View Single Post
stare 22-04-15, 20:55   #98
DonPedro69
Turysta
Grupa: Opolskie
 
Avatar DonPedro69
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Ford Focus III
sedan
1.0 EcoBoost 125KM manual
maj
2014
Postów: 8
Garaż
Domyślnie

Witam,
w maju 2014 odebrałem wymarzonego, nowiuśkiego Focusa 125KM EcoBoosta w Sedanie. Od samego początku byłem pod niesamowitym wrażeniem, jeszcze w czasie jazdy testowej, gdy kazano mi po rondzie (R=+/- 10m) zapylać 60-ką. Jeżdżę mało i w większości spokojnie, ale czasem budzi się we mnie lew, wiadomo - auto czerwone - i wtedy jest naprawdę fajnie w górnych obrotach. Moje średnie spalanie za cały okres to obecnie 6,44 l (ze statystyk motostatu od początku). Więcej jeżdzę po mieście niż poza i nie zgadzam się, że auto może palić 10l w mieście - do tego trzeba mieć nogę z ołowiu, jeździć na niskich biegach i w ogóle mieć w poważaniu to, do czego ten silnik został stworzony. Jesli jadę w mieście powyżej 63 km/h (czasem), to wrzucam 6-kę i spokojnie się turlam. Średnia w mieście - nie wiem - policzcie sami, jeśli poza miastem mam z reguły ok 5,2l/100. Jakieś 7,5? Autostrada z reguły 6,5 - 7,5 (zależy czy jadę szybko).
Co do awaryjności: o żadnej awaryjności wśród sprzedanych modeli u mojej dealerki nic mi nie wiadomo. Tyle od niej usłyszałem, że do tej pory, gdy kupowałem nic się nie działo z samochodami sprzedanymi wcześniej (tak, wiem, zapewne mnie okłamywała!).

Ponieważ czuję pewien niedosyt w momentach słabości, kiedy bardziej mi się podoba Boost a mniej Eco, zdecydowałem się - i nie ukrywam, że po wielu pozytywnych rekomendacjach - przeprogramować komputer w swoim Focusie.

Jak możemy się umówić?
__________________
DonPedro69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem