View Single Post
stare 24-05-08, 12:27   #1
Tapio
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Northampton
Postów: 2
Domyślnie Dziwna dławiąca praca silnika

otoz wczoraj wracajac do domu musialem wyprzedzic tira. Zredukowalem wiec na tzeci bieg gaz i poszlo (ok 5 tysiecy obrotow). Gdy dojechale do pierwszych swiatel samochod zszedl na bardzo niskie obroty tj. ok 700-800obr. Wszystko zaczesie sie w srodku telepac (ale to pownie od tych obrotow niskich) Samochod stacis swoja moc. Ciezko mu jest zebrac sie na wyzsze obroty a z wydechu na biegu jalowych slychac charakterystyczne puf puf puf. Zapach spalin jest dosyc dziwny jakby cos nie do konca bylo przepalone.
Zostawilem go na noc i dzis rano zaczolem w nim grzebec. Odpalilem go z rana i obroty byly juz w normie (900-1000) ale dziwny dzwiek z wydechu pozostal. Silnik tez nie chodzi tak jak powinien i wpada chyba w lekkie wibracje. Po porannym odpaleniu w wydechu coprawda wydostawal sie dym ale to raczej skutek porannego odpalenia i wyparowania wody znajdujacej sie w ukladzie. Uszczelke pod glowica raczej wykluczam bo plyn chlodniczy ok, olej tez, przedowy ukladu chlodzenie miekkie. Odkrecilem swiece, wszystkie pokryte czarnym nalotem (nie wiem czy to dobrze czy zle??) ale z ostatniej (po wykreceniu) bylo czuc zapach paliwa z olejem (tak mi sie wydaje). No i teraz nie wiem za co sie zabrac. Swiece? Przewody? Bo silnik krokowy to raczej nie (samochod odpalil rano za pierwsyzm razem no i obroty sa w normie)
Prosze o sugestie.
Pozdrawiam
Piotr
Tapio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem