Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-07-09, 22:53   #1
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie Klima - problem z napięciem?

Mam problem z autem podczas jazdy na klimatyzacji. Gdy jadę z włączoną klimą na wyższych obrotach (w trasie) - jest ok, natomiast podczas jazdy w mieście i hamowania do zatrzymania auta obroty spadają bardzo nisko i nawet czasami auto zgasło. Ktoś polecił mi zmierzyć napięcie - zrobiłem to dziś u elektryka i wyszło ładowanie 14.6/7 ALE gdy włączyliśmy klimę ja dodałem gazu i puściłem to jak obroty spadły bardzo nisko elektryk zauważył w tym momencie spadek napięcia (o jakieś -1.5V) po chwili komp podniósł obroty to i napięcie wróciło do 14.7. Postawił diagnozę, że sprężarka daje zbyt duze napięcie (no bo bez klimy jeździ się normalnie).

Czy ktoś miał taki problem? Wiecie jak go rozwiązać? Tzn. czy sa inne opcje oprócz próby zakupu nowej sprężarki.... ?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 15:00   #2
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

Sprężarka nie "daje napięcia", czy napewno elektryk tak Ci powiedział? Jeżeli tak - zmień elektryka.
Potencjalnie może być kilka przyczyn:
- silnik krokowy (choć pewnie objawy były by i bez klimy),
- słabe ładowanie aku (luźny pasek, alternator);
- słaby aku;
- zapchany filtr powietrza.
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 15:24   #3
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

to chyba jasne, że jak obroty nisko spadają to i napięcie jest niskie - zasada działania alternatora
to nie jest problem z elektryką - sprężarka mocno obciąża silnik (dodatkowe opory na pasku). pytanie jak bardzo to jest odczuwalne - czy tylko podczas włączania klimy?
czy jak klima jest włączona i stoisz na luzie to też tak się dzieje?
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 16:29   #4
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Do kolegi z 1 odpowiedzi elektryk powiedział, że sprężąrka daje zbyt duże napięcie więc nie psiocz na niego tylko czytaj dobrze post

Cytat:
Napisał kleofas
to chyba jasne, że jak obroty nisko spadają to i napięcie jest niskie - zasada działania alternatora
to nie jest problem z elektryką - sprężarka mocno obciąża silnik (dodatkowe opory na pasku). pytanie jak bardzo to jest odczuwalne - czy tylko podczas włączania klimy?
czy jak klima jest włączona i stoisz na luzie to też tak się dzieje?
Bez klimy nie ma żadnych objawów, jeździ się ok, obroty do 750 najniżej lecą. Dzieje się tak TYLKO z klimą. Jak stoje na luzie i włącze klimę to jest ok, nic nie drga obroty nie spadają itd Tylko z klimą obroty spadają dużo niżej i wtedy napięcie też.

Problem JEST dokuczliwy podczas jazdy w mieście , konkretnie przy zatrzymywaniu auta - jak pisałem były przypadki, że zgasł mi i od razu ciężka kierownica ... (ale TYLKO z klimą) Co z tym zrobić? Tylko wymiana sprężarki?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 16:37   #5
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

według mnie przyczyną jest coś innego
sprężarka jedynie "zaostrza" objawy, bo powoduje większe obciążenie dla silnika
obstawiałbym coś z przepływomierzem - dzieje się tez tak jak hamujesz z prędkości np 20-30km/h czy tylko z większych?
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 16:42   #6
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

Cytat:
Napisał forder
Do kolegi z 1 odpowiedzi elektryk powiedział, że sprężąrka daje zbyt duże napięcie więc nie psiocz na niego tylko czytaj dobrze post
Przeczytałem dobrze post i dlatego psiocze ;]. Sprężarka nie może "dawać napięcia", nie jest generatorem/prądnicą/alternatorem - jest odbiornikiem = obciążeniem.

W pierwszej kolejności sprawdź filtr powietrza, po nim, tak jak napisal kleofas - przepływomierz.
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 20:05   #7
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Aa ok sorz

Filtry nie bo zmieniałem wszystkie około 2 tyg temu...

Dzieje się tak przy hamowaniu z dowolnych prędkości ale problem występuje gdy obroty spadają mocno poniżej drugiej kreski, a nawet 1 kreski. Czyli w momencie gdy hamuję i obroty lecą od 2 kreski w dół problem JEST Bez klimy wszystko chodzi bardzo ładnie i napięcie auto ma ok, nawet pod obciążeniem, a obroty spadają płynie (jakiś czas temu walczyłem ze zbyt niskimi obrotami - wymieniony krokowy, rurka odpowietrzania+zawór i poduszka pod silnikiem).

Jak sprawdzić ten przepływomierz i w którym miejscu się on znajduje? Ktoś ma jakieś pomysły co z tym zrobić?

Obecnie klimę włączam tylko w trasie jak auto jest na obrotach, w mieście niestety jeżdżę bez przez obawę przed zgaśnięciem (raz mi na zakręcie zgasł...). Jeżeli może to mieć znaczenie to mam climatronic.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-07-09, 22:05   #8
hol
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: DW .:WRoC:.
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2005
Postów: 93
Domyślnie

U mnie po wyczyszczeniu przepływomierza podobne dolegliwości ustąpiły.

Google -> http://www.google.pl/search?q=ford+c...ient=firefox-a
--> pierwszy link
__________________
In bacon and eggs, the chicken is involved, but the pig is committed
hol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-09, 12:37   #9
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Bede musial to sprawdzic. Gdzie jest ten przeplywomierz w fokusie? Faktycznie sadzicie, ze po jego wyczyszczeniu takie objawy ustapia?

Na pewno jest wicej osob, ktore mialy takie objawy lub maja inne pomysly na rozwiazanie tego. Prosze o POMOC.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-09, 12:47   #10
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

to ci powinno pomóc:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...=22997&start=0
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-09, 20:18   #11
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
Sprawdzałem - nie mam MAFa w aucie jeżeli o to Tobie chodziło, że może mi pomóc... jednak nie sądzę, że to jest "to" ponieważ poprzednio w lato klima działała ok i nic się nie działo (a mafa na pewno też nie miałem ).

I lipa nie wiem co dalej z tym Ktoś ma jakies pomysły? Chyba są osoby, które miały taki sam problem?
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-09, 20:30   #12
TomFoc
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Ciechocinek
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2004
CAL powiat aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski)
Postów: 140
Domyślnie

U mnie dzieje się tak samo, a MAF-a też nie mam. Nawet gdy pojazd stoi w garażu z włączoną klimą i zwiększę mu chwilowo obroty na np. 3,5 tyś, to potrafi zgasnąć.
__________________
Foka I FX GOLD
2004r
TomFoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-09, 15:09   #13
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Byłem w aso wrocławskim to powiedzieli mi , że "diagnoza" tego od 190 do nawet 350 zł także sporo... Spytałem a co jak komp tego nie wykryje to on , że diagnosta będzie musiał użyć swego "nosa"... Gość mówił, że to może być wentylator chłodnicy, zła konsystencja cieczy w ukł. chłodzącym - na moje oko (laika) jakoś tak mi się nie wydaje, że to "to" ... (wentylator sprawdzałem i działa). Pytałem go o jakiś nowy soft do mojego kompa ale mówił, że "raczej do Pana auta nie będzie nowszego oprogramowania"..

Trafiłem tez przypadkowo na auto centrum na taką opinię o fordzie fokusie 2002r 1.6 benzynce:

"...Caloksztalt dobry mimo kilku uwag: - powazny blad w oprogramowaniu komputera - wylaczany jest silnik przy duzym obciazeniu silnika (np. wlaczona klimatyzacja) i zrzuceniu na bieg jalowy (ale nie zawsze)..."

Tylko gdzie ten soft wgrać skoro aso ma mnie w d... ? Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Czy sądzicie, że reset kompa może pomóc? Wtedy po wymianie krokowca nie robiłem tego resetu a może trza było... pokazuje mi np. napięcie 13V a mam 14.6 więc może fiskuje?

No to fajnie...
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Problem z regulacją ogrzewania - klima automatyczna marionetka Elektryka, audio i alarmy 21 27-11-13 12:41
[FF1] Parowanie - Klima - Problem. ptasiekk Inne techniczne 13 24-10-07 07:42
problem z klima ziumo Inne techniczne 6 15-05-07 17:35
[FFI] Klima problem adi1222 Inne techniczne 4 27-04-07 13:48
Grzanie na ekranie - problem z ogrzewaniem - klima aut. marionetka Inne techniczne 8 23-05-05 18:34

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u