Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-09-10, 17:57   #1
pablo80
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2007
Postów: 49
Domyślnie filtr DPF w 2.0

czy wie ktos jak obslugiwany jest filtr DPF przy tym silniku 2.0 (2007r)
jest bezobslugowy,czy trzeba tam co jakis czas dolewal magicznego plynu??
i po jakim czasie wymienia sie ten filtr???
pablo80 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-09-10, 22:06   #2
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

..jest bezobsługowy...a średnio wytrzymuje ok.120...200tkm.
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 10:49   #3
COACH
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Postów: 25
Garaż
Domyślnie Oczywiście że obsługowy

Filtr DPF w Focusie II z silnikiem 2.0 TDCi jest filtrem mokrym, z tyłu pod podłogą kufra, między kołami za zbiornikiem paliwa masz zbiorniczek płynu z tworzywa sztucznego ok 2 litrów gdzie uzupełnia się go po przejechaniu ok 70 tyś. km, na tyle chyba jest ustawiany limiter w sterowniku. Dlatego nie wiem czemu ktoś pisze, że jest on bezobsługowy, nic bardziej błędnego i niestety jego obsługa trochę kosztuje. Płyn ten jest pobierany do zbiornika paliwa po zatankowaniu, dlatego powinno się tankować zawsze większą ilość paliwa, najlepiej minimum 15 l, jest to roztwór żelaza i ceru co ułatwia dopalanie cząstek sadzy właśnie w filtrze DPF. U mnie zapaliła się usterka układu silnika przy ok. 150 tyś więc musiał być już raz uzupełniany, kupiłem na allegro płyn eolys 176, taki jak do Peugota, (bo przecież silnik w Focusie jest francuskiego koncernu PSA) z zestawem do napełniania, koszt ok 450zł, sam go dolałem ale trzeba niestety podjechać do elektronika samochodowego który ma odpowiedni przyrząd do forda i ustawi limiter na kolejne 65 tyś czy 70, dokładnie nie wiem jak mówi instrukcja. W każdym razie tego filtra się nie wypala jak to się robi bodajże w volskwagenie czy oplu bo to nic nie daje. Oczywiście należy o niego dbać i nie zamulać samochodu, czasami go potrakować wyższymi obrotami by przedmuchać cały układ wydechowy. U mnie też padł po 167 tyś. czujnik różnicy ciśnień filtra cząstek stałych DPF, taki umieszczony przy obudowie akumulatora, ale oczywiście pierwsza diagnoza u mechanika była że padł filtr więc zanim coś ktoś zacznie kupować to na spokojnie niech zrobi dobre sprawdzenie co padło, co prawda czujnik nowy dostępny tylko w serwisie kosztuje 465 zł, ale ja kupiłem używany na allegro za 150zł i jak narazie działa bez zarzutu. W najbliższym czasie jeśli coś znów się zacznie dziać z filtrem zamierzam go usunąć programowo i fizycznie i zmienić moc, otrzymałem ofertę samego programowania bo to mnie interesuje na 1300 zł, fizycznie sam sobie wywalę co trzeba, bo koszt za całość to już 2300 zł. To chyba natyle w tym temacie. Mam nadzieje, że moje doświadczenia komuś się przydadzą.
COACH jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 17:00   #4
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie COACH napisał

Cytat:
Napisał COACH Zobacz post
COACH napisał bo koszt za całość to już 2300 zł... To chyba natyle w tym temacie. Mam nadzieje, że moje doświadczenia komuś się przyda.mi się nie przyda bo znalazłem cały pakiet razem z wycięciem i większą mocą za 1600

Ostatnio edytowane przez karmaz ; 21-09-10 o 17:03
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 08:53   #5
COACH
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Postów: 25
Garaż
Domyślnie Ale o co chodzi?

Cytat:
Napisał karmaz Zobacz post
Nie bardzo rozumiem co Ci się nie przyda...a pakiet pakietowi nie równy A poza tym skoro nie masz filtra i nic z nim nie robisz to po co pisać? Każdy może sobie sam poszukać ofert i wybrać najtańszą. Tylko chyba nie o to pytał zakładający ten wątek. Dla posiadaczy nowszych samochodów może się przydać, nie każdy musi chcieć usuwać filtr, po coś go montowali za tak duże pieniądze.
COACH jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-10, 09:14   #6
karmaz
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
grześ
Zarejestrowany: Dec 2009
Skąd: łaziska górne
Ford Focus II
HB 3D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2004
Postów: 1 097
Domyślnie

Cytat:
Napisał COACH Zobacz post
Nie bardzo rozumiem co Ci się nie przyda...a pakiet pakietowi nie równy A poza tym skoro nie masz filtra i nic z nim nie robisz to po co pisać? Każdy może sobie sam poszukać ofert i wybrać najtańszą. Tylko chyba nie o to pytał zakładający ten wątek. Dla posiadaczy nowszych samochodów może się przydać, nie każdy musi chcieć usuwać filtr, po coś go montowali za tak duże pieniądze.
filtr mam taki jak ty masz ,ale ten pakiet i cena 2300 jest dla mnie nie do przyjęcia
karmaz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 19:29   #7
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...u mnie koszt kompleksowego usunięcia DPF i zachipsowania to (promocyjne) 1600zł.
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-10, 13:18   #8
Lelon
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Raszyn/Wawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 166
Domyślnie

COACH, w jaki sposób sprawdzić historię napraw swojego pojazdu?

wydaje mi się to niemożliwe, nie mają tego nawet ASO(mają tylko historię napraw u siebie).

Podasz bezpośredniego linka? Trzeba się rejestrować? (rejestracja jest niestety płatna).
Lelon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-10, 14:17   #9
GCSheko
Byznesmen
Grupa: Małopolska
 
Avatar GCSheko
 
Grzegorz
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Kraków
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
październik
2016
KR Kraków
Postów: 3 075
Domyślnie

...naprawy gwarancyjne są tam umieszczane...i dostępne w całej Europie
__________________
Wypożycz Focus RS 3 za 450zł.
http://gcscars.pl/
https://www.facebook.com/GCSTuning
GCSheko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-10, 15:27   #10
Lelon
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Raszyn/Wawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 166
Domyślnie

tylko naprawy gwarancyjne? czy też pogwarancyjne? zwykłych przeglądów nie ma(jak to np u VW gdzie jest wszystko).

Jak się do tego dobrać? Interesuje mnie co miało robione moje auto jeszcze we Francji.
Lelon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-10, 13:57   #11
COACH
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Postów: 25
Garaż
Domyślnie Link do strony

Witam, oto link do stronki, rejestrowałem się bezpłatnie, potem jak już się zalogujesz to wpisujesz VIN swojego auta i możesz za opłatą sprawdzić więcej rzeczy, nie mam jednak pojęcia ile tam można wyczytać bo się osobiście jeszcze nie zdecydowałem na wykupienie dostępu. Jeśli by coś było nie tak z linkiem to dajcie znać.
https://www.etis.ford.com/home/login...C7C7D.dulv0680
COACH jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-09-10, 17:25   #12
Tata
Turysta
 
Avatar Tata
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Tarnów
Inny
HB 3D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
wrzesień
2018
KT Tarnów
Postów: 182
Garaż
Domyślnie

Trza wyciąć skurwisy... i zachipować furnik przy okazji, ja czekam aż mój umrze i wtedy piękny uśmiech do Gecko... Na razie nic mu nie jest poza dużym spalaniem, zwłaszcza w mieście. Mam nadzieję że to spalanie w mieście (na poziomie 9,5l/100km) to właśnie przez DPFa
Tata jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-10, 21:20   #13
pablo80
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2007
Postów: 49
Domyślnie

kolega Coach napisal ze w focusie 2.0 tdci 136kucykow jest filtr DPF mokry,co oznacza dolewanie magicznego plynu.dzis oddalem autko do swojego mechanika i chcialem zeby sprawdzil czy nie trzeba dolac tego plynu.co sie okazalo ze nie ma pod spodem zadnego zbiorniczka...no to jak to wreszcie z tym jest?? czy wystepuje w tych silnikach FILTR suchy??

---------- Post dodany o 21:20 ---------- Poprzedni post był z 21:18 ----------

aha i jeszcze jedno,jaki sa objawy jak filtr dpf padnie? zapali sie jakas kontrolka?czy dalsza jazda nie bedzie mozliwa??
pablo80 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-10, 14:32   #14
COACH
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Postów: 25
Garaż
Domyślnie A może go nie ma??

A czy w ogóle masz takowy filtr?? Bo są też wersje 2.0 TDCi 136KM bez fitra DPF, w innym przypadku nie sądzę by nie było zbiorniczka bo konstrukcja silnika i producent raczej jest ten sam czyli francuski PSA. Jak ktoś będzie chciał to mogę zeskanować z książki fajne zdjęcie silnika 2.0 z osprzętem i układem wydechowym. Filtr DPF znajduje się za katalizatorem mniej więcej na wysokości dźwigni zmiany biegów, na jego początku i końcu wychodzą dwa przewody do czujnika różnicy ciśnień filtra DPF, który znajduje się przy obudowie akumulatora, może zerknij czy posiadasz takowy czujnik? A poza tym w tym artykule wszystko jest napisane co ile się serwisuje filtr, poza tym jeśli z nim coś będzie nie tak to nie przejmuj się, komputer napewno Ci wywali błąd w postaci "usterka układu silnika" i będzie się palić czerwona dioda ostrzegawcza.
COACH jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-11, 20:50   #15
bboobb
Turysta
Grupa: WLKP
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: Leszno
Inny
sedan
grudzień
1998
PL Leszno
Postów: 24
Domyślnie

prosił bym o te zdjęcie bo może są auta bez filtra i chciałbym wiedzieć jak go odnaleźć
bboobb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-12, 15:05   #16
Sol
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar Sol
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Ford Focus II CC
cabrio
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
2008
Postów: 4
Domyślnie

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób pobierany jest płyn DPF ? W którym momencie tankowania jest on tankowany ? po zakończeniu, zamknięciu wlewu czy w innym momencie ?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Sol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Filtr paliwa Blejz23 Inne techniczne 4 18-05-10 20:07
[MK2] Filtr cząstek ( DPF ) mam, czy nie? PiotrPP Inne techniczne 16 15-12-09 20:21
Filtr stożek FF I andro998 Tuning mechaniczny 54 04-12-06 16:07
filtr paliwa ppgor Silnik i skrzynia 0 16-11-06 17:32
Filtr K&N JimmyEZG Silnik i skrzynia 2 10-07-06 23:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u