View Single Post
stare 07-04-09, 21:09   #18
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał ROBAS
Ale z racji tego że nigdy tego nie rozbierałem nie wypowiadam się tylko pytam - czy gdybyś takie łożysko dokupił to byś wymienił
Słuchajcie - już nie będę pisał i wnikał kto kogo ale ogólnie podajecie sobie wzajemnie błędne informacje.

Co do samego łożyska - takiego zwykłego najzwyklejszego - to jest ono owszem ale w elemencie, w którym są trzy otwory do mocowania wałka - chodzi mi oczywiście o wałek przedstawiony na zdjęciu w poście Kolegi "piotr278". Natomiast element zaznaczony czerwoną strzałką to koło pasowe w którym jest sprzęgło alternatora a nie typowe zwykłe łożysko i element ten nie ma prawa hałasować ponieważ "pracuje" tylko w momencie odpalania i gaszenia silnika. Zarówno sprzęgło jak i łożysko wałka są niewymienialne. Można to na upartego rozebrać ale jest to nieopłacalne, niszczy się i znając życie wymiary łożyska są nietypowe a samo sprzęgiełko (koło pasowe) jest nie do kupienia. Ford jak zwykle "wymyślił" - do Merca, francuza czy stajni VW można kupić samo kółko pasowe ze sprzęgiełkiem wewnątrz za niewielkie pieniążki. Wymieniałem jakiś miesiąc temu ten wałek bo stanęło mi sprzęgiełko i nie było szans naprawy.
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem