View Single Post
stare 05-11-07, 12:14   #1
Streetlegal
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Gd
Postów: 36
Domyślnie [Benzyna] Falujące obroty, przygasające światła, gasnący silnik...

Znalazłem wiele informacji na temat falujących obrotów w silniku 1.6 16V ale nie do końca pasują do mojego przypadku.

Przy rozgrzanym silniku lekko falują obroty i spadają poniżej 3 kreski. Zastanawiałem się czy nie jest to silnik krokowy ale z tego co wyczytałem obroty wtedy falują znacznie, silnik potrafi zgasnąć lub obroty utrzymują się na wysokim poziomie na biegu jałowym. U mnie falowanie występuje tylko gdy auto toczy się na luzie (wahania 600-1100), po zatrzymaniu auta stabilizują się ale chyba na trochę zbyt niskim poziomie. Przy maksymalnym spadnięciu na chwilę lekko przygasają światłą i zegary. Co według Was może być przyczyną? Nie chciałbym wydawać kasy na niepotrzebną wymianę drogich części. Jeden z mechaników stwierdził że wystarczy wymienić przewody wysokiego napięcia ale nie bardzo mogę sobie wyobrazić jaki wpływ na falujące obroty mogą mieć te przewody.

Poza tym zauważyłem że światła przygasają na stałe po włączeniu ogrzewania przedniej lub tylnej szyby. Po wyłączeniu wszystko wraca do normy. Czy wy też tak macie? Lekkie przygaśnięcie zdarza się nawet po wciśnięciu pedału hamulca. Czy to normalny objaw czy może mam jakiś problem z instalacją i to powoduje problemy z obrotami?
Streetlegal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem