Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-03-15, 05:42   #1
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie 1.8 TDCi Powracający problem z geometrią turbiny

Panowie. Regenerowałem turbo w połowie zeszłego roku z powodu zapieczonej zmiennej geometrii. Do niedawna wszystko było ok ale geometria znowu się zapiekła. Na szczęście wyczyścili mi to na gwarancji. Byłem przy tym jak spec ją rozbierał i sadzy było tyle że łopatki nie miały się jak poruszać. Wtryski mam zdrowe (mechanik robił test przelewowy). I teraz pytanie co zrobić żeby znowu za pół roku nie wyciągać turbo z auta? Foką jeżdżę raczej dynamicznie nawet bardzo, nie zamulam. Jazda raczej po mieście. Raz, dwa razy w miesiącu trasa ok. 80km o ile to można trasą nazwać. Nie pomysłu co zrobić żeby tyle sadzy się tam nie gromadziło. Czy zaślepienie egr ograniczy troche ten proces?
__________________
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-15, 15:50   #2
bastek016
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 57
Domyślnie

EGR nie ograniczy problemu, zaślepienie sprawi że całkowicie zapomnisz o tym syfie w dolocie i na turbie. Sam tak śmigam i fura chodzi aż miło.
bastek016 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-15, 19:40   #3
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

zaraz..to ograniczy pojawianie się sadzy czy nie :P
__________________
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-03-15, 22:17   #4
dostojnykocur
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 75
Domyślnie

Zaślepienie EGR znacznie ograniczy osadzanie się nagaru, spaliny nie wracają z powrotem do dolotu i tym samym dalej do turbiny. Wyobraź sobie że palisz fajki, wypuszczasz dym, i jeszcze raz go wciągasz dla "oszczędności" i "ekologii"
dostojnykocur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-06-15, 10:04   #5
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Po ostatnim czyszczeniu od razu zaślepiłem egr. Mijają 3 miesiące i geometria znowu się zapiekła. Test przelewowy wtrysków nie wykazał żadnych niepokojących zmian. Co jeszcze może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-15, 20:43   #6
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Jaki efekt daje to zapieczenie geometrii turbiny?
Pytam, gdyż szukam przyczyny mułowatości mojej FF 100KM. Egr dziś zaślepiony. Nic to nie dało, poza zapalonym check-iem. Na trójce łapie max. 3800 obrotów na 4-ce 3500, 5-tka ok. 3200 i to jest około 160km/h.
Poprzedni właściciel wspominał o tej usterce już 2 lata temu.... I tak jeździł.., ale ja chcę z tym powalczyć!
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-07-15, 09:19   #7
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Ano taki efekt że auto nie ma mocy w dolnym lub górnym zakresie obrotów w zależności w którym miejscu się kierowniczki zapieką. Jak wiesz gdzie masz turbo w aucie to sprawdź czy dzwigienka która steruje tym gównem ma zakres ruchu ok 1cm. Jeśli nie to masz przyczyne. Wywal też kata jak będziesz miał sposobność, napewno nie zaszkodzi

Edit.
Masz link do tematu gdzie jest nagranie mojego turbo. Jeśli u Ciebie jest podobnie to masz problem http://www.focusklubpolska.pl/showth...294#post993294
__________________

Ostatnio edytowane przez yorqe ; 12-07-15 o 14:22
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 09:18   #8
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Nie wiem jak szukałem... Tego tematu nie zauważyłem, chociaż filmik gdzieś widziałem. O mnie ten skok jest ok. 5mm
Spróbuję się do tego dobrać, rozruszać potem nafta...
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 10:00   #9
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Bez zdejmowania całości razem z kolektorem jedynie nafta od strony katalizatora lub odkręcasz rure od egr i masz tam szczeline gdzie dajesz nafte. Ja u siebie 5 dni temu tak zrobiłem tylko użyłem sprayu valvoline egr & turbo cleaner. Efekt zadowalajacy, pytanie tylko na jak długo
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 10:24   #10
Tal-Rash
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Inny
HB 5D
2019
Postów: 590
Domyślnie

A mi się wydaje że do dupy naprawili turbo jak po 3 miesiącach problem wrócił.
Tal-Rash jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 10:57   #11
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Ten valvoline to tania sprawa w stosunku do kupna turbo...
A z innej beczki. T dźwigienka wchodzi do takiej gruszki, która chyba jest jakimś zaworem o turbo. Pamiętam, że koledze w passacie 110km to się przycinało... Może tu jest przyczyna??
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 12:34   #12
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Gruszka bardzo rzadko ulega awarii. Raczej jest problem w geometrii. Ja swoje turbo czyściłem u gości od regeneracji dwa razy w przeciągu kilku miesięcy. Za trzecim razem troche szkoda kasy tym bardziej że turbo samo w sobie jest ok tylko coś się dzieje z silnikiem że tak się syfi ta geometria. Doraźnie dało rade z tym valvolinem ale musze szukać przyczyny tego syfienia.

---------- Post dodany o 12:34 ---------- Poprzedni post był z 11:44 ----------

Cytat:
Napisał Tal-Rash Zobacz post
A mi się wydaje że do dupy naprawili turbo jak po 3 miesiącach problem wrócił.
Za pierwszym razem turbo puszczało olej. Regenerowali przy mnie. Za drugim razem pojechałem na reklamacje. Rozebrali też przy mnie. Turbo suche, zero oleju a geometria zajeb... Także turbo jest sprawne ale z jakiegoś powodu zbiera się nagar na geo.
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 14:03   #13
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

A może warto dolewać coś do paliwa, ewentualnie olej z opisem turbo diesel? Może on spełnia jakieś dodatkowe normy. Mój mechanik twierdzi, że mineralny nie nadaje się do silnikó turbo, nawet tych z dużym przebiegiem

Yorqe sam coś działasz przy foce czy tylko warsztaty?
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 14:23   #14
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Wiesz co w te wszystkie ulepszacze to bym zbytnio nie wierzył. Geometria sama z siebie sie nie ma prawa zalepić. Masz trzy opcje: albo turbo wali olejem albo silnik generuje zbyt dużo sadzy (może wtryski, a może poprostu znaczne zużycie silnika) albo wali olejem z innego miejsca choćby z odmy. To co jestem w stanie podziałać sam to oczywiście robie a reszta niestety mechanik.
Ja teraz na szybko musiałem ogarnąć tą geometrie bo leciałem w trase nad morze dlatego padło na ten valvoline. Sprawdził się i bangla jak należy ale wiem że po powrocie musze poszukać przyczyny bo na półśrodkach to nie ma sensu bazować. Auto ma jeździć a nie być rozbierane co 3 miesiące żeby czyścić to badziewie. Jeszcze jak by to był jakiś vag gdzie masz turbo zaraz pod maską i wyciągasz w 10 min bez konieczności wywalania kolektora, ale w fordzie musieli przykombinować i jest niestety problem żeby to pożądnie wyczyścić.
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 14:54   #15
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Smile

W vag-ach też jest zmienna geometria... A działa i przebiegi są spore. Ciekawe czy w moim VW LT 46 też jest ta zmienna geometria? Auto ma ok. 800.000, z czego moje jest ostatnie 180.000. Rozrząd robiłem, uszczelkę pod głowicą, vacum a turbo chyba działa bo na pusto pójdzie nawet 140
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 15:02   #16
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Cytat:
Napisał czarnylotos Zobacz post
W vag-ach też jest zmienna geometria...
Wiem tylko dostęp do turbo jest łatwiejszy i można to zrobić samemu bez problemu. Jak mam dawać 150pln mechanikowi za wyciągnięcie turbo z foki plus 40pl za uszczelke kolektora to troche słabo.
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 15:39   #17
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Chodziło mi o to, że ta zmienna geometria może działać bezawaryjnie latami... setkami tysięcy przejechanych kilometrów.
Mam podwórko i narzędzia... jakieś smarowidła... wyjąć i włożyć można samemu. Pewnie uszczelki nowe są potrzebne, konieczny wolny czas aby nic nie robić na siłę, bu już, bo koniecznie do wieczora, bo.....
Póki co zastanawiam się nad samodzielnym wyjęciem i oględzinami.
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 15:49   #18
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Zmienna geometria lubi padać w dieselach, jak ktoś jej nie wykorzystuje (jeździ jak żeński organ płciowy)
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-15, 15:54   #19
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

Pewnie że może. Przyczyna gdzieś musi być.
Samemu można tylko kanał by sie przydał. Od góry ponoć też wyjdzie ale trzeba pół auta rozbebeszyć. Możesz mieć problem z odkręceniem kolektora no i z otworzeniem korpusu turbo. Samo czyszczenie jest bezproblemowd tym bardziej że masz tutki na youtubie. Problemem jest właśnie sam demontaż. Możesz narazie spróbować z tą naftą lub valvolinem bez demontażu.

---------- Post dodany o 15:54 ---------- Poprzedni post był z 15:52 ----------

Cytat:
Napisał Adam Getka Zobacz post
Zmienna geometria lubi padać w dieselach, jak ktoś jej nie wykorzystuje (jeździ jak żeński organ płciowy)
Wiem o tym. Tylko co jeśli jeżdzę dynamicznie i mam w dupie spalanie, eko itd a cały czas problem powraca?
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-07-15, 08:46   #20
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Ja cały czas zbieram siły i wiedzę by zabrać się do tematu... Wyszperałem gdzieś na forum, że przyczyną zapiekania się może być zatkany separator oleju, który chyba jest częścią odmy.
Jeżeli dobrze wnioskuję to przytkany separator przepuszcza powietrze z mgiełką olejową w okolice filtra powietrza i dalej do turbiny. Potem "smaży" się to na rozgrzanej turbawce i kłopot gotowy. Są to tylko moje przypuszczenia..... Nie jestem mechanikiem!
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-15, 01:45   #21
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Sprawdziłbym wtryskiwacze na stole probierczym. Test przelewowy czy podgląd korekcji nie wskaże czy wtrysk rozpyla lub leje.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-15, 20:20   #22
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

U mnie separator oleju był ok. Wiadomo, że sitko zawsze warto przepłukać...
Pytanie. Czy ktoś słyszał, widział.... jakiś preparat do czyszczenia turbin, który aplikuje się w dolot?
Gdzieś kiedyś ktoś mi wspominał o czymś takim, że podczas spalania wytrącają się jakieś chyba azotany, które usuwają nagary.
Wyjęcie turbiny to spora operacja, dlatego staram się tego uniknąć. Boję się też odkręcania śrub od katalizatora.
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-15, 21:48   #23
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie

http://www.pro-tec-polska.pl/diesel-...tor-spray.html
Sprawdzalem u siebie. Poprawa raczej znikoma. Pomoglo dopiero napsikanie tego valvolna przez otwor od rury egr jak pisalem wyżej.

A z innej beczki znowu przez dwa dni foka zamulała dość konkretnie, zero ciągu. W pewnym momencie pedał hamulca zrobił sie twardy, ledwo udało mi sie zahamować ręcznym. Zajrzałem pod maske i okazało sie że rozwaliło bałwanek i dodatkowo przewód od serwa hamulca. Ogólnie jakoś sie tym nie martwie bo wymienie i z bani ale martwi mnie ilość czarnego oleju jaka została wydmuchana z bałwanka. Cała komora silnika zajeb** na czarno. To chyba niezbyt normale??

Ostatnio edytowane przez yorqe ; 01-08-15 o 22:53
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-15, 23:55   #24
Dorian87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Dorian87
 
Dorian
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: poznań
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Sprawdziłbym wtryskiwacze na stole probierczym. Test przelewowy czy podgląd korekcji nie wskaże czy wtrysk rozpyla lub leje.
A skad to wiesz ? Bo ja z doswiadczenia wiem inaczej. Jezeli wtrysk leje to nie poda calej dawki do cylindra a reszte wypluje do przelewu proste. A co do geometrii .Ja bym szukal problemu po stronie podisnienia ,sterowania podcisnieniem i uzytkowania . Krotkie trasy mulenie samochodu na 5 biegu przy 60km/h to spowoduje predej czy pozniej takie cos .
Dorian87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-15, 12:35   #25
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Za ilość paliwa wyplutego przelewem jest odpowiedzialny luz między "body" rozpylacza a iglicą, a w przypadku CR dochodzi jeszcze upust ciśnienia z tłoczka odpowiedzialnego za otwieranie/zamykanie iglicy (to jest sterowane zaworkiem przelewowym).

"Lanie" wtryskiwacza, a brak szczelności na zaworku przelewowym to dwie osobne sprawy.
Jak końcówka wtryskiwacza leje, to przecież nierozpylona struga nie opuszcza komory spalania do przelewu?



Taka nierozpylona dawka nie spala się całkowicie w czasie, powodując czarne dymy z rury.

A moje doświadczenie jest o tyle większe od Twojego, że na potrzeby własne sam sobie regeneruję (tradycyjne, pompowe) wtryskiwacze i na testerze probierczym widać defekty rozpylania, które się pokrywają z rzeczywistością.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-15, 21:11   #26
Dorian87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar Dorian87
 
Dorian
Zarejestrowany: Jul 2015
Skąd: poznań
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
2005
Postów: 311
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Jak końcówka wtryskiwacza leje, to przecież nierozpylona struga nie opuszcza komory spalania do przelewu?

.
Ale jezeli wtrysk leje to nie poda odpowiedniej dawki paliwa na cylinder wiec ta roznica miedzy dawka zadana a dawka otrzymana pojdzie w przelew . Kazdy proba przelewowa n CR daja poglad stanu Wtryskow . Co innego w pompach rozdzielaczowych tam proba przelewowa nie daje pogladu .
Dorian87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-15, 21:26   #27
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Czyli lejące wtryski dadzą znać o sobie z rury wydechowej.....
Czyli teoretycznie u mnie wszystko ok! Zero dymienia przy 192.000


Rzeczywiście ten PRO TEC jest mało przekonywujący.
Chyba jednak się dam namówić na rozpięcie turbo i kata. Zobaczymy co da cleaner.
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-15, 15:59   #28
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorian87 Zobacz post
Ale jezeli wtrysk leje to nie poda odpowiedniej dawki paliwa na cylinder wiec ta roznica miedzy dawka zadana a dawka otrzymana pojdzie w przelew . Kazdy proba przelewowa n CR daja poglad stanu Wtryskow . Co innego w pompach rozdzielaczowych tam proba przelewowa nie daje pogladu .
Masz swoją teorię, nie będę się kłócić. Ja mam swoją.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-15, 20:34   #29
Adam Getka
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Adam Getka
 
....
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Warszawa
Inny
HB 3D
2.0 Zetec 215KM manual
czerwiec
2001
WE Warszawa Mokotów
Postów: 4 454
Domyślnie

Lanie wtrysku może też skutkować nieprawidłowym rozpraszaniem przestrzennym mieszanki...przy prawidłowo wtryskiwanej ilości....
__________________
DSG Das iSt Gówno
Adam Getka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-15, 22:41   #30
czarnylotos
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Skąd: WZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
2004
Postów: 21
Domyślnie

Egr zaślepiony.
Cleaner zastosowany od strony egr i kata.
Kat już pusty.
Efekt marny. spalanie spadło o ok. 0,5l.
Przyśpieszenie subiektywnie odczuwalne jest lepsze, ale może to efekt placebo i lekkiego świstu turbo.
Kierowniczki geometrii turbiny. Gdzie one się znajdują???
Czy ten zawór z dźwigienką to czasem nie jest zawór upustowy turbo? Dlaczego skok dźwigienki, jego wysokość jest rozumiana jako zapieczona lub nie geometria turbiny???


Czy zawartość kata gdzieś można sprzedać? Tak gdzieś słyszałem.
czarnylotos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCi - błedy po wymianie turbiny najmrek Silnik i skrzynia 0 04-07-14 19:06
[MK2] Demontaż turbiny 1.8 TDCI MK2 Kwasniak Silnik i skrzynia 0 06-02-13 22:06
[MK1] Regeneracja Turbiny Garrett ze zmienną geometrią? neonek Silnik i skrzynia 16 24-08-11 12:47
Centralny zamek, powracający problem ademar Elektryka, audio i alarmy 2 16-08-11 14:15
gwiżdżenie turbiny w tdci AdamP_21 Silnik i skrzynia 0 08-05-09 22:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u