View Single Post
stare 07-05-17, 13:37   #1
Aleksander1404
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
kwiecień
2005
Postów: 112
Domyślnie Brak migania kierunkowskazów przy zamykaniu auta

Od pewnego czasu przestały migać kierunki podczas zamykania auta (zawsze mignęły 2 razy), zaś przy otwieraniu auta jest tak jak dawniej czyli jedno błyśnięcie kierunków. Z pilota auto się zamyka "normalnie", a jedynie nie sygnalizuje tego "mrugnięciem", natomiast z kluczyka zamykają/otwierają się tylko drzwi kierowcy, pozostałe nie reagują. Poczytałem o tym "zjawisku" i w większości przypadków winny okazuje się zamek, a dokładnie jak piszą "przełącznik w zamku, który raz podaje sygnał, że drzwi są zaryglowane, a raz, że odryglowane". Podobno czasem pomaga odłączenie akumulatora - wiec odłączyłem ostatnio akumulator ale nic to nie dało jeśli chodzi o miganie kierunków sygnalizujące zamknięcie auta, jedynie spowodowało to tyle, że w chwili ruszenia autem centralny zamek zaczyna blokować i odblokowywać drzwi 5 - 10 razy i po chwili się uspokaja... Co ciekawe, raz zatrzymuje się na odryglowanych, a raz na zaryglowanych (wiec to chyba czysty przypadek). Raz podczas podłączenia auta pod kompa (Forscan) wyskoczył błąd dotyczący drzwi kierowcy, mówiący coś o "zwarciu do masy", jednak po jego skasowaniu więcej się już nie pojawił, choć sygnał zamykania auta nadal nie działa (nie błyskają kierunki).

Mieliście takie przypadki i czy udało się to naprawić bez wymiany modułu GEM??

Podłączając auto pod kompa przy pomocy programu ELMConfig, jest możliwość np. wykonania takiej operacji jak "reset modułu GEM" - czy wykonanie takiej operacji jest tym samym (da te same skutki) co odłączenie akumulatora?? Chciałem ostatnio wykonać ten reset ale obawiałem się czy to nie spowoduje, że auto w ogóle przestanie się zamykać

Czy jeśli wykonam reset modułu GEM, to muszę jakoś później "odtworzyć" te ustawienia??
Aleksander1404 jest nieaktywny