View Single Post
stare 16-10-09, 20:39   #1
truszczu
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 75KM manual
wrzesień
1999
NO Olsztyn
Postów: 6
Unhappy Mocne kopcenie na czarno

Sporo tego jest na forum o kopceniu w przypadku tddi, ale nic nei znalazłem konkretnego na mój problem i w sumie już nie wiem gdzie szukać przyczyny kopcenia.
Moje auto to focus 99r 75KM tddi. Strasznie kopci, jak się zrobi przygazówkę na postoju to zostaje czarna plama na asfalcie. Podczas jazdy cały czas leci dymek, a podczas przyspieszania robi się czarno za autem. Byłem już w różnych warsztatach, diagnozowali pod różnym kontem, ale nic nie wymyślili. Mianowicie sprawdzali pod kompem 0 błędów, szukali nieszczelności na linii turbo-IC, wtryski sprawdzone wszystkie w bdb stanie (to mnie najbardziej zdziwiło bo auto ma ponad 230000km przebiegu, a wtryski w bdb stanie) turbo dmucha z książkową wartością, auto odpala nawet w największe mrozy bez problemu, moc ma. Paliwo lane tylko BP ultimate (na niemieckiej ropie kopcił jeszcze mocniej niż na polskiej), wszelkie filtry powymieniane, EGR zaślepiony 2mm blaszką miedzianą. Co może jeszcze być przyczyną tego kopcenia ? W warsztacie rozkładają ręce, albo słychać teksty typu: ten typ tak ma.
truszczu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem