View Single Post
stare 06-05-09, 13:32   #1
lql69
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Piaseczno
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
WPI powiat piaseczyński (Piaseczno)
Postów: 43
Domyślnie Naprawa regeneracja wtrysków - Warszawa

Poniższy opis niestety został zweryfikowany przez życie, o czym napisałem kilka postów dalej - tak więc wycofuje się z rekomendacji warsztatu - ale też nie stwierdzam, ze jest zły

Witam

Zakładam temat, bo może kiedyś się on komuś przydać.
Jeżeli wątek w złym miejscu umieściłem - to proszę go przełożyć a nie kasować

Chciałem w skrócie zrelacjonować moją wizytę w firmie do której link poniżej:
http://www.diesel.euroadres.pl/kontakt.html

Mam Focusa 1.8 tdci 2002 115KM

Od momenty kupna auta w listopadzie 2008 miałem problemy z odpalaniem i puszczaniem czarnych chmurek. Miesiąc temu w końcu znalazłem trochę czasu, zaskórniaków tak więc postanowiłem poruszyć temat. Szukałem serwisu w Warszawie i okolicach gdzie szybko, tanio i bezboleśnie uda mnie się zregenerować wtryski.

Zauważyłem po drodze, że wiele firm (w tym też serwis Forda) z miejsca informowało mnie, że tych pompowtrysków się nie regeneruje itp ... najzabawniejsze było stwierdzenie w Fordzie, że ich nie regenerują, po czy dostałem ofertę kupna u nich po 1000 zł od sztuki.... oczywiście netto .... przy drugim tel. cena okazała się 1700.... ale za nowe - a te po 1000 to są regenerowane.... a podobno się nie regeneruje

Słyszałem też o dobrym punkcie w Nadarzynie, problemem natomiast były terminy - bo mogli mi zrobić wtryski na już, ale sam musiałbym je wyjąć i przywieźć ... co bez auta i bez braku umiejętności w tym zakresie byłoby problemem.

Wracając do tematu serwis na ul. Garażowej 4 (mokotów) przedstawił mi cennik - od 275 do 550 od sztuki za naprawę + koszty wyjęcia, sprawdzenia i włożenia - czyli extra 100 od sztuki. Jeżeli natomiast wtrysk jest u nich robiony - to nie place za jego sprawdzanie i przełożenie.

Suma summarum naprawa 2 wtrysków wyszła po 450zł od sztuki czyli 900zł + 200 zł za wyjęcie, sprawdzenie i włożenie pozostałych 2 wtrysków.

Cena końcowa 1100zł (czyli tyle co jeden "nowy" regenerowany wtrysk w fordzie)
Samochód oddałem rano o 9 - a o 17 odebrałem już zrobiony.

Mam nadzieję, że kiedyś ta informacja komuś pomoże zaoszczędzić jakąś kasiorkę.
lql69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem