View Single Post
stare 05-06-15, 10:50   #1
smirwork
Turysta
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar smirwork
 
Krzysiek (świeży)
Zarejestrowany: Apr 2015
Skąd: Kłaj
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 548
Garaż
Domyślnie Gaśnica i Apteczka w HB

Witam,
Szukałem na forum wytłumaczenia dokładnie gdzie ma się znajdować i jedno i drugie ale w większości tematów zdjęcia były już nieaktualne a ja lubie mieć wszystko pokazane jak to ma być

Więc zaczynam od gaśnicy było wiele potencjalnych miejsc ale mi najbardziej odpowiadał fotel pasażera. Hyc pod siedzisko i optymalnym miejscem były trzy duże otworki zaraz pod siedziskiem (pozwólcie że nie będę tego wyciągać bo by mnie coś trafiło)


Gdzieś w garażu znalazłem 2 śrubki 2 podkładki (koniecznie dość szerokie żeby to nie wyleciało) i 2 nakrętki. Skręcamy w dwa skrajne otworki (przynajmniej mi tak pasowało ).
No i mamy złożone

Tutaj już z gaśnicą:



Jakoś nie zauważyłem też żeby położenie gaśnicy wpłynęło na komfort siedzenia

ps. Przy skręcaniu trzeba zobaczyć w którą stronę jest ten język do zapinania gaśnicy bo później się nie zapnie



Co do apteczki to zmontowałem ją w bagażniku tam gdzie teoretycznie oryginalnie powinna być. Z początku przełożyłem trytke i przyczepiłem apteczkę na stałe ale to się nie spisało gdy mi przyszło lepca wyciągnąć...

Ale udało mi się dorwać kawałek starej gumy z jakiś spodni czy czegoś i przełożyłem ją kulturalnie. Jest lekki problem z przeciągnięciem ale nie ma rzeczy niemożliwych
Jak już mamy przełożone to wystarczy przeszyć i dociąć. Tak to ma wyglądać:


Ostatnie co zostało to miejsce szycia schować za apteczkę i wsunąć ją. Tak wygląda efekt finalny:




Mam nadzieje że komuś pomogę
smirwork jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem