View Single Post
stare 19-02-11, 21:49   #22
marcino87
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 7
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Zawor nie pada ot tak sobie, najpierw co jakis czas zaczyna powodowac problemy z odpalaniem, ale nawet jak sie zawor zatnie to po kilku probach auto odpala normalnie i caly dzien bedzie normalnie pracowalo. Jezeli zawor jest uszkodzony elektrycznie to bedzie blad.
Tak samo wtryski - nagle sie uszkodzily po wymianie filtra? Do tego na uszkodzonych wtryskach silnik bedzie probowal zapalic i najczesciej odpali na wcisnietym gazie.

Poza tym zanim cos sie ruszy to sprawdza sie czy pompa (odpowietrzona) podaje paliwo. Jezeli cudnownie uszkodzil sie zawor dawki na pompie (jezeli nie ma bledow to sie tylko zacina) to najpierw sprawdza sie czy pompa podaje. Jak mechanik mogl zaczac od wtryskow jezeli pompa nie podawala paliwa na nie?

Wg mnie mechanik Cie albo naciagnal, albo nie potrafil poprawnie odpowietrzyc tdci i po wymianie wszystkiego wkoncu sie zmobilizowal i zalal wszystko. Mam wrazenie, ze poplynales 1700zl na odpowietrzeniu ukladu... dosc drogo wyszla Cie wymiana filtra.
Tylko chodzi o to, że wtryski zostały wyjęte z auta i zawiezione do mechanika (wg komputera wina była na wtryskach). Mechanik zrobił je i zalecał przeczyszczenie całego układu co było nie drogą czynnością (warunek "gwarancji" na wtryski). Zatem auto musiałem z holować na warsztat i dopiero wtedy wyszło że do wymiany zawór ciśnienia pompy paliwowej.
marcino87 jest nieaktywny