Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10-04-06, 10:15   #1
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie Przegląd foki w ASO Forda GB :)

No więc nadejszła ta wiekopomna chwila, i oddałem foczkę w ręce fachowców. Powiem szczerze - długą listę dupereli przemilczałem, bo stwierdziłem, że więcej napsują, niż poprawią, a że są to duperele, to nie będę zawracał sobie głowy.
Przegląd trwał 2 godziny - auto oddałem brudne na zewnątrz, czyste w środku, dostałem czyste na zewnątrz, brudne w środku - tzn. kierownica i lewarek ubrudzone były pyłem jakimś, typu kurz. Olałem. Jedyną usterkę jaką zgłosiłem, hałasowanie tylnej klapy, usunięto na 99% - dziśusłyszałem tylko raz klapę. Wyregulowano zamek w belce.
Poza tym zmieniono filtr powietrza, filtr oleju, olej na Mobila 5W30 i wsio. No i oczywiście "bacznie" auto obejrzano . Na koniec dostałem fakturę na 85 funtów, na której widniały cztery pozycje - olej, filtr powietrza, filtr oleju, robocizna. I teraz to, co mnie mile zaskoczyło - uzupełniono płyn chłodniczy, wspomagania i spryskiwaczy. Może nie warto wspominać, ale uczyniono to poza fakturą, tzn. obiecane 85 funtów było i nie zmieniło tej ceny nic - ani dolany płyn, ani umyte auto. Cieszy to, bo w Polsce miałem na fakturze nawet wodę destylowaną do akumulatora, w cenie 6 złotych za litr. Dodatkowo dostałem kupon "lojalnościowy" na 25 funtów, jeśli odwiedzę ich jeszcze dwa razy - a uczynię to na 100%, bo chcę utrzymać gwarancję. Podsumowując - pierwszy raz w życiu wyjechałem z serwisu po przeglądzie gwarancyjnym ZADOWOLONY - oczywiście nie było wszystko na tip-top, ale tego nie oczekiwałbym nawet w serwisie ferrari. Dodatkowo miłym akcentem było to, że kosztowąło mnie to wspomniane 85 funciaków, a w okolicznych serwisach od 110-130 funtów. Czyli jakby nie patrzeć, koszt 480pln jest znośny, nawet na polskie warunki . Cóż, może jednak zaryzkuję z tym serwisem usunięcie drobnych wad, jak parujące reflektory. Aha, co do przeglądu lakierniczego - nie znaleźli korozji na belce tylnej, co mnie bardzo ucieszyło, bo stwierdziłem, że ten rdzawy nalot na lakierze usunę sam, a jak znowu wyjdzie, to wtedy będę robić larum. A tak, po prostu nie uśmiecha mi się zostawiać auta do malowania . No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że nie zanudziłem i w dobrym miejscu wstawiłem
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-06, 10:55   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no to gratuluję miłych wrażeń
ciekawe jakie będą moje - idę w tym tygodniu na 80.000 km

pozdro
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-06, 22:01   #3
olo
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Śląsk
Postów: 283
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
no to gratuluję miłych wrażeń
ciekawe jakie będą moje - idę w tym tygodniu na 80.000 km

pozdro
Ja byłem w tamtym tygodniu na 60tyś- cena 269zł. Tajle swoje
olo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-06, 22:22   #4
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no u mnie w ASO na 80.000 jest 230 zł. Tajle też swoje...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-06, 16:00   #5
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

mój na 20 tys ma kosztować 650 zastanawiam się czy oleju swojego nie zapodać bo i tak jak u nich biore fordowski to go gratis nie naleją
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-04-06, 16:39   #6
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

olej 5W40 w moim ASO kosztuje 250 zł za 5.6 l, więc taniej ci wyjdzie kupić 6 l poza ASO, jak ja właśnie zrobiłem. Oszczędzam 110 zł... na samym oleju...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-06, 13:24   #7
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszeczek
. Dodatkowo miłym akcentem było to, że kosztowąło mnie to wspomniane 85 funciaków, a w okolicznych serwisach od 110-130 funtów
W serwisie w ktorym ja bylem z moja Foka 1.8tdci - skasowano mnie na 235F i nawet auta nie umyto - ani w srodku ani na zewnatrz !!! bo wypadl to przeglad 120tys (75tys mil lub jak to nazywaja przeglad po 3 latach) Normalny przeglad forda roczny - kosztuje dla Focusa 165F. Moje pytanie w zwiazku z twoja cena...ile auto ma lat i o jakiej gwarancji mowiesz?czy masz wbity przeglad w rejestrze obslugi pojazdu.

