Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-11-07, 21:26   #1
DarekRzeszow
Turysta
 
Avatar DarekRzeszow
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Rzeszów
Postów: 78
Domyślnie [FII] Wymiana przekładni kierowniczej na gwarancji

Witam

Ostatnio wspomaganie przestało działać w jedną strone a przy kręceniu kierownicą slyszałem jakby przelewającą sie wode pod deską rozdzielczą .Pojechalem wiec do ASO a oni po oględzinach wykryli wyciek z przekładni kierowniczej. Sprowadzili w tydzien z Kolonii i teraz moge sieszyć sie nowa przekładnia

Niestety zbiorniczek płynu do pompy wspomagania jest uktyty w błotniku wiec nie widziałem, że ciągle go ubywa. Dobrze ze wszystko zdarzylo wycieknac przed końcem gwarancji

P.S Pan z ASO powiedział, że to juz 2 taki przypadek wiec strzeżcie sie
__________________
DarekRzeszow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-11, 09:37   #2
kgerlo
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Wawa
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2006
WA Warszawa Białołęka
Postów: 6
Garaż
Domyślnie

Ja miałem/mam podobny przypadek. Otóż od pewnego czasu słyszalny był w okolicach pod kierownicą dźwięk jakby się przelewającej wody przy kręceniu kółkiem. Wspomaganie działało prawidłowo, jednak odgłos mnie zaniepokoił. Sprawdziłem poziom płynu do wspomagania w zbiorniczku i okazało się, że jest go mało. Nie mam pojęcia w jaki sposób "wyparował", ponieważ parkuję w garażu i nie zauważyłem żadnych wycieków. Nie mam również pojęcia, jak długo trwał proces "ubytku". W każdym bądź razie płyn trzeba było uzupełnić.
Dodam jeszcze, że zbiorniczek do tego płynu znajduje się pod prawym reflektorem (pasażera) i żeby się do niego dostać należy wyjąć reflektor - jedna śruba z góry + zaczepy. Uzupełnienie płynu z wykorzystaniem lejka z obciętej butelki po wodzie, szyjka pasuje idealnie, dokładnie wchodzi w otwór zbiorniczka. Podkreślam, że płyn musi być właściwie dobrany, zgodnie z tym co mamy w książce. Dla FFII gdzie pompa do wspomagania jest typu elektrycznohydraulicznego musi być płyn o specyfikacji WSS-M2C204-A2, koloru takiego zielonawo-niebieskiego. Dostępny w ASO Ford w cenie 46,54 PLN za litr. W internecie jest niewiele taniej, stąd decyzja o zakupie w ASO.
Po uzupełnieniu płynu problem znikł, odgłos z pod kierownicy nie jest już słyszalny wcale, kierownica chodzi jakby lżej. Dolałem tego płynu jakieś 350ml, nie wiem jak się to ma do całej objętości w układzie, ponieważ nigdzie nie znalazłem takich danych. Zatem zagadką jest, czy ubytek był znaczny.
W każdym bądź razie mam po problemie przynajmniej na obecną chwilę. Zobaczę jak będzie za jakiś czas, czy płyn nie "wyparuje" oraz jaki odgłos usłyszę lub nie z pod kółka. Mam nadzieję, że udało mi się uratować pompę lub przekładnię, przynajmniej na jakiś czas.
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że może komuś pomogą moje wskazówki, ponieważ ja sam często korzystam z rad i doświadczeń tutaj zawartych i postanowiłem sie odwdzięczyć - może komuś się przyda.
kgerlo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wymiana klocków hamulcowych a utrata gwarancji darekw Serwis i gwarancja 12 13-03-17 12:16
[FF2] Położenie neutralne kierownicy, regeneracja przekładni elmacop Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 06-08-09 12:35
[FFI] jaki koszt wymiany przekładni kierowniczej artax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 05-10-07 18:15
Regeneracja przekładni kierownicy - gdzie w pomorskim? rimmski Serwis i gwarancja 1 09-07-07 11:47
Wyciek z przekładni kieowniczej Kryst Inne techniczne 2 11-01-06 21:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u