View Single Post
stare 15-10-10, 20:50   #16
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał AsMfc Zobacz post
Na poczatku poki mamy autko nie podniesione na lewarku poluzniamy wszystkie nakretki by bylo pozniej lzej je odkrecic. Poluzniamy nakretki kola 19-stka, ale nie odkrecamy powiem pozniej dlaczego... poluzniamy duza nakretke od osi 30-stka. Teraz mozemy podniesc foczke tak by kolo moglo sie swobodnie obracac. Zabezpieczajcie tylko jakimis klockami z drewna foczke - nie zostawiajcie jej na samym lewarku. Kiedys renowka mi spadla jak byla tylko w taki sposob podniesiona, a ja wymienialem przednie lozysko No to teraz odkrecamy glowna nakretke od osi. Jak juz ja odkrecimy lapiemy za kolo i kombinujemy tak by zdjac kolo razem z bebnem - jest tak latwiej i to podpowiedzial mi marekj i za to mu wielkie dzieki .
Dziś właśnie wymieniałem łożyska i przy jednym kole sposób z założoną felgą sprawdził się w 100% niestety drugie nie chciało zejść- zapiekło się na czopie i poddałem się prawie - znalazłem jednak rozwiązanie i jednocześnie 2 sposób sposób na wymianę: odkręciłem koło i wtedy miałem dostęp do czterech śrub (klucz 13) mocujących piastę, które szybko odkręciłem, bez najmniejszego problemu !!! ważna sprawa!!! , jeśli jest ABS, to trzeba przed odkręceniem rozpiąć wtyczkę czujnika zlokalizowaną w okolicach przedniej części wahacza i wypiąć z zatrzasków przewód, bo inaczej piasty nie wyciągniemy. Po odkręceniu mamy w rękach cały bęben z piastą (szczęki hamulcowe zostają na swoim miejscu). Potem kładziemy bęben na 2 klockach nakręcamy starą nakrętkę na czop, aby gwintu nie uszkodzić i kilka uderzeń młotka załatwia sprawę. Piastę ponownie przykręcamy do wahacza i działamy dalej wg. instrukcji AsFmc

Mogę podpowiedzieć jeszcze, że w przypadku wymiany łożyska po wybiciu starego zewnętrzna bieżnia idealnie nadaję się na przyrząd do wbicia nowego bez uderzania w środek łożyska i narażania się na uszkodzenie słabszej jakości łożyska.

Ja jako, że wymieniałem całe bębny na nowe, podjechałem wcześniej z zakupionymi bębnami i łożyskami do warsztatu i za 20 zeta wcisnęli mi na prasie łożyska i pierścień ABSu.
__________________
Aikido to zdrowie !
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem