View Single Post
stare 19-12-12, 22:27   #21
ryku5
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2007
Postów: 6
Domyślnie

Witam,
Podłączam się do problemu. U mnie przebieg choroby z czasem łagodniał, ponieważ w trakcie pierwszych 10 miesięcy użytkowania zdarzyło mu się 3 razy zgasnąć podczas spokojnej jazdy z prędkością 80-90 km/h. Zawsze ten sam schemat - podczas dodawania gazu, brak reakcji na pedał gazu, po wciśnięciu sprzęgła obroty na 0 i kontrolki że silnik nie pracuje. Przez cały okres użytkowania co jakiś czas (2-3 razy w miesiącu) zdarza mu się jakby nierówna praca - odczuwalne większe wibracje i dziwna reakcja na gaz (takie jakby delikatne zrywy). Zacząłem rozpoznanie tematu od czyszczenia EGR. Po demontażu okazało się, że posiada on tylko delikatny nalot i nic poza tym. Wszystkie elementy wyczyściłem i delikatnie nasmarowałem. Po zabiegu objawy nie ustąpiły. Zauważyłem drobniutkie pęcherzyki powietrza w przewodzie paliwowym i zacząłem analizować możliwość zapowietrzenia pompy. Wizyta u mechanika i analiza WDS nie wskazały żadnych błędów. Mechanik doradził, że możliwe że podczas wymiany filtra paliwa, którą sam wykonałem, mogło się dostać jakieś zanieczyszczenie do wtrysku i teraz zaburza właściwe rozpylenie mieszanki. Zalecił żeby przejechać dłuższy odcinek na wysokich obrotach (przy okazji dopali się DPF).
Przez pewien okres był spokój do czasu, kiedy przestał reagować na gaz, ale silnik nie gasł. Po restarcie silnika wszystko ok. Ciekawe było to, że gdy nie reagował na gaz, kręcenie kierownicę (wspomaganie) powodowało zmniejszeni obrotów do jakichś 500 - na granicy podtrzymania pracy silnika. Zaczęło się to 3 miesiące temu, czyli wczesną jesienią i do tej pory zdarzyło się 3 razy. Zdecydowałem się na czyszczenie baku. Znalazłem w nim jedynie delikatny osad wewnątrz puszki do której jest pływak przymocowany i poza tym nic. Zabieg nie pomógł.
Obecnie namierzyłem uszkodzony czujnik temperatury płynu chłodniczego, co przełożyło się na kilka cięższych startów przy -12 st. C. na zewnątrz, ale zawsze odpalał za 1 razem.
Powoli zaczyna brakować mi pomysłów. Przez pewien czas włączałem tryb serwisowy i ustawiałem wskazania odczytu położenia pedału gazu, żeby sprawdzić jego równomierność pracy i jak się zachowuje przy braku rekcji na gaz, ale jak zwykle nie udało mi się trafić z tym na awarię.

Czy ma ktoś jakieś sugestie?
ryku5 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem