View Single Post
stare 18-02-05, 11:53   #19
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adamus
Hmm - chyba kolegi egzemplarz jeszcze za mlody...

Co do listwy z wersji Ghia - to czy jest "chromowana" czy zwykla nie ma zadnego znaczenia, nie chodzi to o zadna reakcje ze szlachetnym metalem
W mojej Foce (i wielu innych ktore ogladalem) ze zwykla listwa rdza wylazi spod niej jak sie patrzy. Acha rdza - to przeciez tez reakcja chemiczna - to sie nazywa utlenianie

Smutne jest to, ze Mondeo, samochod konstruowany ok. 2 lata po Focusie, tez ma podobne problemy - wg mnie wynika to z oszczednosci na kosztach produkcji, oszczednosci na kliencie.
To nie wynika z zadnych oszczednosci
Identyczna technologia jest stosowana w Volvo od lat i jakos nie rdzewieja

To wynika (jak juz pisalem) z tego, ze technologia posiada 'slaby punkt' czyli czynnik ludzki i tenze nie zawodzi w fabrykach w skandynawii (protestancka kultura pracy) ale nie wychodzi przemanierowanym glupowatym i strasznie leniwym niemcom (od 6 lat pracuje z nimi wiec wiem o co chodzi ) czy brytyjczykom, ktorzy skladaja fordy

No nic, przynajmniej nikt sie nie powinien dziwic, ze koncerny samochodowe staraja sie uciec z produkcja z krajow 'starej unii'

A co do mojej foki, to egzemplarz 1.5 roczny i faktycznie jeszcze nie rdzewieje, ale nawet jak/jesli to jest moj 4 samochod (liczacm, te ktorymi jezdzilem dluzej niz pare miesiecy) i jako ze nie nabawilem sie alergii na rdze, wiec szczerze powiedziawszy mnie to rybka, niech sobie ford lakieruje, wymienia i tak nie powiem na foke zlego slowa
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem