View Single Post
stare 30-07-12, 21:43   #27
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Witam dzisiaj wymieniłem łożysko w tylnim kole. Dzięki tej instrukcji wszystko było łatwiejsze ale nie obyło się bez problemów...Bęben nie chciał zejść...Po 30 min siłowania podważania śrubokrętami(nie wziąłem ściągacza z pracy ) w końcu udało się go zdjąć. Kolejna przeszkoda było wybicie łożyska...Godzina walenia młotem (5kg) nic nie dała. Zrezygnowany, zniesmaczony i totalnie wku... Poszedłem z bębnem do pobliskiego mechanika, z którym się znamy. Nic nie poradził mi na to, bo sam nie miał niczego, co by pomogło. Pora, więc udać się po ostatnią deskę ratunku, czyli skorzystanie z prasy i wyciśnięcie łożyska. Po minucie nie było już nawet po nim śladu. Pod naciskiem prasy łożysko wystrzeliło :eek: Nowe wcisnąłem,założyłem zabezpieczenie. Po paru minutach już montowałem bęben z nowym łożyskiem. I znowu pojawił się problem. Bęben nie doszedł do tego miejsca gdzie był stary...na dodatek lekko o coś ociera...Brakuje jakiś 3- 5mm...Zrobiłem jazdę próbną - cisza jak makiem zasiał...Jutro spróbuje jeszcze dokręcić śrubę...Zastanawia mnie fakt, co może być powodem odstającego bębna...Czy jak podważałem śrubokrętami go po bokach to odgiąłem z tyłu tą blachę, do której bęben ma dolegać? Czy może szczęki jakoś podeszły i nie chcę się wszystko zamknąć... Podczas jazdy nie czuć obcierania ani hamowania...Koło w powietrzu kręci się tylko lekko szumi jakby coś minimalnie dotykało...
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem