View Single Post
stare 22-12-12, 14:24   #23
Michał7788
Turysta
 
Avatar Michał7788
 
Michał
Zarejestrowany: Dec 2012
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
październik
2008
Postów: 48
Garaż
Domyślnie

Witam ponowie,

z racji tego, że znalazłem dzisiaj troche wolnego czasu i mam juz wolne od pracy az do 27 grudnia z powodu świąt to wziąłem sie za foke. Stwierdziłem ze sprawdze jak wygląda zawór EGR. Troche sie namęczyłem wykręcając go ale w koncu sie udało. Co sie okazało to to ze faktycznie mechanizm w zaworze mechanicznie sie blokuje. Powodem jest maleńkie łożysko chodzące w tej całej prowadnicy. Ruszając mechanizmem ręcznie raz na jakis czas faktycznie zdarzało się ze mechanizm nie odbijał i zawór pozostawał w pozycji otwartej i z tego co wyczytałem w necie własnie jak sie zwiesza w tej pozycji to komputer błędu nie wyrzuci co innego jakby wieszał sie w pozycji zamkniętej. Całe to łożysko czasami jakby delikatnie się skręcało w swojej płaszczyznie i nie było juz rownoległe do prowadnicy wiec pewnie i tak przyjdzie mi wymienic cały zawór na nowy. Jak na tą chwile po wyczyszczeniu całosci działa to o niebo lepiej i sie nie wiesza wiec bede jezdził aż problem wroci/nasili sie i w tedy wymiana. Dołączam zdjęcie (jezeli sie dołączy) jak to wyglądało w realu, moment w ktorym mechanizm stawał i stawiał mimo swoich niewielkich gabarytów dosc sporo oporu. http://imageshack.us/photo/my-images...212221148.jpg/ No i ogólnie mam nadzieje ze w tym lezy ten cały moj problem. Pojezdze troche i dam znac jak auto sie sprawuje.

Ostatnio edytowane przez Michał7788 ; 22-12-12 o 16:06
Michał7788 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem