Temat: [MK1] TDDi - pompa wtryskowa
View Single Post
stare 07-02-11, 13:35   #21
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Bo co do tego zacinajacego sie tloczka od kata wtrysku to w 80-90% to jest troche bujda
Sam niedawno u siebie za tym grzebalem bo myslalem ze tez tak mi sie dzieje ale opisalem wczesniej wszystko wiec drugi raz niebede.

Ale napewno wiekszy problem maja z tym pompy vp44 a u nas jest vp30.
VP44 ma to troszke bardziej skomplikowane sterowanie tym tloczkiem.

A co do tych tranzystorkow to nalezy zwrocic uwage a ja zwracalem bo mialem samochod z salonu ze te tranzystorki padaly powyzej przebiegu 120kkm i niebylo z nimi problemow wczesniej...a wystarczy przeczytac instrukcje serwisowa naszych fordow gdzie producent podal ze pompa jest do wymiany po 120kkm-to chyba niejest przypadek? jak myslicie?

A druga sprawa jesli ten tloczek nawet by sie przycinal to dlaczego nadal moja pompa dziala po wymianie tranzystorka i zrobila kolejne 60kkm bez problemow. Zobaczymy co bedzie za kolejne 60kkm ale mysle ze jesli byly by jakies problemy to przez te 60kkm cos bym zauwazyl.

Pamietam u siebie mi padl tranzystor po wymianie filtra paliwa, ale tez niezalalem go wtedy chyba o ile pamietam i samochod pojezdzil moze okolo 1 godzine od wymiany. a padl na drugi dzien rano zaraz po wyjechaniu z podworka. Tak sie dzialo w bardzo wielu przypadkach i to tez jest dziwne bo przecierz rano silnik i wszystko jest zimne.

Oczywiscie ze niemozna wykluczyc zacinajacego sie tloczka ale ja u siebie raz nawet filtr mialem tak zatkany ze niemoglem przyspieszac bo paliwa brakowalo...a ze niemialem filtru od razu to go poprostu przedmuchalem i odwleklem w ten sposob wymiane o 1 tydz. Mimo wszystko ze taki zasyfiony filtr mialem niezauwazylem u siebie jakiegos nadzwyczajnego zuzycia tego tloczka/cylinderka w pompie mimo ze mam zrobione 210kkm i mysle ze spokojnie kolejne 200kkm przejezdze.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem