Temat: [MK1] TDDi - pompa wtryskowa
View Single Post
stare 03-02-11, 17:15   #17
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał xxxwa Zobacz post
...Mało się na tym znam. Trochę ostatnio czytałem i wyczytałem że w sterownikach przepala się ten tranzystorek. Tajemnicą było jaki numer. I za tą wiedzę płaci się w serwisie bosha 2 tyś. Znalazłem na jakimś forum numer tranzystorka, ale gdzieś mi zginęło. Bo rozumiem że jak się wymieni ten tranzystor to to nie trzeba nic od nowa programować???
Nie do konca prawda. Serwis Delphi czy Bosha ma prawo wymienic caly sterownik (z czujnikiem obrotow i kiedys dawali oba zawory) jako naprawa. Serwis Delphi z ktorym wspolpracuje robi to za 250 Funtow z robocizna w Fordzie . Nowa pompa to koszt ok 500-600 Funtow plus ok 50-100 instalacja.
Jezeli chca lutowac to musza o tym powiedziec i SAMI wtedy musza sie pod tym podpisac. Plus koszt schodzi do ok 100-150 Funtow.
Za ok 2000zl jeszcze niedawno mozna bylo kupic regenerowana pompe przez firme DieselTechnika. Widze, ze ceny u nich poszly o 500zl do gory, ale i tak wolalbym doplacic 500zl i wymienic pompe na zregenerowana niz bawic sie w lutowanie.
plus nazwa tranzystora i tak malo Ci da, bo jezeli nie cwiczyles i nie masz reki to masz 80% szans na uszkodzenie niepozwalajace na uratowanie sterownika.

Jezeli potwierdzisz, ze to na 100% tranzystor to odeslij lepiej do kogos kto to robi, zaplac 300-400zl i miej swiety spokoj. Lutowalem i czasami lutuje to g... i zapewniam Cie, ze nie jest to tak proste jak sie wydaje.

Przy wymianie tranzystora nic nie programujesz.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem