View Single Post
stare 09-03-15, 21:36   #20
weuek
Kataryna
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Inny
cabrio
sierpień
1998
Postów: 3 618
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek Zobacz post
I niech ktoś spróbuje mnie namówić na nowe auto... choćbym miał co roku pakować 3 tysie w auto warte 2 to i tak mi się to bardziej opłaci i zdrowszy będę z braku wkurwiania się na te złomy które teraz produkują.
Pięknie i trafnie ujęte-zgadzam się w 100%. Te uszczelki to wyleciały spod pokryw silników aut już dobre kilka lat temu. A tu jeszcze czytam, że osłony tarcz hamulcowych i nadkola powoli przestają być standardem. Zgroza co się wyrabia z klientem; wychodzi na to, że potencjalny nabywca nowego samochody jest coraz większym niekumaczem niczego i ślini się do ładnych zdjęć w prospektach, a w drugiej kolejności do cyferek w tabelkach. I po co taki ma maskę podnosić? Lepiej zamknąć ja na jakiś kod, którym dysponuje wyłącznie aso. Hasło przewodnie: "to dla bezpieczeństwa".

Mi tez się syfi do komory silnika o wiele bardziej niż w fabii mk1 (gdzie była uszczelka dookoła, nie tylko pasek od strony szyby). Dodatkowo leje się na potęgę szparami miedzy reflektorami a zderzakiem (w tym na pompę wspomagania). A teraz mam listwę klapy w domu, bo tam tez się lało (rdza-sztandarowa zaleta forda- jak najbardziej), no i standardowo, oberwane jest większość mocowań wymyślonych tak, że @#$%^&*((!
__________________
http://www.focusklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=31622&dateline=142581  4442

Ostatnio edytowane przez weuek ; 09-03-15 o 22:29
weuek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem