Temat: [MK1] TDDi - pompa wtryskowa
View Single Post
stare 05-12-12, 22:25   #89
mar213
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar mar213
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 142
Garaż
Domyślnie

Witam Wszystkich.

Przeczytałem cały temacik i kilka innych i ze smutkiem stwierdzam, iż jestem potencjalnym kandydatem do naprawy pompy.

Z krótka opiszę co się dzieje:

1. Auto raz na jakiś czas (3 razy w ciągu ostatnich 2 miesięcy) nie chce zapalić, kluczyk przekręcony i głucho, nawet nie zakaszle. Po kilkunastu próbach i 5 minutach wkurzania się odpala i potem spokój na kolejne 2-3 tygodnie.

2. Silnik na jałowym biegu wpada w 1-2 sekundowe wibracje (nawet kilka razy dziennie), co któraś wibracja jest do 5 sekund

3. Auto nie traci mocy i w trakcie jazdy nic się nie dzieje, normalnie przyśpiesza i równo pracuje.

4. Od jakiegoś miesiąca może dwóch mocniej kopci jak wcisnę do oporu.

Focus ma według licznika 245000km (choć w mojej opinii ze 350000km), w moich rękach zrobił 61000km.

Filterek paliwa wymieniałem jakiś rok temu, a komputerek jest czysty - nie ma błędów.

Osobiście zastanawiałem się nad wtryskami ale uszkodzone wtryski sprawiały by problem podczas jazdy, przyśpieszania więc raczej nie.

Co o tym sądzicie?

I pytanko najważniejsze. Jeżeli pompa/sterownik to czekać do padnięcia czy pomyśleć wcześniej o wymianie tranzystora czy nie daj bóg całej pompy.

Mam kolegę elektronika, któremu bym dostarczył wymontowaną pompę - stwierdził iż może rzucić na to okiem.

Z góry dzięki za pomoc
mar213 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem