Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-01-09, 23:26   #1
kj_dikembe
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie Uszczelka głowicy i wymiana pierścieni

Witam.
Jak zawsze zapytam (bo się nie znam) - szukałem i takiego tematu nie znalazłem - choć podobne były.

Mam problem z ... hmmm ... włączała mi się kontrolka oleju. Sprawdziłem jego ilość i ku mojemu zdziwieniu było prawie sucho (2 miesiące wcześniej sprawdzałem i było prawie max).

Stwierdziłem że wymienie olej, tym bardziej że nie wiedziałem jakiego używał poprzedni właściciel. (jeżdze Fokusem od 2 miesiecy). Zgłosiłem się do ASO gdzie olej wymienili i...
znaleźli wycieki oleju... zdiagnozowali zapieczone pierścienie oraz (jeśli dobrze powtórzę) przedostawanie się oleju do filtra powietrza - a przynajmniej w jego kierunku (zalecili wymianę pierścieni i uszczelki głowicy - całość ok 1200zł).

Na swoim formularzu napisali: "Ciśnienie na cylindrach (12-16) duża róznica wskazuje na rozszczelnienie cylindrów".

Poczytałem od regulacji zaworów i innych radach kolegów z innych tematów - ale jak pisałem - nie znam sie i proszę o pomoc w moim problemie.

Teraz sprawdze czy olej będzie ubywał dalej (kontrolka już nie zapala się - ale to od poziomu oleju było) - i jeśli niczego się nie dowiem to pewnie wybulę 1200zł na to co doradzili w ASO.

Z góry dzięki za rady.
kj_dikembe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 01:01   #2
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Dlaczego chcesz to w ASO robić? Przecież wiadomo, że oni policzą słono za taką naprawę.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 01:14   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

a ja powiem inaczej - nie wierze zeby ASO wykonalo taka naprawe za 1200zl z czesciami i robota
poszukaj zaufanego mechanika w okolicy i z nim rozmawiaj... a samo picie oleju to niestety w 1.6 czesty problem...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 15:00   #4
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
a ja powiem inaczej - nie wierze zeby ASO wykonalo taka naprawe za 1200zl z czesciami i robota
poszukaj zaufanego mechanika w okolicy i z nim rozmawiaj... a samo picie oleju to niestety w 1.6 czesty problem...
ani ja w to nie wieże , jak i w to że zrobią to lepiej od przysłowiowego " Pana Henia "
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 16:45   #5
szumi89
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: rzeszów
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
2003
Postów: 44
Domyślnie

NIe wiem czy czytałeś jaki ja miałem problem ale u znajomego mechanika zapłaciłem nieco ponad 1300 za wymiane tłoka(w tym jest oczywiście wymiana pierścienia, uszczelki na głowicy, planowanie głowicy itd- czyli podobne rzeczy które będą wymieniane u ciebie) Powinno cię to wynieść: uszczelka 140zł, planowanie głowicy 150zł , pierścienie- ??, olej,płyn chłodniczy, no i + robocizna. Najlepiej jak będziesz oddawał samochód do mechanika to pogadaj i sie popytaj o cenę, bo jak zostawisz i powiesz że trzeba naprawić to cię zedrą. A jak wyczują że jest klient który sie troszkę orientuje to będzie inna gadka
szumi89 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 16:51   #6
Dimmu
Turysta
 
Avatar Dimmu
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 402
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
a ja powiem inaczej - nie wierze zeby ASO wykonalo taka naprawe za 1200zl z czesciami i robota
Tez mi sie tak wydaje, pewnie podali Ci cene samej robocizny.
Dimmu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 21:55   #7
kj_dikembe
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2008
Postów: 38
Garaż
Domyślnie

Dokłądnie się dopytałem i całość wyniesie mnie 1200zł - to co pisałem wymiana uszczelki głowicy i pierścieni. Diagnoza wraz z wymianą oleju (już zapłaciłem 300zł).

No a co do "pana Henia" - niestety nie mam tak zaufanego mechanika u którego mógłbym to zrobić. W ASO wystawią mi fakturę i zawsze jakaś podkładka na przyszłość jest - w razie gdyby spierniczyli.
Brat właśnie robił coś u Pana Henia i niestety źle na tym wyszedł - a tutaj co ASO to ASO (choć też nie jestem zbyt pewny co do ich umiejętności) ale jak pisałem - zawsze mam fakturę.

A twierdzicie że 1200zł z materiałem i robocizną to mało? U mnie we Włocławku - może są niższe stawki?

jeszcze dopisze że to że bierze olej to ok - ale 4 litry w 2 miesiące (przejechane 1,2 tys km) to chyba za dużo :P.... widać zacieki - zarówno od dołu samochodu - a nawet po zdjęciu "skrzynki" na filtr powietrza widać że olej był wydmuchiwany do góry
kj_dikembe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 22:10   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

kj_dikembe, najpierw to sprawdz te wycieki, sprawdz ile oleju ci ucieka - sprawdzaj co powiedzmy 500km... pojedz do innego mechanika... zmien olej, jak pije duzo to nawet na mineralny...

sory, ale remont silnika to sie robi jak nie ma juz innej mozliwosci i na pewno nie za 1200zl w ASO - zreszta watpie czy dla ASO oficjalnie nawet przewidziano taka procedure naprawy czy po prostu chlopaki robia sobie wedlug swoich zasad...

ja przed wydaniem 1200zl - a nawet wiecej, bo znowu olej, filtr, rozrzad itp to nie wyjdzie 1200zl
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 22:52   #9
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Może poproś o wycenę na papierze i zadzwoń do innego ASO i zapytaj ile by to kosztowało. 1200zł za taką naprawę to na prawdę tanio, nie zdzwiłbym się jakby po naprawie panowie przedstawili znacznie wyższą cenę argumentując to jakimiś pierdołami.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-01-09, 23:09   #10
Angelus
Turysta
 
Avatar Angelus
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Lca
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
2000
DL Legnica
Postów: 140
Domyślnie

Wymieniałem pierścienie w maździe 323f 16v. Koszt planowania głowicy, komplet uszczelek i pierścieni wyniósł ok 2200zł, oczywiście z robocizną.
Nie ma możliwości, aby Ci zrobili praktycznie to samo, w ASO za niemalże połowę tej kwoty. Musi być haczyk
Angelus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 23:52   #11
MARIUSZ.B
Turysta
 
Avatar MARIUSZ.B
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 40
Domyślnie

Zapytaj się jak oni Ci wymienią te pierścienie jak dół silnika nie jest rozbieralny, silniki Zetec 1.6, 1.4 i 1.25 to konstrukcja Yamahy są nieremontowalne Pewnie chcą Ci zrobić samą uszczelkę pod głowicą tylko nie wiem po co
__________________

MARIUSZ.B jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
FFII 1,6 zetec - korodujące zaślepki głowicy Kosa131 Silnik i skrzynia 8 08-01-09 20:20
uszczelka drzwi - wymiana arteq Inne techniczne 3 21-05-08 21:49
Pierścienie centrujące jacekn74 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 18-05-08 23:35
Uszczelka od światła, przód - wymiana trueno2 Inne techniczne 8 16-10-06 21:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u