Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-07-09, 09:11   #1
Rikus
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Zielonka
Postów: 5
Domyślnie grzechotanie przy odpalaniu

Witam, ostatnio zauważyłem że przy odpalaniu mojego focusa 1,6 16 V w benzynie z 1999r coś grzechocze jakby pod maską, dzwięk ten jest tylko przy odpalaniu a potem ginie natomiast potem przy jakimś dołku albo gwałtownym dodaniu gazu słychać pojedyncze jakby pyknięcie w podobnej okolicy-dodam też, że sprzęgło często odczuwalnie pulsuje jednak odpalałem go ze sprzęgłem i bez i dźwięk jest taki sam-wiem, że najlepiej gonić do mechaniora ale mam z nimi złe doświadczenia i może ktoś tutaj mi pomoże???? z góry dzięki...

aha dodam, że jestem laikiem w tych sprawach i proszę o wyrozumiałość
Rikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-09, 15:13   #2
mihal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 117
Domyślnie

zawory. normalne w tym silniku. jak wcisniesz gwaltownie gaz przy niskich obrotach to beda grzechotac. przy odpalaniu tez sie czasem zdaza.
mihal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-09, 17:36   #3
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał mihal
zawory. normalne w tym silniku. jak wcisniesz gwaltownie gaz przy niskich obrotach to beda grzechotac. przy odpalaniu tez sie czasem zdaza.

Normalne czyli wszystko ok ?, czy normalne bo zawory do regulacji ?


Mam niekiedy to samo, zadzwoni niekiedy przy odpalaniu lub jak jade z zby małą prętkością a dam dwójkę. ( poniżej 1000 obr./min. )
Na wolnych obrotach ( na postoju ) chodzi cicho i podczas przyśpieszania powyżej 1000-1200obr.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-09, 21:06   #4
arturoo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 120KM Flexi-Fuel manual
2013
Postów: 84
Domyślnie

U mnie pomogła (chyba) wymiana świec. Ale dopiero z nowymi śmigam jeden dzień jak trochę polatam to dam znać czy ustąpiło. Jak narazie tego nie słychać.
arturoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-09, 18:45   #5
Rikus
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Zielonka
Postów: 5
Domyślnie

No własnie to raczej nie zawory bo to grzechotnięcie jest tylko w momencie jak łapie silnik, bardziej jakby jakieś łożysko czy coś takiego...
Rikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-09, 21:47   #6
arturoo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.6 Duratec 120KM Flexi-Fuel manual
2013
Postów: 84
Domyślnie

Po wymianie auto zapala nie porównywalnie lepiej niż na starych świecach i podczas jazdy tak jakby nie było słychać grzechotania.
arturoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-07-09, 23:42   #7
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Znalazłem takie wypowiedzi na ten sam temat :


Witam też mam ten sam silnik i niestety tak one mają .Po prostu jak sie rusza trzeba dac mu moc żeby nie było dzwonienia ale mnie to tez wkurza bo są sytuacje że się powoli chce za kimś ruszac w korku to niestety słychac zawory .Taka wada tego silnika.Niby elektronika sterowanie komputerem przed spalaniem stukowym a to tylko reklama.Kupiłem miał przejechane 22.000km.Od początku mnie to denerwowało teraz ma 48.000km i jest to samo .Poprostu wyjscie z sytuacji trzeba dac większe obroty silnika jak w FIAT 126P.Dziękuje pozdrawiam


Przy dużym obciążeniu silnika, zbyt wysoki bieg w stosunku do obrotów, zawory mogą zagrzechotać przez sekundę. Przy ruszaniu z jedynki nie powinien grzechotać. Jak ruszymy i wrzucimy dwójkę to musi się toczyć bez dodawania gazu i bez żadnych dziwnych odgłosów silnika.
Stuki powyżej 2000 rpm to może być spalanie stukowe, groźne. Tak samo grzechotanie przy ruszaniu z jedynki. Może to być wina kiepskiego paliwa, albo brudnych wtryskiwaczy.
Mam dwie foki z silnikami benzynowymi 1.6 i potrafią zagrzechotać, ale tylko przy bardzo dużym obciążeniu (ruszanie z trzeciego biegu przy obrotach poniżej 2000 rpm), ale zdarza się to bardzo sporadycznie, tak jak przeoczenie redukcji biegu.
Grzechotanie przy odpalaniu może być winą kiepskiego (zużytego) oleju lub zbyt niskiego jego poziomu. Grzechotanie, przez 1-2 sekundy, przy odpaleniu po dłuższym, kilkudniowym postoju, to też raczej normalne.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-09, 09:44   #8
mihal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 117
Domyślnie

normalne czyli wszystko ok, taki urok tego silnika. u mnie od nowosci to jest wiec watpie zeby zawory wymagaly regulacji. przy swiezym oleju tez sie to zdaza.
mihal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-07-09, 14:34   #9
Rikus
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Zielonka
Postów: 5
Domyślnie

kurcze ale to jest tylko i wyłącznie przy odpalaniu jak zaczyna łapać silnik-zawory słyszałbym przy gazowaniu albo ruszaniu z wysokiego biegu-sądzę, że to prędzej coś przy rozruszniku jakby coś było luźne....

[ Dodano: Czw 23 Lip, 2009 14:20 ]
ludzie pomóżcie bo mechanik ręce rozkłada-to grzechotanie przeszło w miarowy stukot na wolnych obrotach tak jakby był jakiś lużny element pod maską i o coś uderzał jak dam gazu niknie czasami wogóle nie słychać go-jak silnik miarowo pracuje-bardziej słychać to w kabinie nież jak otworzę maskę i słucham....wydobywa się jakby nie tyle spod maski co z okolicy pomiędzy dźwignią zmiany biegów a przednią szybą, jakby po prawej stronie od pedału gazu gdzieś tam????

POMOCY

Mech każe mi zabierać samochód bo nie wie o co chodzi............
Rikus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Dym przy odpalaniu (zdjecie) DarekRzeszow Silnik i skrzynia 7 16-04-07 01:12
[FF2] 1,6 - dzwięk przy odpalaniu bilek Silnik i skrzynia 6 12-03-07 22:39
Czarny dym przy odpalaniu tomus_007 Silnik i skrzynia 4 12-02-07 19:49
SIWY DYM PRZY ODPALANIU macrzep Silnik i skrzynia 42 15-11-06 20:11
Niebieski dym przy odpalaniu TDCi!!!! marcin9913 Silnik i skrzynia 23 13-02-06 14:35

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u