Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-01-09, 19:15   #1
xolarin
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Bolesławiec
Postów: 3
Domyślnie Stukot, klekot przy odpalaniu na zimnym silniku

Witam mam problem i nie wiem, co to jest:

po pierwsze olej w rurze do intercoolera, którego najprawdopodoibniej nie powinno tam być

po drugie gdy odpalę Foczkę słychac stukot oraz gwizd a do tego z pod maski wydobywają sie spaliny przez co filtr kabinowy miałem cały zabity i szyby parowały wymieniłem go i owszem nie parują ale za to do kabiny dostają sie spalinu bo filtr jest drożny...

Po niedługim czasie gdy silnik sie trochę zagrzeje wszystko znika prócz spalin które w dalszym ciągu są w komorze silnika.

co do pierwszego to nie mam żadnego pojecia, a co do drugiego to nie daj Boże myślę że stukają zawory, jest wydmuchana uszczelka pod kolektorem dlatego lecą spaliny a gwizd najprawdopodobniej z paska klinowego lub pompy wody(gdzieś z tamtych okolic-olej który wpada do intercoolera gdzieś uchodzi i kapie najprawdopodobniej na pompę ) ;(

dodam jeszcze że gdy go kupiłem intercooler miał dziurę więc zakleiłem ją i nie ma żadnego ubytku bo sprawdzałem powietrzem ale czy to może mieć jakiś wpływ??

jak na złość wszystko naraz...

Prosze pomóżcie chce najpierw dowiedzieć sie co wy na ten temat myślcie, bo wiadomo jacy są mechanicy w tych czasach...

Z góry dziękuję i pozdrawiam...Zbyszek
xolarin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-09, 22:50   #2
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie Re: Stukot, klekot przy odpalaniu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał xolarin
Witam mam problem i nie wiem, co to jest:

po pierwsze olej w rurze do intercoolera, którego najprawdopodoibniej nie powinno tam być

po drugie gdy odpalę Foczkę słychac stukot oraz gwizd a do tego z pod maski wydobywają sie spaliny przez co filtr kabinowy miałem cały zabity i szyby parowały wymieniłem go i owszem nie parują ale za to do kabiny dostają sie spalinu bo filtr jest drożny...

Po niedługim czasie gdy silnik sie trochę zagrzeje wszystko znika prócz spalin które w dalszym ciągu są w komorze silnika.

co do pierwszego to nie mam żadnego pojecia, a co do drugiego to nie daj Boże myślę że stukają zawory, jest wydmuchana uszczelka pod kolektorem dlatego lecą spaliny a gwizd najprawdopodobniej z paska klinowego lub pompy wody(gdzieś z tamtych okolic-olej który wwpada do intercoolera gdzieś uchodzi i kapie najprawdopodobniej na pompę ) ;(

dodam jeszcze że gdy go kupiłem intercooler miał dziurę więc zakleiłem ją i nie ma żadnego ubytku bo sprawdzałem powietrzem ale czy to może mieć jakiś wpływ??

jak na złość wszystko naraz...

Prosze pomóżcie chce najpierw dowiedzieć sie co wy na ten temat myślcie, bo wiadomo jacy są mechanicy w tych czasach...

Z góry dziękuję i pozdrawiam...Zbyszek
Kolego mam taki sam model foki, mój ma 180k km na liczniku.
Moja foka zachowuje się tak samo jak u Ciebie.
Jak spadła temperatura poniżej zera po odpaleniu silnika na wolnych obrotach usłyczałem taki wysoki dzwięk coś jak gwizd. Jak dodam gazu to sie nasila. Podczas jazdy niesłychać go juz tak wyraznie. Jak się załączy turbina no to już nie jestem wstanie go usłyszeć. Klekot na zimnym silniku jest donośniejszy, na początku myslałem że coś nie tak ale jak sie rozgrzeje to już cicho pracuje.
Czasami mi buchnie trochę spalin z komory silnika, przeważnie jak nie jeżdzę ze dwa dni i odpala silnik.
Dziś ustaliłem ze przyczyna jest przepalony łącznik chyba pierwszego tłumika. Taka róra z plecionej siatki.
Jak sie włoży lampę za silnik pod szybę i zerknie na układ wydechowy to widać ten pleciony łacznik, u mnie jedy mocno odymiony.
Co do filtra to ja jak kupiłem auto to miałem filtr z wkładem węglowym, był juz brudny to go zmieniłem, na zwykły bez węgla, zamontowałem i zaczołem czuć spaliny w kabinie.
Jeśli masz zwykły filtr to przy następnej wymianie załuz sobie z wkładem węglowym. Ja nie wiedziałem że są z wkładem węglowym i wziołem bez węgla bo sprzedawca mi taki sprzedał. Ten wkład węglowy filtruje zapachy, i substancje skodliwe, ze spalin, np. jak stoimy w korku. Mnie po zmianie filtra we wrześniu, nadal parują szyby jak diabli i nie wiem co jest.
Ostatnio stosuję sprawdzony sposób od znajomego taxówkarza na zaparowane szyby.
Trzeba wziąć jedną część szmponu do właosów do tego tyle samo płynu do naczyń i odrobinę więcej wody. Wymieszać zmoczyc tym szmatke i rozprowadzic na szybie.

Tak ze może u Ciebie też jest nieszczelność w wydechu, bliżej komory silnika.
A i też mam ślady oleju w interkulerze.
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-09, 21:28   #3
xolarin
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Bolesławiec
Postów: 3
Domyślnie

Bardzo Się cieszę że ktoś w końcu odpisał na mój temat... co do tego oleju to myślisz ze tak powinno byc?? tą rurkę sprawdzęjutro to napisze czy to to u mnie czy nie no i jeszcze filtr rzeczywiście kupiłem zwykły nie weglowy ale póki co to sie przemęcze...

Pozdrawiam
xolarin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-09, 21:43   #4
arti32
Turysta
 
Avatar arti32
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2009
EL Łódź
Postów: 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał xolarin
Bardzo Się cieszę że ktoś w końcu odpisał na mój temat... co do tego oleju to myślisz ze tak powinno byc?? tą rurkę sprawdzęjutro to napisze czy to to u mnie czy nie no i jeszcze filtr rzeczywiście kupiłem zwykły nie weglowy ale póki co to sie przemęcze...

Pozdrawiam
Co do oleju w intercoolerze to nie wiem czy to dobrze, myślę że chyba to normalne. Obejrzałem kilka aut przed zakupem i większość starszych była zawalona olejem na złączu z bałwankami.

Też się męczę ze zwykłym filtrem, dopiero na wiosne zmienie na węglowy.
Pozdrawiam
arti32 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 17:11   #5
Fircyk81
Turysta
 
Avatar Fircyk81
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: ltm
Postów: 27
Domyślnie

Witam! Kupiłem fokusa i u mnie jest podobnie. Intercooler zachlapany ale na to mechanik powiedział ze to normalne. Tyle że denerwuje mnie stukanie po zapaleniu tylko na zimnym silniku. Znajomy powiedział że chodzi jak transit Co to może być ? Któryś wtrysk może przytkany ? Jak dla mnie to takie metaliczne tyknie
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=rxNu8aFBvTE - moja niunia

Vtec
Fircyk81 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Szarpanie na zimnym silniku. Marcinek22 Silnik i skrzynia 26 09-11-13 22:44
[FFi TDCi]potworny stukot przy odpalaniu ciepłego silnika !! jacoo Silnik i skrzynia 30 28-08-10 00:50
Po zapaleniu metaliczny stukot na zimnym silniku Fircyk81 Silnik i skrzynia 5 16-01-09 09:46
Biegi ciężko wchodzą przy zimnym silniku... tytus_ Silnik i skrzynia 5 20-09-07 19:55
piszczy przy zimnym silniku fuzit Inne techniczne 8 12-03-07 16:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u