View Single Post
stare 31-08-07, 02:52   #1
Igor
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Józefosław
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2004
Postów: 10
Domyślnie Lampka ostrzegawcza silnika

Zapaliła się lampka ostrzegawcza silnika (najpierw migała potem na stałe), autko zaczęło nierówno pracować i straciło moc.
Doturlałem się do domu i sprawdziłem co się pokaże w trybie serwisowym: po pkt. 5 (E001 – wersja pamięci NVM licznika) naciskam guziczek od resetu licznika i wyskakuje FFFF , naciskam ponownie i pojawia się NONE.
Odpiąłem klemy. Po 6 godzinach podłączam akumulator. Tryb serwisowy bez zmian, ale lampka nie świeci , no to czas na jazdę edukacyjną. Ruszam – autko pracuje nierówno, a część z 100 KM chyba została w domu . Po ok. 6 km cholerna lampka zaczyna migać , po dalszych 15 bez zmian, na biegu jałowym zapala się na stałe.
Iskra na wszystkich świecach jest, cewka też chyba OK (rezystancje na uzwojeniach zgodne z książką serwisową). Jedynie rezystancja czujnika prędkości obrotowej odbiega od normy (według książki serwisowej powinna wynosić 200 +/- 50 ohm, a ma 400).
Macie może jakieś propozycje (oprócz wizyty w serwisie) ?

Pozdrawiam



[ Dodano: Sob 01 Wrz, 2007 01:09 ]
Zabawy ciąg dalszy. Wyłączyłem na noc akumulator. Niestety bez zmian. Po odpaleniu silnik pracuje nierówno. Złączki na module sterującym (tym za schowek po stronie pasażera) „spsiałem” kontaktem, „obmacałem” kable w okolicy kolumny kierowniczej, sprawdziłem i potraktowałem kontaktem wszystkie bezpieczniki od sterowania silnikiem.
Po tych zabiegach jazda próbna – odcinek 20 km, niestety autko kuleje (trochę lepiej spisuje w wyższych partiach obrotów, na niskich tragedia), po ok. 6 km zaczyna migać nieszczęsna kontrolka, co ciekawe gaśnie jak zatrzymuję się pod światłami i czekam chwilę na zielone, po ruszeniu znowu miga.
Wyłączam akumulator na noc.

HELP !!!

CDN

Igor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem