View Single Post
stare 28-09-10, 22:22   #19
kondzix
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 2
Domyślnie

Witam,

Mam problem z moim focusem 1.6TDCI i objawy wydają mi się w pewnym stopniu zbliżone to tego co piszecie więc postanowiłem się podłączyc do tematu.

Mianowicie. Podczas jazdy po jakimś czasie odczuwalne jest szarpanie przy przyspieszaniu i słabszy ciąg, następnie auto przestaje reagowac na pedał gazu, obroty spadają i auto zatrzymuje się po wytraceniu prędkości (przy wciśnięciu pedału sprzęgła obroty spadają do "zera"). przy próbach odpalenia jest różnie, zawsze w końcu odpala, jednak poprzedzają to czasem falujące obroty i gaśnięcie. Zauważyłem że dzieje się do na wyższych obrotach ok (3tys). jak jechałem do ok 2 żeby sprawdzic czy będzie to samo nie miałem tych problemów. generalnie z zimnego zawsze odpala i jedzie prawidłowo i nie ma reguły kiedy i jak często to się pojawia. Na komputerze raz pojawił się błąd "usterka układu wspomagania" i raz "usterka układu silnika". jednak po wpięciu pod komputer nie pokazało błędów (był to komputer na stacji diagnostycznej, a z tego co wiem są programy dużo dokładniejsze więc to nie musi znaczyc ze nie ma błędów).

Z góry dzięki za waszą pomoc
kondzix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem