View Single Post
stare 31-01-10, 18:42   #1
Kuras77
Turysta
 
Avatar Kuras77
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2007
WY Warszawa Wola
Postów: 472
Garaż
Domyślnie Jaki akumulator do FFII 2.0 benzyna

Mam problem - chyba niedomaga mi już oryginalny 3-letni akumulator w Focusie II 2.0 benzyna. Zdarzyło mi się już 5 razy go rozładować do stanu uniemożliwiającego zapalenie silnika - 4 razy był odpalany przy pomocy drugiego akumulatora z assistance a raz doładowany prostownikiem. Zazwyczaj jeżdżę bardzo krótkie, 15-sto minutowe traski do i z pracy i dosyć rzadko długie wyjazdy a samochód trzymam pod chmurką. Zamontowałem w nim też trochę "bajerów" zżerających dodatkowo prąd podczas jazdy i nie wiem, czy czasem całość nie spowodowała utraty mocy i wydajności akumulatora. Dodam, że od nowości nic przy nim nie robiłem (dolewanie wody, ładowanie w domu itp.).
Do rzeczy - wczoraj po raz kolejny musiałem skorzystać z pomocy assistance a że w piątek jadę autem do Austrii zastanawiam się czy nie zainwestować w nowy akumulator dla spokoju. Znajomy poleca mi Bosch Silver - czy macie może jakieś inne propozycje? A może oryginał? Nie mam przy sobie instrukcji - jakiej pojemności i parametrów powinien być akumulatro do mojego silnika?

Z góry dziękuję za szybie odpowiedzi bo nie mam wiele czasu by załatwić sprawę.
__________________
!!! FOCUS II 2.0 Duratec 145KM Platinium !!!
-------->>> CarPC czyli PeCet w Focusie <<<--------
Kuras77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem