Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-04-05, 21:27   #1
tomkx
Turysta
 
Avatar tomkx
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 131
Garaż
Domyślnie Ściąganie w prawo- odkryłem przyczynę (takie tam odkrycie ;)

Jakiś czas temu skarżyłem się na forum na nieprzyjemny efekt zjeżdżania Foki w prawo przy puszczonej kierownicy, co pociągało za sobą konieczność ciągłej (i wyraźnej) korekty za pomocą kierownicy podczas jazdy na wprost. Dodatkowym objawem była "kwadratowa" praca kierownicy (takie delikatne przeskakiwanie nawet podczas niewielkiego ruchu kołem).

Odwiedziłem ASKO w celu sprawdzenia geometrii - pomiar zbieżności wykazał, że prawe koło wycelowane jest "w kosmos". Ustawienie geometrii tylko złagodziło objawy - w dalszym ciągu po puszczeniu kierownicy Foka wykazywała żywe zainteresowanie prawym poboczem/krawężnikiem.

Zacząłem już obstawiać jakieś końcówki drążka, łączniki stabilizatora i inne cuda wianki i przed ostatecznym aktem determinacji (czyt. wizytą w ASO) zdecydowałem się na ostatni test z podmianą prawego koła. Wydobyłem z czeluści bagażnika zapas, zdjąłem koło i jeszcze przed zamontowaniem zapasu z czystej ciekawości potoczyłem je (to zdemontowane of course) po podłodze garażu: jeeeeeesus! Koło zatoczyło piękny łuk kiwając się miarowo na boki (wychył jak na morzu przy dobrej 7 ). Po zamontowaniu koła zapasowego odkryłem na nowo przyjemność z prowadzenia - prosto jak po sznurku, niezależnie od tego czy trzymam kierownicę czy nie.

No i tak sobie popisałem - czasem człowiek musi, inaczej się udusi... Może ktoś zaoszczędzi dzięki temu czasu i nerwów.

P.S. Szukam jednej prostej felgi, gdyby ktoś miał na zbyciu.
__________________
###Chase FF if U can ###
tomkx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 22:00   #2
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie ściąganie w prawo

Mam podobny objaw i czekam z jakąkolwiek ingerencją do zmiany kół na letnie.(mam kierunkowe i słyszałem, że podobny objaw może oprzy nich wystąpić
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 22:25   #3
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Mialem tak ze jak skrecalem kierownice to czulem lekkie wibracje.Zmienilem kola na letnie, wywazylem, minimalna korekta geometri i znow wszystko ok.
Tomkx, zeglujesz?Pozdrawiam
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 22:41   #4
tomkx
Turysta
 
Avatar tomkx
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 131
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dimmu
[...]
Tomkx, zeglujesz?Pozdrawiam
Zdarzyło mi się raz płynąć do Szwecji promem przy stanie morza 10* i... następnym razem jadę samochodem przez Danię, choćbym miał jechać tydzień. Jakoś tak nie przypadło mi do gustu trzymanie się poręczy łóżka przez całą noc (trafiło mi się pięterko - jak ja tam w ogóle wszedłem? ). Ale hołdu Neptunowi nie oddawałem (to pewnie w genach po ojcu - kiedyś tam pływał w MW).

*z planowanych 21 godzin rejsu zrobiło się 24, bo sztorm zmusił kapitana do zmiany kursu w kierunku na Estonię.
__________________
###Chase FF if U can ###
tomkx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 22:58   #5
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Ja kupowalem >tu<.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-05, 23:40   #6
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomkx
Cytat:
Napisał Dimmu
[...]
Tomkx, zeglujesz?Pozdrawiam
Zdarzyło mi się raz płynąć do Szwecji promem przy stanie morza 10* i... następnym razem jadę samochodem przez Danię, choćbym miał jechać tydzień. Jakoś tak nie przypadło mi do gustu trzymanie się poręczy łóżka przez całą noc (trafiło mi się pięterko - jak ja tam w ogóle wszedłem? ). Ale hołdu Neptunowi nie oddawałem (to pewnie w genach po ojcu - kiedyś tam pływał w MW).

*z planowanych 21 godzin rejsu zrobiło się 24, bo sztorm zmusił kapitana do zmiany kursu w kierunku na Estonię.
Hold to podstawa, ja zawsze z lyk piwa wlewam do wody i przynajmniej mam spokoj
No 10 to juz sporo, nawet spiewaja o tym
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-05, 13:18   #7
lobuz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wawa
Postów: 92
Domyślnie Re: ściąganie w prawo

Cytat:
Napisał kerownik
Mam podobny objaw i czekam z jakąkolwiek ingerencją do zmiany kół na letnie.(mam kierunkowe i słyszałem, że podobny objaw może oprzy nich wystąpić
Niedawno kupilem kierunkowe dunlopy sport sp01 i tez mnie czasami sciaga w prawo lub lewo ale najczesciej dzieje sie to przy hamowamniu...jade na wywazanie kol na samochodzie...Moze to cos pomoze, albo to wina opon...
__________________
1.8 tddi Ghia, hatchback
lobuz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 00:21   #8
Pendrzec
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 145
Domyślnie

hym, z moich informacji wynika, ze drazek nie ma wplywu na sciaganie samochodu etc i na bezpieczenstwo jazdy. Mozna jezdzic na upartego z wybitem drazkiem, tylko szkoda zawieszenia wtedy
__________________
Ghia is the BEST
Pendrzec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 00:28   #9
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Jak to z wybitym -drążkiem kierowniczym ??
Ja jeździłem(krótko),ale z krzywym ,jak jest wybity(rozumiem, że urwany, bądź nie trzyma się tego czego powinien), to wtedy koło nie skręca
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-05, 15:25   #10
DadekTdCi
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Gliwice
Postów: 1
Domyślnie

Hej
Jeżdze FOCUSEM TdCi 100 KM, pod koniec zimy wpakowałem się w(często spotykane na naszych drogach) dziurę i nie dość ze rozwaliłem opone to felga poszła do prostowania..hmm prędkość była słuszna...ale nie o tym... chodzi o to że od tego czasu jak przyśpieszam sciąga mnie w prawo(dziura zaatakowała również prawe koło),dzieje się tak jak przyśpieszenia jest gwałtowne,zmiana opon na letnie nie pomogło,prostowana felga poszła na tył a wizyta w serwisie też nic nie wykazała (zbieżność perfekt).Nie martwie się zbytnio bo auto na gwarancji ale intryguje mnie co to moze być.Ostatecznie wymęcze serwis ale moze jakieś podpowiedzi..
Pozdrawiam
DadekTdCi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-05, 16:05   #11
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Ja tam bym pojechal w jakies inne miejsce na geometrie. Jesli geometria ok i kola ok to ja nie widze innych powodow czemu mialoby sciagac.
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-05, 19:10   #12
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał DadekTdCi
Hej
Jeżdze FOCUSEM TdCi 100 KM, pod koniec zimy wpakowałem się w(często spotykane na naszych drogach) dziurę i nie dość ze rozwaliłem opone to felga poszła do prostowania..hmm prędkość była słuszna...ale nie o tym... chodzi o to że od tego czasu jak przyśpieszam sciąga mnie w prawo(dziura zaatakowała również prawe koło),dzieje się tak jak przyśpieszenia jest gwałtowne,zmiana opon na letnie nie pomogło,prostowana felga poszła na tył a wizyta w serwisie też nic nie wykazała (zbieżność perfekt).Nie martwie się zbytnio bo auto na gwarancji ale intryguje mnie co to moze być.Ostatecznie wymęcze serwis ale moze jakieś podpowiedzi..
Pozdrawiam
Podjedz do kogos kto robi 'pelna geometrie podwozia' (a nie tylko zbieznosc i kat pochylenia kola) i niech pomierzy, po przekatnej, odleglosci kol - moze sie po prostu cofnelo troche
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-05, 19:23   #13
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

faktycznie trzeba zrobić geometrię - mi ścinało oponę i jedno ASO nie zauważyło tego ani przy przeglądzie wiosennym ani przy rocznym - a problem zgłaszałem....

Pojechałem więc do innego (tyż Śląskiego) i tu się okazało, że jednak geometria jest spieprzona i przekracza dozwolone wartości o 300% - zrobili mi geometrię w ramach reklamy za free (normalnie zbieżność kosztuje tam 70 Netto).

Obawiam się, że jazda po dziurach (a w zasadzie jej konsekwencje) nie podlegja gwarancji, więc zależy tylko od ASO czy zakwalifikuje to jako naprawę gwarancyjną. Za to powinien zapłacić zarządca drogi - zgaduję, że gliwicki MZUIM....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-09, 15:18   #14
adam1985
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar adam1985
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Przedbórz
Ford Focus III
HB 5D
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
kwiecień
2012
ERA powiat radomszczański (Radomsko)
Postów: 5 967
Garaż
Domyślnie

panowie mi sciagalo w lewo samochod na zimowkach.Pojechalem do wulkanizacji i powiedzieli ze cos moze byz w oponie nie tak.Wczoraj zalozylem nowki letnie oponki.Nadal sciaga ale tylko delikatnie.Czy to wina geometrii kol czy tez lacznikow i drazkow stabilzatorów?
__________________
adam1985 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-09, 23:45   #15
saper61
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Gdynia
Postów: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pendrzec
hym, z moich informacji wynika, ze drazek nie ma wplywu na sciaganie samochodu etc i na bezpieczenstwo jazdy. Mozna jezdzic na upartego z wybitem drazkiem, tylko szkoda zawieszenia wtedy
JEZU CZŁOWIEKU !!!!!!!!!!!!!!! Nie zawieszenia tylko życia. Wybity drążek kierowniczy to znaczy że w przegubie kulistym drążka powstał luz a to znaczy że na tym połączeniu pojawiają się obciążenia dynamiczne a to oznacza że drążek ma prawo się urwać i
saper61 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Problem ze spalaniem.Odkryłem przyczynę DejaVu Silnik i skrzynia 21 30-05-06 11:50

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u