View Single Post
stare 26-06-08, 11:52   #1
Arti_
Turysta
 
Avatar Arti_
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Wrocław
Postów: 21
Domyślnie TDCi - brak mocy, duzo pali, gwizd przy przyśpieszeniu.

Witam.

Przeszukałem forum i problemy są zbliżone ale nie do końca

Zacznę od początku

Focus I 1,8 TDCi 100KM - 2003r.

Jadąc na II biegu i przyśpieszając tak od 2 tys obrotów do 3 tys zaczyna wydobywać się dziwny gwizd aż niemiło.
Diagnoza mechanika: prawdopodobnie padnięta turbina albo coś "okołoturbinowego".
Diagnoza "turbiniarza" - turbina do regeneracji.
Po regeneracji auto pojeździło kilka dni i pojawił się ten sam dźwięk.
Reklamacja regeneracji...naprawa turbiny i po kilku dniach to samo z tym, że o ile za pierwszym razem samochód jeszcze jakoś szedł tak teraz klapa totalna.
Spalanie chwilowe po 15-20 litrów...czasami nawet 45-50 l a na dodatek średnia na kompie rośnie w zastraszającym tempie i po wskaźniku paliwa też to widać.
Z tyłu jakiś większych kłębów dymu nie widać, przy nagłym przyśpieszaniu silnik gwiżdże nie do wytrzymania o spalaniu nie wspominając.

Odczyt na kompie pokazuje że ciśnienie atmosferyczne jest rzędu 1450 hPa.

Co ciekawsze...wszyscy od razu stawiają na turbinę nawet jeżeli mówię, że ta jest po regeneracji, nikt nie podejmuje się nawet dokładniejszej diagnozy.
Bałwanki sprawdziłem...pompują się bez zastrzeżeń ale na postoju a efekt jest tylko pod obciążeniem.

Ma ktoś jakiś pomysł co zrobić?
Umówiłem się w ASO na diagnozę ale to za kilka dni a auto w weekend potrzebne na dłuższą trasę.

Jeżeli gdzieś przeoczyłem dokładnie taki sam temat to sorki...ale ogarnia mnie rozpacz, że żaden wrocławski mechanik nie jest w stanie dokładnie powiedzieć co się dzieje.

Pozdrawiam.
__________________
Pozdrawiam
Artur.
Arti_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem