View Single Post
stare 02-07-08, 08:16   #17
Arti_
Turysta
 
Avatar Arti_
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał robert001
pierwszą usterkę spowodował jakiś grubszy syf, pewnie coś zassało, ale drugiej to być nie powinno...co to za firma regenerowała turbinę, to jest nie dopuszczalne ażeby nie wymienili łożysk... myślę, że teraz też coś schrzanili....

Cytat:
Napisał kleofas
co za mechanicy, że nie wiedzą jak do kupy ogarnąć prostą rzecz
Firma, która próbowała regenerować turbinę to http://www.turbojulita.pl
Poza panią obsługującą klientów to obsługa rodem z głębokiego PRL'u...coś w rodzaju:
- Nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi ?
Ale na szczęście to już historia ponieważ po prawie miesiącu użerania się z nimi oddali pieniądze choć w tym czasie musiałem wymienić ponownie olej i filtr.
Nie przyjąłem do wiadomości, że oni turbinę naprawili a to że nadal jest brak mocy i gwiżdże to nie wina turbiny.....uznałem, że skoro podjęli taka diagnozę to po naprawie powinno wszystko działać.

Cytat:
Napisał robert001
może jednak leży WESTGATE...
Zastanawiam się czy westgate nie jest przyczyna a skutkiem turbosprężarka?
Tylko nie wiem czy kolejny mechanik jak mu powiem co według mnie dolega będzie w stanie sprawdzić i sie nie obrazi, że laik mu to doradza?

Wczoraj tak jak napisałem tak zrobiłem...przejechałem się rozpędzając samochód ponad 120km/h ...... i

Zmniejszyło się nieco spalanie ale nadal jest za duże przy przyśpieszaniu, niby troche żwawszy jest ale niestety na wyższych biegach nadal słychać gwizd.
Dziś auto wraca do ASO z sugestią, że to może westgate psuje turbinę.

Właśnie minął miesiąc od pierwszej naprawy turbiny i odwiedzinach w kilku warsztatach a ja nadal jestem w punkcie wyjścia
__________________
Pozdrawiam
Artur.
Arti_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem