Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-03-06, 09:45   #1
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie Łożysko

Witam. Jak uważacie, czy po rozszerzonym przeglądzie (czy tam pełnym - w każdym razie DROGIM) i przejechaniu 3 tys km łożysko w tylnym kole miało prawo się samo rozsypać, czy też na przeglądzie powinno zostać wykryte, że jest już zużyte? Podkreślę, że rozsypało się samo, nie uderzyłem w nic itp. PZDR
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-06, 10:46   #2
pepo
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: borne sulinowo
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2005
ZSZ powiat szczecinecki (Szczecinek)
Postów: 984
Domyślnie

kolego serwis dopóki łożysko nie rzęźi nic nie robią zresztą na słuch (bo na tym polega diagnostyka w ASO ) to przy nowoczesnych piastach to oni gówno mogą sprawdzić przepraszam za dosadność ale tak miałem i łożyska w dwóch moich autoch po gwarancji musiałem wymienić zresztą FF II też wykazuje chęć by mnie w tej materii w kurzyć

W racając do tematu uważam że powinno być wykryte
pepo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-06, 17:43   #3
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Mogło. U mnie walnęło jakieś 5kkm po przegladzie. Pojechałem z ryjem że pewno bęben za mocno dokręcili i łożysko szlag trafił, ale zwalczyłem jedynie tyle że od reki wzięli auto na stanowisko i wymienili. Oczywiście płatnie. Te łożyka mają jakies uszczelnienie które w moim wypadku pękło i w kulki wlała się solanka (to było zimą). Nic nie szumiało i prawie od ręki dup i po krzyku. Jak jechałem do ASO to tylko w lusterku patrzałem czy mam jeszcze koło
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-06, 07:58   #4
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie

Ja już bym do ASO nie dojechał, więc wymieniłem (za 2 stówki) łożycho w jakimś (całkiem niekiepsko wyglądającym) zakładzie. A jak jechałem, to też nie byłem pewien, czy mi kółko nie wypadnie, a fokę miałem wtedy przez tydzień! BTW - od tego czasu nie mam ABS - podobno przy wymianie łożyska uszkodzono jakiś pierścień, czy coś. Dzisiaj będę w ASO i zobaczę, co powiedzą. PZDR
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-06, 09:03   #5
kerownik
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: WĘGORZEWO mazury
Postów: 159
Domyślnie abs po wymianie łożysk

Wymieniałem niedawno Ł.Przyglądałem sie jak P.mechanik zdjął piastę koła, najpierw delikatnie pierścień ABS-u, następnie wycisnął stare i założył nowe potem delikatnie w/w pierścień.Oczyścił z rdzy piastę, tarczę i czymś zakonserwował by nie zapiekała się.Mile byłem Tym zaskoczony>ABS działa bez zarzutu.
__________________
1,8 tddi kombi ghia 99r

"teraz możemy gnać nawet na Horn!"
kerownik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-03-06, 14:23   #6
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Naszczescie jadac w strone Gdyni obwodnica uslyszalem szum.... a ze po drodze wpadlem do ASO i tam mi wymienili od reki,udalo sie bez umowienia sie wczesniej . niedawno drugie tylne lewe kolo poszlo na warsztat drogi to nasze kochane drogi tak robia
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-06, 14:42   #7
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie

Witam. Byłem w ASO (które okazało się niefirmowe), powiedziano mi, że zepsuta jest czujka od ABS (5 setek), ale że raczej została ona zepsuta przy wymianie łożyska, więc żebym reklamował naprawę. Marne szanse, ale spróbuję. A czy taka czujka z allegro może dać radę? Albo może ktoś ma do sprzedania dobrą?
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-06, 21:13   #8
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Ty - a oni rozebrali to koło czy tak powiedzieli bo im sie wydawało? - Przy rozwaleniu łozyska najczęściej pada pierścień impulsatora za ok 30-35zeta. Wiele takich przypadków jest znanych, natomiast o padniętym czujnikku to nie słyszałem. A tym masz bębny czy tarcze ?
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-03-06, 16:19   #9
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekj
Ty - a oni rozebrali to koło czy tak powiedzieli bo im sie wydawało? . A tym masz bębny czy tarcze ?

Mam tarcze. W Aso nie rozbierali kółka, koleś powiedział, że gdyby to był uszkodzony ten pierścień, to przy uruchamianiu samochodu kontrolka ABS by gasła, a zapalała się w momencie ruszania. Skoro pali się cały czas, nawet gdy autko stoi - diagnoza jest bolesna - czujnik ABS. 100 % pewności będzie po badaniu komputerem.
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-06, 10:02   #10
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Cytat:
Napisał tweaker
W Aso nie rozbierali kółka, koleś powiedział, że gdyby to był uszkodzony ten pierścień, to przy uruchamianiu samochodu kontrolka ABS by gasła, a zapalała się w momencie ruszania. Skoro pali się cały czas, nawet gdy autko stoi - diagnoza jest bolesna - czujnik ABS.
Pieprzy głupoty . G....o stwierdzą tym swoim kompem oprócz skasowania cię dodatkowo na jakieś 150 zeta. Jak jechałem do ASO z rozwalonym łozyskiem to w momencie gdy pierścień się spotkał z czyms tam innym w kole i został uszkodzony zapaliła sie kontrolka. Wcale nie gasła po wyłączeniu silnika itd. Dopiero po wymianie pierścienia i przejechaniu ok 100m kontrolka zgasła. Byłem w trakcie całej naprawy i mechaniora pytałem czy tą kontrolkę muszą zgasić kompem serwisowym czy sama jakoś i własnie mi powiedział że jak kawałek przejedziemy to zgaśnie . Układ pamięta że coś było nie tak w ABS i dopiero jak sygnały z czujników wrócą do normy to kontrolka gasnie. Nie daj sie w puścic w dodatkowe koszta
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-06, 14:44   #11
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie

F**k!!!Juz mnie szlag trafia!!! Do kogo nie pojadę to każdy mówi co innego!!! Już nie wiem, co robić Najpierw wymienić ten pierścień? A za kompa 7 dych sobie życzył...
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-06, 14:56   #12
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Ja bym spróbował z opcja najtańszą i najbardziej prawdopodobną czyli pierścień. Nie wiem jak to wyglada przy tarczach ale podejrzewam że trzeba piastę ściagnąć i wtedy ten pierścień będzie widoczny. Ten mój był po prostu fizycznie uszkodzony. Jak padnie łozysko to koło sie chwieje na boki. Pierścień i czujnik działaja na zasadzie impulsów magnetycznych i są bardzo blisko siebie. Jak sie koło pochyli z powodu luziu łożyska to czujnik wyryje piekny rowek w pierścieniu i po ptokach.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-06, 19:06   #13
tweaker
Turysta
 
Avatar tweaker
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
październik
1998
DJE powiat jeleniogórski (Jelenia Góra)
Postów: 146
Domyślnie

Tak tez zrobię. A koło to rzeczywiście mi latało, bałem się, że odpadnie, zanim dojadę do serwisu. Dzięki.
tweaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Łożysko podpory półosi rybapila Silnik i skrzynia 29 04-05-10 16:11
czy to łożysko? cezy5 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 15 22-12-08 21:09
[FFI] łożysko na tył to_py Inne techniczne 4 07-11-07 20:02
Klima i łożysko Ślepy Inne techniczne 2 21-06-05 17:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u