez z dobrym wiatrem z górki.

zauwaz ze inny kolega w twoim silniku przy 140km/h ma dobrze powyzej 6L/100km.
zreszta i ja tak bede mial gdzies podobnie a komputerek mam dobrze skalibrowany.
zresztą niewazne jaki masz samochod i silnik-przy 140km/h liczą sie opory jazdy i to one powoduja spalanie. mozesz miec 6 biegowa skrzynie biegow i nadbiegi ale przy 140km te nadbiegi malo co zmniejsza spalanie.

owszem nadbiegi pomoagaja ale przy niskich predkosciach jazdy gdzie silnik moze spokojnie pracowac na niskich obrotach, ale u ciebie to napewno nie bylo 140km/h na rownej drodze jesli miales 5,5L spalanie.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem