Temat: [MK1] Pedał gazu w 1.8 TDDI
View Single Post
stare 05-05-10, 17:19   #24
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

właśnie przeżyłem wczorajszy dzień z tym zje..... pedałem, wyruszyłem w nocy w trasę 800km i po przejechaniu ok 2 km auto nie reagowało na gaz, bieg tak jakby został zrzucony na luz, migała sprężynka, przekręciłem kluczyk do tyłu i jeszcze w biegu auto odpaliłem bez kręcenia rozrusznikiem, miałem wracać i jechać 2 autem ale pomyślałem ze będzie dobrze, po przejechaniu ok 100 km wjeżdżając do Wrocławia auto co jakiś czas zaczęło szwankować już cholera mnie brała ze głupi byłem i nie pojechałem innym autem, i tak do celu po ok 200 ponownych odpaleniach dojechałem do domu z powrotem robiąc ok 800km, w miedzy czasie pojechałem do przydrożnego serwisu na diagnostykę komputerową, facet podłączył kompa i wyskoczył błąd który zdiagnozował na uszkodzenie pedału, teraz pytanie :
da się ten pedał naprawić czy trza wymieniać, szkoda 400zł na jakiegoś pedała, ale jak nie ma innego wyjścia to zapłacę.

PS nie dajcie nabierać się mechanikom magikom na walnięte wtryski, bo jeżeli silnik pracuje tylko pedał nie działa ,to nie wtryski padły, ewentualnie w tdci może być jeszcze czujnik wałka rozrządu , podobno w tddi takiego nie ma.
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem