View Single Post
stare 20-04-14, 09:15   #1
Zedi82
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 29
Domyślnie Wymiana łącznika stabilizatora tył problem

Witam,
Jakoś na początku lutego wymieniłem łącznik stabilizatora tylnego, po dwóch miesiącach coś zaczęło nie tyle stukać co tak strzelać jakby guma się naprężała i strzelała, zaglądam pod spód i widzę,że ten górny grzybek łącznika nie jest wciśnięty w wahacz i podejrzewałem ,że on na jakichś nierównościach wciska się tam i wyskakuje powodując taki objaw, mówię no dobra, łącznik nie drogi to wymienię go. Udałem się do sklepu motoryzacyjnego mówię jaki mam samochód i proszę o łącznik. Wracam do domu zdejmuje stary zakładam nowy i zonk...nie mogę go dokręcić, dojechałem nakrętką do końca a on ani dobrze wciśnięty w wahacz ani sztywno się trzyma,tylko lata jak mu się chce...ukręciłem gwint, podjechałem do mechanika który dołożył jeszcze jedną nakrętkę i jakoś ścisnął..po dwóch dniach to samo. łącznik luźny i lata jak chce. Mówię sobie "łącznik to chyba najprostsza rzecz do wymiany w zawieszeniu samochodu a ja nawet to spartoliłem" później biorę opakowanie od tego łącznika co kupiłem i patrzę na opakowanie a tam napisane jest - producent SIDEM - nr części 3266 marka samochodu i model Mitsubishi colt VI - pierwsza myśl ,że często części pasują do różnych marek samochodów, no ale szukam informacji czy ten sam numer pasuje do focusa i okazuje się,że producent części do focusa ma numer 3269 i w sklepie internetowym jest o ponad 10 zł droższy niż ten do colta , na zdjęciach wyglądają tak samo, na żywo porównywałem z tym co zdjąłem i różniły się delikatnie...tzn. miałem wrażenie ,że na tym starym łączniku a dokładniej na tym bolcu co wchodzi w gumy gwint na tym starym był minimalnie dłuższy..czy ktoś z was miał do czynienia z jednym i drugim łącznikiem i powie mi czy to mogła być przyczyna,że nie mogę go dokręcić?
Poniżej macie linki do łącznika do colta i focusa (mi sprzedano to do colta)
Colt - http://www.iparts.pl/czesc/lacznik-s...cje-produktowe
Focus - http://www.iparts.pl/czesc/lacznik-s...-135-3269.html
Zedi82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem