Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-07-05, 09:47   #1
mike_cz
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wwa-Ursynów / Łódź
Postów: 147
Domyślnie Siłownik centralnego zam.

Witam,

pojawił się problem w mojej foczce - centralny zamek zaczął się dziwnie zachowywać.
1. przy próbie zamjnięcia pilotem - zamykają się zamki i natychmiast otwierają, nie włącza się alarm,
2. jeśli zamykam lub otwieram zamek w drzwiach pasażera (od zewnątrz lub wewnątrz) to wyszystkie pozostałe zamki się również zamykają i otwierają - OK
3. jeśli zamknę ręcznie zamek w drzwiach pasażera to mogę z pilota lub z drzwi kierowcy zamknąć pozostałe zamki ale alerm się nie włączy. Natomiast jeżeli próbuję otworzyć to wszystkie zamki się otwierają oprócz drzwi pasażera.

Byłem w ASO na szybkich oględzinach - doszliśmy z elektrykiem do wniosku, że to siłownik CZ w drzwiach pasażera. Ale siłownik jak się okazało jest zbkokowany razem z zamkiem i kosztuje w ASO ~300-400pln.

I teraz pytania:
- czy ktoś miał podobną przypadłość?
- gdzie można taniej kupić taki siłownik?
- gdzie można to taniej niż w ASO naprawić?

please help.

BTW: dodam, że sam alarm jest sprawny bo przy pomocy PINu można go uruchomić.

[ Dodano: Czw 14 Lip, 2005 ]
no i zrobiłem sam...oszczędzając ~500pln

siłownik jest niestety zintegrowany z zamkiem i dlatego kosztuje w aso i hurtowniach ~480pln i niestety nikt nie robi zamienników. Wymiana w ASO ~140pln

Kupiłem używany siłownik za 120pln i wymieniłem go sam - koszt ~7pln (za 2 broffce).
__________________
Mike
mike_cz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 22:56   #2
xader
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 115 KM manual
styczeń
2002
ZKA powiat kamieński (Kamień Pomorski)
Postów: 50
Garaż
Domyślnie

Witam, wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem ff1 z malym wyjatkiem,
tzn objawy mam identyczne jak autor poprzedniego postu (wlasciciel to pomyslowo ukryl wylaczajac cale drzwi i twierdzac ze nie umie podpiac tej wiazki (nie mowil jak to zostalo odpiete i zaproponowal znizke 200 zlotych na co ja przystalem, wczesniej czytajac iz inny uzytkownik forum mial trudnosci z podlaczeniem tejze wtyczki), po podlaczeniu wiazki mam identyczne objawy).
Wychodzi na to ze czeka mnie do wymiany silownik / zamek.

Orientuje sie ktos moze czy probujac wymienic silownik moge nabyc taki z innej wersji nadwozia? (mam 3d mk1 fl, na allegro jest dostepny od prawego przodu z kombi 2000r).
Niechcialbym sie przekonac po zakupie ze nie da, a z drugiej strony przyoszczedzenie 500 zlotych bardzo by mi sie spodobalo

Z gory dzieki za pomoc.
xader jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 23:10   #3
gumic
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 64
Domyślnie

no własnie z tymi siłownikami jest tak, ze mozesz kupic uzywany i za jakis miec to samo
fakt, tani nie jest (400-450 zl) ale w porównaniu do wartosci samochodu i radosci z jazdy + zamykanie drzwi centralnym.. bezcenne!
__________________
......RDZA już (nie) atakuje..

gumic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 22:24   #4
dlugas1982
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: RZESZÓW
Postów: 17
Domyślnie

no ja tez kupiłem z tym fantem (mój błąd i przeoczenie

opis co się dzieje:
auto zamknięte, przyciskam na kluczyku OTWÓRZ otwiera wszystkie drzwi oprócz tych od pasażera z przodu

trzeba wleźć do auta i otworzyć ręcznie od wewnątrz (nie sprawdzałem jeszcze kluczykiem od zewnątrz)

przy zamykaniu zamyka wszystkie drzwi oprócz tych pasażera z przodu więc muszę najpierw je od wewnątrz cyknąc LOCK i póżniej po wyjściu przycisnąć ZAMKNIJ na pilocie i wtedy wszystkie zamknięte

upierdliwe, szczególnie ze auto mam 3 dni

mój mechanik mi prawi że padł siłownik i w ASO mają zameczek za "tylko" 450zł
na alledrogo od 50 do 120zł

TAKI CHYBA BĘDZIE OK?

czy ten się nada ?czy istnieje jakiś sposób na "naprawę" zamka/siłownika

dzięki
---------------edit------------
po lekturze na forum, widzę że to problem dość popularny

nie wiem jak to wygląda w cieplejszych temperaturach (śnieg był ostatnio i dość chłodno wiało)
sprawdzę co się będzie działo jak się autko nagrzeje od środka

i naprawić się tego szajsu chyba nie da chyba że w taki sposób
próbował ktoś już?

CIEKAWY SPOSÓB
__________________
FF I - '98r - 1.8 16v 115KM - AMBIENTE
dlugas1982 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 22:57   #5
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Też miałem różne przeboje z centralnym , które były strasznie wkur....... a od czasu wymiany drzwi prawych w ogóle nie działa - otwieram cały czas kluczykiem. I na razie tak jeżdzę już rok
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-09, 23:49   #6
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Cytat:
Napisał dlugas1982
czy istnieje jakiś sposób na "naprawę" zamka/siłownika
W FAQ jest sposób na reanimację ale nie zawsze musi zadziałać. Mój się rozsypał tak że drzwi w ogóle się nie dało zablokować. Kupiłem używkę z Allegro za 90zł i śmiga do tej pory czyli jakieś 3 latka będzie niedługo. Wtedy nówka 646zł No a za rozebranie starego i sprawdzenie "co w trawie piszczy" zabieram się już od wymiany czyli dosyć długo
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-09, 19:41   #7
dlugas1982
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: RZESZÓW
Postów: 17
Domyślnie

kluczykiem zamyka i otwiera ten felerny prawy (i reszta też na raz) od pasażera tylko z pilota nie lubi i ma daleko gdzieś działać

kupię używkę chyba bo jak coś mi nie pójdzie nie tak to mi pod blokiem foczka niebedzie stala otwarta 2 dni
__________________
FF I - '98r - 1.8 16v 115KM - AMBIENTE
dlugas1982 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-02-09, 13:10   #8
facio
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: śląskie
Postów: 13
Domyślnie

Za tego typu usterki odpowiedzialny jest w większości przypadków MIKROWYŁACZNIK, który wbudowany jest w zamek.W moim przypadku samochód sam się otwierał ,szczególnie gdy temperatura spadała.Rozebrałem zamek,wydłubałem mikrowyłącznik i okazało się że był zawilgocony...wysuszyłem go na kaloryferze i od tej pory śmiga.Przypominam że było to jakieś 8 lat temu,części były dostępne tylko w serwisie.Wyszedłem z założenia że muszę zamek rozebrać -a nóż się uda,w przeciwnym wypadku i tak muszę kupić nowy.
facio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Siłownik centralnego Oskar Elektryka, audio i alarmy 1 22-04-08 17:40
Siłownik centralnego zamka TTooMMeeKK Elektryka, audio i alarmy 26 10-02-07 19:42
siłownik sprzęgła Adi Grabczyk Silnik i skrzynia 2 27-06-05 19:30

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u