Przeglad mial miejsce w ASO Forda W Kidlington pod Odfordem.
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-06, 13:26   #8
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Lukaszeczek ma benzyniaka, może stąd różnica w cenie? Benz. przeglądy są zawsze tańsze...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-06, 13:27   #9
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
Lukaszeczek ma benzyniaka, może stąd różnica w cenie? Benz. przeglądy są zawsze tańsze...
Wiem ze benzyniaka...1.8 chyba...w PL roznica jest max 100...a tutaj 3x

Poza tym nie bylo napisane na tablicy w serwisie czy serwis dotyczy benz czy diesla - sa traktowane identycznie
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-04-06, 13:30   #10
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

no to ja nie wiem... sorry, że się wtrąciłem..
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-06, 02:32   #11
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał tecman
Cytat:
Napisał Lukaszeczek

Moje pytanie w zwiazku z twoja cena...ile auto ma lat i o jakiej gwarancji mowiesz?czy masz wbity przeglad w rejestrze obslugi pojazdu.


Sorka, że dopiero teraz, ale 11 kwietnia miałem samolot do Polski i nadal jestem w PL , i dopiero teraz znalazłem chwilkę...

Auto ma lat... jeden rok i troszkę (czyli przegląd po roku), a dokładnie rok skończyło 23/03/2006. Gwarancja producenta - ford na GB sprzedawany jest z trzyletnią gwarancją producenta. Przegląd oczywiście jest wbity do książki - przegląd mechaniczny i przegląd lakieru.

A co do ceny twojego przeglądu - powiem, że cię pojechali zdrowo - kumpel robił teraz passata i z niego ściągneli 140 funtów, z tym, że z 1.9TDI... a co ci robili na tym przeglądzie oprócz wymiany oleju? Może ci pół auta wymienili, typu klocki, tarcze, etc. - tu zabija cena robocizny, bo części mają ceny zbliżone...
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-06, 13:08   #12
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lukaszeczek
A co do ceny twojego przeglądu - powiem, że cię pojechali zdrowo - kumpel robił teraz passata i z niego ściągneli 140 funtów, z tym, że z 1.9TDI... a co ci robili na tym przeglądzie oprócz wymiany oleju? Może ci pół auta wymienili, typu klocki, tarcze, etc. - tu zabija cena robocizny, bo części mają ceny zbliżone...
Moje auto ma 3 lata i przejechane juz 113tys km a przeglad mial byc robiony tak jak dla 120kkm. Jest to przeglad rozszerzony - tak napisane jest w instrukcji forda i na fakturze.

Zmienili tylko olej, filtr powietrza, filtr oleju, filtr p. pylkowy. No i robocizna.
Calosc wyszlo 235F - i tak mieli napisane na tablicy w serwisie - serwis po 3 latach lub 75tys mil. Czy mozesz sprawdzic w swojej ksiazce serwisowej co sie robi przy 75tys mil?
bo jesli np powinni wymienic filtr paliwa a nie wymienili...to ich zlustruje
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-06, 13:31   #13
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

nie wiem jak w GB, ale u nas stoi wyraźnie, że na przeglądzie rozszerzonym wymienia się filtr paliwa.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-06, 10:03   #14
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał tecman
Czy mozesz sprawdzic w swojej ksiazce serwisowej co sie robi przy 75tys mil?
bo jesli np powinni wymienic filtr paliwa a nie wymienili...to ich zlustruje
Sprawdzę w dziś wieczorkiem - dopiero wróciłem do GB i się aklimatyzuję . Tak czy siak, na mój gust to przegląd rozszerzony, więc powinni tam trochę pomotać ci więcej... ale cieszę się, że za podobny poziom usług zapłaciłem, hmmm, troszkę mniej.

No więc obejrzałem książkę serwisową i nic tam nie ma - mam tylko przebiegi w tysiącach mil i rozpisane to jako przegląd podstawowy i rozszerzony - nic poza tym...
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wiosna Forda 2009 - przegląd Arturek Serwis i gwarancja 24 29-04-09 11:36
[FFI] Kiera z foki przed liftingiem do foki po liftingu - ZO GaC Inne techniczne 16 26-06-07 13:24
Przegląd foki - 2gi rok driver Serwis i gwarancja 1 13-09-06 21:15
Przegląd FOKI Pasiu Serwis i gwarancja 14 24-02-06 09:33

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u