View Single Post
stare 31-01-13, 21:26   #14
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

Jak pisałem, tak zrobiłem
Wczoraj dorwałem się do jednego z krokowców.
Wybór padł na oryginalny, który był w moim silniku jako pierwszy. Czyściłem go już z dwa razy, co pomagało na krótko.
Ale do rzeczy ^^ Od spodu silniczka jest zasilikonowana plastikowa śruba. Po wydrapaniu silikonu, uznałem że nie będę nią kręcił, bo to pewnie tylko jakaś regulacja skoku silniczka. Jako że silniczek jest w środkowej części zawalcowany na stałe, postanowiłem najpierw naciąć żeby można było jakoś rozginać jego korpus. Naturalnie nie było łatwo, ale udało się i dostałem się do środka. Można go podzielić na część z elektryką i część ruchomą pracującą. Elektrycznej postanowiłem nie ruszać, wydaje się być sprawna. Część mechaniczna to:
- korpus
- sprężynka
- trzpień
- grzybek
- membrana
- gniazdo membrany
- kominek z filterkami

Sprawa wygląda tak, że to co czyścimy normalnie jest kroplą w morzu :P Ogólnie wewnątrz wszystko czarne itp. Filterki w kominku brudne i zbite na twardo. Na trzpieniu pod grzybkiem nagar prawie jak z kamienia.
Postanowiłem wszystko umyć, filtry w kominku zastąpić fizeliną. Nasmarowałem tylko miejsca w których silniczek naprawdę się porusza. W innych miejscach powodowałoby to tylko przylepianie się brudu.
Poskładałem do siebie zaginając w imadle i kombinerkami. Ubytki wypełniłem silikonem i niedługo wrzucę na auto.
Zobaczymy co to dało...
A teraz foto relacja !























Pozdrawiam !

EDIT:
Mam chwilę żeby jeszcze coś podsumować...
Zastanawiam się czy sam brudny kanał powietrza z filterkami nie odgrywa jakiejś ważniejszej roli. No bo w końcu niedrożne itp. może skutecznie uniemożliwiać zasysanie powietrza. Mało tego... śmiem twierdzić że dotychczasowe mycie silniczka tylko pogłębiało zabrudzenie "kominka" i filterków.
No i twarde zabrudzenie pod grzybkiem... normalnie nie da się tego doczyścić. Uniemożliwia to sprężynka i położenie trzpienia miedzy otworami. Taki brud może powodować problemy z wsunięciem się trzpienia w gniazdo, przez co grzybek nie zamyka dobrze otworów.
Oczywiście to takie luźne przemyślenia
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !

Ostatnio edytowane przez klapek ; 31-01-13 o 23:08
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem