View Single Post
stare 02-07-14, 00:10   #1
MACIEK.
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar MACIEK.
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
WY Warszawa Wola
Postów: 11
Domyślnie Światła do jazdy dziennej mk2 fl - wyłączenie postojówek.

Możliwe, że źle szukałem na forum ale nie znalazłem takiego tematu. Mam nadzieję, że komuś będzie przydatne, bo ja jestem zadowolony z oszczędności na żarówkach i akumulatorze.
Przepisy ruchu drogowego dopuszczają stosowanie świateł do jazdy dziennej bez potrzeby świecenia żarówek świateł postojowych oraz podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Posiadam Focusa mk2 fl z 2008 roku, który jest wyposażony w światła (po przekręceniu kluczyka zapalają się światła gdy przełącznik jest ustawiony w pozycji (0) wyłączone) do jazdy dziennej bez czujnika zmierzchu. Ford zaprojektował je w taki sposób aby światła tzw. mijania, dawały z siebie tylko 70% (ponieważ zastosowano drut oporowy) ale światła pozycyjne świecą normalnie co według obecnych przepisów jest niepotrzebne. Rozwiązaniem problemu (świecenia postojówek oraz tablicy rejestracyjnej i cyferblatu) jest wyjęcie bezpiecznika nr 110 10A znajdującego się w skrzynce bezpieczników po stronie pasażera pod schowkiem. Po przekręceniu kluczyka zapalają się tylko światła przednie mijania. W przypadku przełączania na standardowe oświetlenie, wszystko działa normalnie (podświetlenie tablicy rejestracyjnej, postojówki i podświetla się cyferblat) jak do tej pory. Dla tych, którzy chcą się pozbyć całkowicie świateł dziennych, proponuję wyjęcie dodatkowo bezpiecznika nr 135 20 A.
MACIEK. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem