View Single Post
stare 18-02-12, 14:25   #4
Bdm
Turysta
 
Avatar Bdm
 
Bartosz
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 118
Domyślnie

Witam, odświeżę trochę temat, jestem właśnie świeżo po wymianie czujnika, na początku po wypięciu kostki proponuje wyłamać od czujnika ten fragment który nachodzi na kołek (oczko trzymające kołek) tak jak widać w opisie wyżej, następnie użyć takiego klucza skręcanego: http://www.setop.pl/kombinerki-obceg...recane-10.html, ścisnąć i skręcić ile tylko mamy siły, następnie w ruch młotek i delikatnie uderzając w klucz od strony kołka wybijemy go, ew. jeśli nie idzie u mnie pomogło, delikatne wbicie kołka (był zaśniedziały i nie chciał się ruszać, po wbiciu go delikatnie się "rozruszał", kołek po wybiciu nie miał żadnych oznak uszkodzenia. Sam czujnik wyciągnąłem również tym kluczem, ścisnąłem go w miejscu zaraz za tymi oringami, rozruszałem go kręcąc we wszystkie strony, następnie trzeba go mocno pociągnąć, nie trzeba było go łamać i to chyba tyle, wybijałem bolca 20 minut, czujni z włożeniem nowego zmieniłem w 5 minut...

Z uwag do samego czujnika, proponuje spisać numer seryjny i z nim udać się do sklepu, pan w sklepie dopiero po numerze znalazł go, w którejś hurtowni jest w cenie 170zł oryginał Forda i za taką cenę go wyrwałem (skrzynia b5/ib5).

Odradzam aso, przynajmniej to w Radomiu (wylot na warszawe, po lewej stronie od Radomia) Pan w aso, najpierw nie wiedział co to jest, potem jednak zaczął udawać że zna sie na rzeczy, powiedział że możemy wymienić nawet dzisiaj - koszt 50zł, po czym dodał, że do tego potrzebne jest programowanie -180zł z grzeczności wziąłem wizytówkę i czym prędzej uciekłem od tych szpeców.

Zauważyłem jeszcze, że po wymianie czujnika, znikł błąd od TCS, czasami po odpalaniu nie gasła kontrolka i świeciła się cały czas, lub zapała się w czasie jazdy tak jak by ktoś wyłączył układ, po zmianie czujnika pojeździłem trochę, parę razy gasiłem i odpalałem i nic, nie świeci się, mam nadzieje że już się to nie pojawi. Pozdrawiam i mam nadzieje że komuś przydadzą się te informacje, bo na prawdę można zrobić to w domowym garażu, wystarczy tylko kanał i trochę samozaparcia. Życzę owocnych napraw.
Bdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem