Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-12-09, 21:38   #1
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie Używane goodyer ug7 czy nowe frigo2

Witam.
Mam dylemat co wybrać czy używane roczne z niewielkim przebiegiem goodyear ug7 czy może nowe dębice frigo 2?
Różnica w cenie za komplet to jakieś 5ozł więc niewielka.
Znajomi mówią że lepiej brać nowe gorszej klasy niż używane klasy premium tym bardziej że ostatnio mało używam auta.
Co wy o tym sądzicie?
kulka82 jest nieaktywny  
stare 07-12-09, 22:11   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

wszystko zależy w jakim stanie te GY, jeśli w dobrym to brać.
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny  
stare 07-12-09, 22:14   #3
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Opony są z zeszłego sezonu przejechane jakieś 2tyś km bieżnik 8mm przynajmniej tak twierdzi sprzedający.
Na zdjęciach wyglądają bardzo dobrze.
kulka82 jest nieaktywny  
stare 07-12-09, 22:18   #4
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Brać
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny  
stare 07-12-09, 22:21   #5
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Jak taki stan to się nie zastanawiaj tylko kupuj :razz:
damianTDCI jest nieaktywny  
stare 07-12-09, 23:18   #6
StRaDiVaRiUs
Turysta
 
Avatar StRaDiVaRiUs
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
1999
DZG powiat zgorzelecki (Zgorzelec)
Postów: 225
Garaż
Domyślnie

jeśli rocznik goodyear'ów jest minimum 2007 i jest te 8mm to dębice nie mają szans. Napisz jeszcze jaka cena.
StRaDiVaRiUs jest nieaktywny  
stare 07-12-09, 23:59   #7
endy55
Turysta
 
Avatar endy55
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Skąd: Lubartów
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
LLB powiat lubartowski (Lubartów)
Postów: 16
Garaż
Domyślnie

napisz jaki rozmiar i jaka cena jak nie Ty to moze ja lub ktos inny sie skusi
endy55 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 06:32   #8
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Rozmiar opon 195-60-15 cena goodyearów 700zł plus przesyłka, cena dębic 660zł wysyłka gratis.
kulka82 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 07:43   #9
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał kulka82 Zobacz post
Znajomi mówią że lepiej brać nowe gorszej klasy niż używane klasy premium tym bardziej że ostatnio mało używam auta.
Co wy o tym sądzicie?
moim zdaniem mają rację.

Przerabiałem temat jak miałem jeszcze Astrę. Trafiła mi się "okazja" kupna również GY tyle, że UG6 bo siódemeczek jeszcze wtedy nie było. Oponki 4 sztuki z jednego rocznika jeżdżone na jednym samochodzie jedną zimę. Nie było problemu z wyważeniem - jak określił wulkanizator - "miodzio". Przyszła zima, założyłem gumy i ...... w samochodzie nie dało się wysiedzieć. Powyżej 40-50 km/h wycie było niemiłosierne. Przy setce człowiek nie słyszał własnych myśli. Oczywiście odgłosy te były na asfalcie suchym bądź mokrym. Jak było błoto pośniegowe czy śnieg nie było problemu. Przejeździłem tak dwa sezony z nadzieją, że gumy ułożą się. "Gupi" byłem :razz: Na kolejną zimę kupiłem nowe Klebery i obiecałem sobie, ze nigdy więcej nie kupię używanych opon choćby wyglądały jak nowe. Tym bardziej zimówki.

Przy różnicy w cenie o której piszesz nie kombinuj - bierz nówki i koniec tematu.
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 08:03   #10
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

to wybor mniej wiecej jak czy kupic nowa Dacie Logan (Debica) a 2-letnia uzywke ze znacznie wyzszego segmentu

jak sie zle trafi to i nowki beda nadmiernie halasowac, po to jest gwarancja i trzeba ja dogadac przy kupnie uzywek
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 08:19   #11
StRaDiVaRiUs
Turysta
 
Avatar StRaDiVaRiUs
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
1999
DZG powiat zgorzelecki (Zgorzelec)
Postów: 225
Garaż
Domyślnie

XymoX, możliwe że po prostu miałeś niefart z używkami. W sytuacji, którą przedstawia kulka82 nawet nie ma co się zastanawiać - goodyear to najlepszy wybór.
StRaDiVaRiUs jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 11:56   #12
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał StRaDiVaRiUs Zobacz post
XymoX, możliwe że po prostu miałeś niefart z używkami. W sytuacji, którą przedstawia kulka82 nawet nie ma co się zastanawiać - goodyear to najlepszy wybór.
moim zdaniem w tym kraju nadal pokutuje przekonanie, że co krajowe to "be" a wszystko co przyjechało z zachodu jest "cacy". Myślę, że nie ma co się tak bezkrytycznie zachłystywać bo GY to już nie ta marka co kiedyś i w tej chwili zawyżoną cenę płaci się za sam napis na oponie. Uważam, że na Frigo będzie Ci się jeździło równie dobrze jak na UG7. Zima to okres rozsądnej jazdy a nie szaleństwa i nasze zimówki spełniają w zupełności swoją rolę.

Robienie tu porównania nowego Logana do polskiej opony jest nieporozumieniem. Na poziomie Logana można stawiać opony made in china. Nasze Kormorany czy Frigo nie są tragiczne. Po co przepłacać jak nie widać znaczącej różnicy ? No chyba, że ktoś lubi kilka stówek dołożyć aby na gumie mieć napis GoodYear bo Frigo to obciach
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM
XymoX jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 12:14   #13
StRaDiVaRiUs
Turysta
 
Avatar StRaDiVaRiUs
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
1999
DZG powiat zgorzelecki (Zgorzelec)
Postów: 225
Garaż
Domyślnie

Ale w tym przypadku opony kosztują prawie tyle samo.

Polskie nie jest "be" - polskie jest robione aby było jak najtańsze, nie jak najlepsze. Nie polecałbym markowych starych opon, ale gdy ma do wyboru praktycznie nowe i na pewno lepsze opony to bym się nie zastanawiał.

I najważniejsza kwestia - porównaj Dębice i GY w ekstremalnych warunkach. Bo jak Ci wyjedzie w zimie baran na letnich, to zrozumiesz co znaczy dobra opona, dobry bieżnik itp. Jak piszesz, Frigo, Kormorany nie są tragiczne, ale polecałbym je komuś kto "musi" mieć nowe opony a jeździ samochodem tylko w niedzielę do kościoła.
StRaDiVaRiUs jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 12:30   #14
XymoX
Gaduła
 
Avatar XymoX
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Wawka - Grochoof - Witolin
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 615
Domyślnie

Cytat:
Napisał StRaDiVaRiUs Zobacz post

I najważniejsza kwestia - porównaj Dębice i GY w ekstremalnych warunkach. Bo jak Ci wyjedzie w zimie baran na letnich, to zrozumiesz co znaczy dobra opona, dobry bieżnik itp.

sprawdziłeś to na własnej skórze, miałeś taką sytuację na oponach "super markowych" i na polskim szajsie ? Opierasz się prawdopodobnie na tym co "się mówi" i na reklamach.

Ja napisałem to na podstawie kilkunastoletnich doświadczeń. Zawsze przez długie lata do prywatnych samochodów (a miałem ich już sześć od a.d. '93)
kupowałem tylko zachodnie zimówki bo polskie uważałem za "be" Pomijam fakt, że w pierwszej połowie lat '90 zimówki były raczej snobizmem niż taką oczywistością jak dziś. Z kolei codziennie od roku '90 jeżdże samochodem służbowym. Robię dziennie w godzinach pracy nie mniej niż 100km. Firma od lat zapewnia nam zimówki. I jak to firma oszczędza i kupuje Kormorany, Frigo a teraz kupili z kolei Matadory. Wierz mi na słowo, że cały ten krzyk o to, że GY uratuje Ci życie a Frigo wpędzi do grobu jest grubym nieporozumieniem. Miałem już przez te lata wiele sytuacji podbramkowych przez jak to określiłeś "baranów" i te "be" opony całkowicie spełniły swoją rolę

Tak jak Kolega kleofas powyżej napisał - zdziwyłbyś się.

Jeszcze jako ciekawostka w temacie. Zawsze w ferie zimowe wyjeżdżam do Krynicy Górskiej i zawsze do tego samego domu wczasowego. Przez dwa sezony Astrą na której miałem założone zimowe Ultra Gripy 6 nigdy nie dałem rady podjechać pod górkę pod sam dom. Po zmianie na Klebery kolejnego sezonu podjechałem bez najmniejszego problemu. Ostatniej zimy Focusem na Dębicy Frigo bo takie mam założone również nie było w ogóle żadnej sprawy ................. Warunki praktycznie zawsze identyczne - mróz, śnieg
__________________
XymoX http://www.clanofxymox.com/

Był Focus a jest AUDI A4 B6 kombi 1.9 130KM

Ostatnio edytowane przez XymoX ; 08-12-09 o 12:38
XymoX jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 12:40   #15
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Dębica to jest trochę kupa i to jest oczywista oczywistość poparta wiedzą empiryczną, rozwarstwiają się po dwóch latach, źle odlane itd. Natomiast za 800 zł, bo tyle będą pewnie kosztowały te GY7 z przesyłką można znaleźć już coś lepsiejszego (od Dębicy oczywiście), a nowego. Np:

http://www.netcar.pl/opony/zimowe/os...45949,szi.html Polecam, tata ma, bardzo fajne

http://www.netcar.pl/opony/zimowe/os...10093,szi.html Długo na rynku, podobno też bardzo fajna, ale osobiście nie testowałem.

Ostatnio edytowane przez Artur83 ; 08-12-09 o 12:47
Artur83 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 09:29   #16
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Jeśli są prawie nowe to bierz UG7. Jeśli byłby troche więcej starte to już nie ma sensu. Bo zimówka działa lepiej im więcej mięsa ma.
__________________

Komor jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 12:19   #17
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

stradi - stan na miękkim śniegu UG7 i Frigo directional - zapewniam cię, że się mocno zdziwisz, więc nie generalizuj
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 12:49   #18
StRaDiVaRiUs
Turysta
 
Avatar StRaDiVaRiUs
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
wrzesień
1999
DZG powiat zgorzelecki (Zgorzelec)
Postów: 225
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas Zobacz post
stradi - stan na miękkim śniegu UG7 i Frigo directional - zapewniam cię, że się mocno zdziwisz, więc nie generalizuj
Directional i Frigo to dwie różne opony - wątek jest o Frigo i tego się trzymajmy.

Cytat:
Napisał XymoX Zobacz post
sprawdziłeś to na własnej skórze, miałeś taką sytuację na oponach "super markowych" i na polskim szajsie ? Opierasz się prawdopodobnie na tym co "się mówi" i na reklamach.
Tak, sprawdziłem - nie uważam, że opony polskie to szajs, ale odbiegają wg mnie od dobrych markowych opon.

Cytat:
Napisał XymoX Zobacz post
Wierz mi na słowo, że cały ten krzyk o to, że GY uratuje Ci życie a Frigo wpędzi do grobu jest grubym nieporozumieniem
Nie popadajmy w skrajności - w zimie ważne jest, aby czuć się w miarę pewnie na drodze. Wyraźną różnicę czuję w Mondeo, które jest u mnie w rodzinie a nim także jeżdżę, w porównaniu właśnie do tanich dębic na markowych oponkach czuć różnicę. Nie mówię te, że opona wpędzi Cię do grobu, po prostu na powiedzmy bridgestone'ach dużo lepiej mi się jeździ, auto prowadzi się pewniej. Nie każe nikomu popierać mojego zdania, bo to tak samo jak z paliwami - jedni leją na Shellu V-power, drudzy na Neste. Każdy ma prawo do własnego wyboru.
Sam u siebie mam opony bieżnikowane, a wybrałem je dlatego bo radzą sobie świetnie z kopnym śniegiem, z którym mam często do czynienia, z drugiej strony były po prostu tańsze. Ale gdybym był na miejscu autora tematu wziąłbym GY.
StRaDiVaRiUs jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 13:00   #19
bubson
Turysta
 
Avatar bubson
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
marzec
2003
WE Warszawa Mokotów
Postów: 129
Domyślnie

Ja bym brał nowe. W tym rozmiarze kupiłem za 780 z dostawą Firestony. Opony doposowują się do auta - każdy ma inne zawieszenie i po przekładce moga hałasować - muszą się ułożyć. Generalnie cena nie jest jakaś okazyjna, jak za używki, chociaż GY 7 to świetne opony. Mój ojciec jeździ na nich 2 sezon, często w trasach po śniegu i jest megaz zadowolony. Za ten sam rozmiar w zeszłym roku dał bodajże niecałe 900 zł. Ktoś opuścił 200
bubson jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 13:15   #20
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał bubson Zobacz post
Ja bym brał nowe. W tym rozmiarze kupiłem za 780 z dostawą Firestony. Opony doposowują się do auta - każdy ma inne zawieszenie i po przekładce moga hałasować - muszą się ułożyć. Generalnie cena nie jest jakaś okazyjna, jak za używki, chociaż GY 7 to świetne opony. Mój ojciec jeździ na nich 2 sezon, często w trasach po śniegu i jest megaz zadowolony. Za ten sam rozmiar w zeszłym roku dał bodajże niecałe 900 zł. Ktoś opuścił 200
Firestone Winterhawk według wszelkich testów to najgorsza z możliwych opon zimowych, ni to zimowe, letnie ani nawet wielosezonowe ale mój kolega jeździ i sobie chwali tylko, że on taki mało dynamiczny styl jazdy uprawia...
Artur83 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 15:11   #21
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

Cytat:
Napisał StRaDiVaRiUs
Ale w tym przypadku opony kosztują prawie tyle samo. Polskie nie jest "be" - polskie jest robione aby było jak najtańsze, nie jak najlepsze
Cytat:
Napisał kleofas
stradi - stan na miękkim śniegu UG7 i Frigo directional - zapewniam cię, że się mocno zdziwisz, więc nie generalizuj
a czy ja twierdzę że frigo jest OK?
twierdzę, że nie każda nasz guma jest do bani i proszę cię, żebyś nie generalizował - "polskie jest robione aby było jak najtańsze, nie jak najlepsze"
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 15:19   #22
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

a ja to widzę póki co tak: jeździłem na polskich zimówkach i były super na śniegu, lecz błoto pośniegowe i woda na ulicy - czułem się jak na łyżwach.
Teraz mam właśnie UG7, nie wiem pamiętam jak jeździło się na śniegu bo auto nie było moje i mało kiedy nim jeździłem, ale już mogę śmiało powiedzieć, że na mokrej nawierzchni jeździ się lepiej.
Kacper85 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 15:49   #23
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Nie sądziłem że tym tematem rozkręcę taką dysjusję.
Czekam aż sprzedający odpisze mi na moją propozycję ceny zakupu.
Jeżeli się nie zgodzi to trudno.
W sieci znalazłem najtaniej nówki UG7+ za 252zł sztuka
Do czwartku sie wyjaśni kwestia finansowa i może kupie nówki UG7+
kulka82 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 22:06   #24
gatuso_18
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar gatuso_18
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: z miasta
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 182KM manual
czerwiec
1998
TK Kielce
Postów: 850
Domyślnie

Cytat:
Napisał kulka82 Zobacz post
Nie sądziłem że tym tematem rozkręcę taką dysjusję.
Czekam aż sprzedający odpisze mi na moją propozycję ceny zakupu.
Jeżeli się nie zgodzi to trudno.
W sieci znalazłem najtaniej nówki UG7+ za 252zł sztuka
Do czwartku sie wyjaśni kwestia finansowa i może kupie nówki UG7+
ja jakbym mial brac nowe w tej cenie to jednak poszukalbym Dunlopa Winter Sport 3D co do jodelki to na stromych podjazdach trzeba sie nameczyc by dojechac albo lancuchy zakladac ;/ ... w mojej starej foce bierzniki jezdza z jodelka wiem ze to nie ten sam material ale bieznik zblizony

---------- Post dodany o 22:06 ---------- Poprzedni post był z 22:03 ----------

http://allegro.pl/item831831692_opon...195_65r15.html pierwszy lepszy link na allegro jakbym mial jeszcze raz kupowac opony to dolozylbym do tych a chcialem oszczedzic i kupilem gowno z grupy pirelli takze ucz sie na kogos bledach
__________________

gatuso_18 jest nieaktywny  
stare 09-12-09, 14:48   #25
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Dobra decyzja podjęta biorę nowe tylko teraz mam dylemat UG7+ czy WRG2, cena praktycznie ta sama.
kulka82 jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 16:21   #26
Komor
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Opole
Ford Focus III FL
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
styczeń
2015
Postów: 1 239
Garaż
Domyślnie

Ale porównujemy opony z pierwszego wątku. Ja tez brałbym nowe. Odliczam Vat i wychodzi taniej niz używane to proste, poza tym co nowe to nowe, byle nie jakieś gówno
__________________

Komor jest nieaktywny  
stare 08-12-09, 17:51   #27
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Frigo jest bardzo dobra na śniegu, ale tylko na śniegu, na mokrym słabo trzyma, na suchym głośna jak to chyba każda opona z grupy debicy, a kormorany to porażka można powiedzieć, że to opona dla samobójców. Ja bym brał markowe mało używane, a jak zamierzasz trzymać jeszcze długo auto to dołóż i kup sobie nowe markowe opony.
damianTDCI jest nieaktywny  
stare 09-12-09, 15:08   #28
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

obie b. dobre i obie sprawdzone, mozesz rzucic moneta
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny  
stare 09-12-09, 19:26   #29
skylla1
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Poznań
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
styczeń
2015
PO Poznań
Postów: 1 042
Domyślnie

We wszystkich testach ADAC GY bije Nikiany o klasę. Te drugie plasują się obok znacznie tańszych Uniroyali czy nawet Savy. No ale to niemieckie testy - wiadomo, że zawsze wygrywa Golf .
skylla1 jest nieaktywny  
stare 09-12-09, 20:20   #30
kulka82
Turysta
 
Avatar kulka82
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Warszawa-Ochota
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WU Warszawa Ochota
Postów: 173
Garaż
Domyślnie

Dla mnie ten test ADAC jest mało wiarygodny, na pewno ktoś dostał w łapę za reklamę, z resztą widać nawet w telewizji jest najwięcej reklam goodyera co nie znaczy że opony są złe są pewnie tak samo dobre jak nokiany.
Dziwne jest to żeby wszędzie zachwalane nokiany nagle w "niemieckim" teście stały się chałą.
Ja już wybrałem Nokiany Wrg2 razem wyszło 1016zł dla porównania za goodyera wyszło by 1028zł.
kulka82 jest nieaktywny  
Zamknięty Temat


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u