Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-07-10, 13:25   #1
chyzwar
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 15
Domyślnie awaria czujika cofania

Witam

mam problem z czujnikiem cofania- przy włączeniu wstecznego biegu wydaje irytujący, kilku sekundowy sygnał po czym cichnie i generalnie przestał informować o ewentualnych przeszkodach.
sprawdziłem przewody i połączenia pod zderzakiem i wszystko wydaje się być ok- na forum znalazłem posta o podobnym temacie w którym ktoś doradził żeby znaleźć centralkę i tam sprawdzić połączenia czy cos się nie poluzowało- niestety nie wiem gdzie jej szukać

z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie
chyzwar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-10, 16:08   #2
krzysieksp
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Skąd: Oświęcim
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Garaż
Domyślnie

jest chyba za schowkami z boku w bagażniku, za zółtą pianką, tylko nie pamiętam czy z lewej czy z prawej strony, tak mi się tylko wydaje
krzysieksp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-10, 12:16   #3
chyzwar
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2005
Postów: 15
Domyślnie

z prawej...znalazłem i wszystko wygląda ok, przypuszczam zatem, że to centralka się zpsuła
chyzwar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-07-10, 13:15   #4
Rogalesku
Turysta
 
Avatar Rogalesku
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
WJ Warszawa Targówek
Postów: 25
Domyślnie

Witam,

podłącze się do tematu. Ja mam u siebie w FFI oryginalne czujniki. Od wczoraj niestety czujniki się nei włączają. Przy wpinaniu biegu wstecznego nie włączają się kontrolki ani nie słychac krótkiego sygnaly dziękowego. Powiem szczerze, że nie iwem za co się zabrać, od czego zacząć sprawdzanie sprawności układu. Czy ktoś moż ema podobne czujnki parkowania w FFI montowane przez Forda i spotkał się z takim problemem?
Rogalesku jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-10, 15:03   #5
K@mix
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rogalesku Zobacz post
Witam,

podłącze się do tematu. Ja mam u siebie w FFI oryginalne czujniki. Od wczoraj niestety czujniki się nei włączają. Przy wpinaniu biegu wstecznego nie włączają się kontrolki ani nie słychac krótkiego sygnaly dziękowego. Powiem szczerze, że nie iwem za co się zabrać, od czego zacząć sprawdzanie sprawności układu. Czy ktoś moż ema podobne czujnki parkowania w FFI montowane przez Forda i spotkał się z takim problemem?
Sprawdź jaką masz centralkę od czujników. Ja miałem w swoim focusie centralkę Bosha ale poprzedni właściciel zmienił zderzak i czujników już nie założył jeśli masz centralkę bosha to mogę Ci wysłać moją prawdopodobnie sprawną.

Centralkę masz w lewym boczku w bagażniku za wygłuszeniem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-17, 20:55   #6
amandi90
Turysta
Grupa: Dolny Śląsk
 
Avatar amandi90
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Ford Focus II
HB 5D
1.8 Duratec 125KM manual
2006
Postów: 2
Unhappy wbudowane czujniki nie działają

Witam, Fucus Mk2, 2006 rok. Fabryczne czujniki niestety mi nie działają. Przy włączaniu wstecznego załącza się piszczący dźwięk jak w tirze ale po chwili znika. Same czujniki po podjechaniu do przeszkody już nie reagują (zapewne powinien być sygnał dźwiękowy). Rozkręciłem troszkę układ z tyłu - zdjęcia:

https://zapodaj.net/73ec680865847.jpg.html https://zapodaj.net/59c5cfee41527.jpg.html https://zapodaj.net/03c389d926ae1.jpg.html https://zapodaj.net/7a9bfdd75b7fc.jpg.html

Myślę że nie ma jednej kostki w module parkowania. Te dwa wtyki większy pomarańczowy i mniejszy czarny, które nie są podłączone wyglądają na zasilanie.

Czy ma ktoś jakąś poradę ?
amandi90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u