View Single Post
stare 06-04-09, 21:05   #12
ROBAS
Turysta
 
Avatar ROBAS
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: W-wa/Piotrków Tryb.
Postów: 29
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr278
Moim zdaniem nie ma możliwości wymiany samego łożyska w tym kółku.Samo kółko można ściągnąć,ale dostać się do łożyska jest bardzo ciężko (łożysko zamknięte).
Jakoś nie rozumiem bo jeśli można się dostać do łożyska (ściągnąć je) to i można go wymienić no chyba że któraś z bieżni jest integralną częścią wałka lub koła.
A to że łożysko jest zamknięte to oznacza że dostęp do kulek lub wałeczków lożyska jest ograniczony "zaślepkami" w celu zapobiegania dostawaniu się wody, brudu itd oraz że jest ono stałosmarowne i nie uzupełnia się czynnika smarującego. Łożysko wymienia się razem z tymi zaślepkami :P .
Nie raz dokupowałem takie łożyska.
Ważna sprawą podczas dobierania łożyska jest dokładny rozmiar opisany na każdym łozysku oraz bardzo istotna sprawa - obroty max przy jakich może pracować łożysko. Powód - alternator = duże obroty i źle dobrane łożysko spowoduje wypalenie czynnika smarującego i szybkie jego uszkodzenie.

Ale z tą wymiana to oczywiście mogę się mylić ponieważ nigdy w FOCUSIE tego nie robiłem. Jeśli tak jest to proszę wywalić mój wywód :P
ROBAS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem