View Single Post
stare 28-08-12, 01:38   #1
adriansan
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2005
Postów: 20
Domyślnie 1.6B Obroty silnika i wibracje

Witam. Widziałem temat o obrotach , ale nie dotyczy to za bardzo mojego przypadku. Po odpaleniu najpierw mam kreskę ponad 1000, ale to chyba normalne, potem po krótkiej jeździe się zaczyna - gdy się zatrzymuje to strzałka "skacze" gdzieś około 3 milimetry od 800 obrotów do ok. 750 i tak non stop już jest cały czas. Światła mi nie przygasają. Natomiast denerwujące jest to ze jak opada do 750 to as odczuwalne wibracje auta, potem jak się podnosi to przestaje. Opada co 2 sekundy. Jeden koleś mówił ze to normalne, chociaż nie chce mi się w to wierzyć bo jeździłem innym Focusem tego typu i nie drgał i obroty stały w miejscu. Drugi mechanik powiedział tez ze to normalne, ale może pomóc wyczyszczenie przepustnicy. Nie tyle te obroty mnie denerwują co te wibracje, nie są to jakieś wielkie wibracje ze ludzie myślą że ktoś w środku "kopuluje", ale są odczuwalne i denerwujące... czemu drga i jak temu zaradzić? Ktoś miał coś podobnego? Przeczyszczenie przepustnicy coś moze pomóc czy mnie mechanik naciąga? Pozdrawiam
adriansan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem