View Single Post
stare 18-08-09, 16:05   #1
luck_69
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Wodzisław Śląski
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 150KM manual
2013
Postów: 16
Domyślnie Przeguby, łozyska, opony, skrzynia...co buczy????

Moje autko:

Focus MKII 1.6 TDCi 2005 73 tyś km (sprowadzone z Niemiec w listopadzie przy przebiegu 63 tyś km)

EPIZOD 1:

Drżenie w przedziale 90-120 km/h przy obciążeniu

MECHANIK (nie ASO) : spore wyczuwalne luzy w przegubach, cały smar w okolicy oblepia podwozie

DZIAŁANIE : wymiana obu przegubów wraz z łożyskiem podpory prawej półosi (oryginalny komplet zakupiony w internetowym sklepie z częściami Forda)

EFEKT: drgania zniknęły

EPIZOD 2:

Po usunięciu usterki nr1 słyszalne stało się buczenie (typu łożyskowego "łuuułuuułuuu") wg mnie z lewej strony auta, niezależne od obciążenia, nasilające się znacznie przy skręcie w prawo, drżenie (mrówki) przenoszące się na kierownicę (efekt słyszalny głównie na IV biegu w okolicach 75-80 km/h)

MECHANIK: typowy objaw wskazujący na zuzycie łożyska przedniego lewego koła

DZIAŁANIE: wymiana piasty lewego przedniego koła

EFEKT: brak

MECHANIK: to w takim razie muszą być opony

DZIAŁANIE: zamiana kół w osi

EFEKT: brak

Potem mój wyjazd do Chorwacji...totalna masakra na lepszych drogach i z większym ciśnieniem w kołach jazda momentami jak na terenowych oponach

WIZYTA W ASO Forda Mysłowice: jazdy, trzepaki, geometria, zbieżność...zamiana kół na sprawdzone....i tutaj słyszalność buczenia spadła lecz przy skręcie w prawo była do wysłyszenia...przynajmniej przez mnie bo mechanik stwierdził, że to normalne i winne są moje opony

Opony mam od wiosny - zakupione nowe Bridgestone Turanza ER300

DZIAŁANIE: Założyłem po powrocie koła z zimówkami i poszurałem...jest wyraźniej cicho lecz jednak to buczenie jest dalej, przy skręcie słyszalne i mrowienie kierownicy

EFEKT: brak, wykluczam opony

MECHANIK: pozostaje skrzynia, to musi być mechanizm różnicowy (wyje jakieś łożysko w skrzyni)

DZIAŁANIE: zalałem skrzynię MOTULEM z MOS2 (do głośnych skrzyń), nie nastąpiła żadna zmiana w natężeniu dźwięku więc powątpiewam w tą skrzynię...powinno się chyba chociaż troszkę osłabić???

Buczy i mrowi jak dawniej...nie uśmiecha mi się wymiana skrzyni...jeśli efekt ma być taki jak do tej pory...a z drugiej strony wkjurz mnie to jak diabli...i nie mogę pozostawić tego bez diagnozy.

Pozostajecie mi Wy i Wasza wiedza i praktyka??? Jestem otwarty na kazde wskazówki i pomysły...lub proszę o wskazanie warsztatu, który mi w małych kosztach jest w stanie to zdiagnozować...tylko wybaczcie nie ASO (nasiedziałem się tam 3 godziny obserwując pozory działania....jednak z zerowym efektem...no nie może jakiś mądry wnisoek padł : na miękkich oponach mniej słychać buczenie...tylko, że aby ten efekt osiagnąć wystarczy również głośniej włączyć radio hehehehe

pozdrawiam i jeszcze raz sorry za dłuuuuuugi post
luck_69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem