Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-12-06, 16:42   #1
Franio170
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Pierdzianów
Postów: 2
Domyślnie [Diesel] Zawór EGR (recyrkulacja spalin)

Wiem że było tego dużo na forum - czytałem , szukałem i........nic. NIe ma nic konkretnego tzn - gdzie jest dokładnie ten zawór , chodzi mi np o zdjecia ,opis - nie jestem mechanikiem i nie wiem jak to wyglada - mam foczke 1.8 tddi 90 Km .Chciałbym zaślepic ten zawor ale jestem zielony nie wiem jak on wyglada , gdzie go szukac itd,itp . Jeśli ktos byłby taki uprzejmy i pomogl mi znalezc to cudo to bylbym dzwięczny
Franio170 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-06, 16:44   #2
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

nie ERG...
Tylko EGR

http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=11184
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-06, 17:14   #3
Franio170
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: Pierdzianów
Postów: 2
Domyślnie EGR

Neron - masz racje EGR . ale ten link ktory mi podales nic mi nie mowi co z tego ze sa tam zdjecia silnikow ? co mi to daje ? - nic !!! co innego gdyby na tych zdjeciach bylo coz zaznaczone ,opisane itd to co innego a tak jak nie wiedzialem gdzie jest ten zawor tak nie wiem - wiesz - dla kogos kto jest pasjonatem grzebania w silnikach to nie problem ale dla laika to raczej tak - mozna pokazac ten zawor i opisac krok po kroku w bardzo prosty sposob i tego raczej oczekiwalem a nie zdjec ktore mi nic nie daja . Ale dzieki za checi
Moze ktos jeszcze cos mi poradzi i pomoze rozwiazac ten problem- z gory dziekuje .
Franio170 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-06, 17:20   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Może nie masz scrolla w myszce, więc posłuż się przyciskiem "page down", obejrzyj dokładnie cały temat.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-06, 17:22   #5
Yanek
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Yanek
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: ŁODZ
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
grudzień
2003
EL Łódź
Postów: 556
Garaż
Domyślnie

SA tam fotki i opisy :razz:
__________________
Power by TDCI
Yanek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-12-06, 22:18   #6
droc
Turysta
 
Avatar droc
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: WLKP - Poznań
Postów: 9
Domyślnie

Podłączę się pod temat

Po kupnie mojego Focusa (używany, lekko bity ze Szwajcarii) udałem się do ASO na diagnostykę komputerową, żeby sprawdzili czy wszystko jest ok. W wyniku tej diagnostyki wyszło, że zawór EGR jest uszkodzony. Cena naprawy - 1400 z robocizną!! Więc na pytanie, czy muszę to robić czy mogę jeździć usłyszałem, że mogę jeżdzić. Ale mam wątpliwości. Czy powinienem się tym martwić czy nie? Zrobiłem 4.000 km od tego czasu (2 miesiące temu) i nic się nie stało ale wątpliwości pozostały. Może ktoś jest tu większym fachowcem i będzie mi potrafił odpowiedzieć?
Dziwi mnie też to, że zawór jest uszkodzony. Samochód miał 19.000 km w momencie jak go kupowałem no i silnik nie był uszkodzony (jedynie intercooler był wymieniony). To normalne, żeby praktycznie w nowym silniku taki zawór nawalił?

Dzięki z góry za pomoc!

pzdr,
droc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-12-06, 20:54   #7
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Dziwi mnie też to, że zawór jest uszkodzony. Samochód miał 19.000 km w momencie jak go kupowałem no i silnik nie był uszkodzony (jedynie intercooler był wymieniony). To normalne, żeby praktycznie w nowym silniku taki zawór nawalił?
Boś młodym użytkownikiem fordowskiego ursusa.
Zawór pada w TDCI jak kaczki na polowaniu i nie wazne czy masz 5 czy 55 tysi na szafie.

Jeździc mozna - tylko zamula co pewnie silnik.
Jak jeździsz tak od nowości to po wymianie (nie polecam) lub zaślepieniu możesz poczuć różnicę podczas przyśpieszania (choć może to być PLACEBO)

Cytat:
Napisał Franio170
Chciałbym zaślepic ten zawor ale jestem zielony nie wiem jak on wyglada , gdzie go szukac itd,itp
... poco chcesz to zrobić... mocy nie ma... dymi Ci...
Sprawny zawór a zaślepiony nie da ŻADNEJ różnicy (autopsja)
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 17:23   #8
droc
Turysta
 
Avatar droc
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Skąd: WLKP - Poznań
Postów: 9
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
zaślepieniu możesz poczuć różnicę podczas przyśpieszania (choć może to być PLACEBO)
A czy zaślepienie nie wpływa na żywotność silnika? W sensie - nie zrobię mu krzywdy?

pzdr,
__________________
FF II 2005
1.6 TDCi 109KM
droc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 19:16   #9
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

A czy zaślepienie nie wpływa na żywotność silnika? W sensie - nie zrobię mu krzywdy?

pzdr,[/quote]

Różnie o tym można by myśleć. Teoretycznie nic nie powinno się wydarzyć, aczkolwiek gazy spalinowe ładowane do kolektora dolotowego, mają na celu obniżenie temperatury komory spalania w celu zredukowania ilości tlenków azotu, czyli mają za zadanie "uspokoić" spalanie. Najciekawsze jest to, że niezależnie od warunków pracy zawsze jest wykorzystywany jakiś procent stałej recyrkulacji (zależnie od marki, typu układu wtryskowego i innych dostępnych systemów oczyszczjących; jednak można przyjąć że stały stopień to ok 10%). Reszta (na + lub -) zależy od konkretnych warunków jazdy; głównie obciążenia silnika. Przy małym obciążeniu stopień recyrkulacji jest większy (więcej spalin - mniej czystego ładunku powietrza), przy dużym np. wyprzedzaniu jest zmniejszany do minimum (mało spalin - więcej czystego ładunku powietrza).
I teraz nasuwa się pytanie - ile km trzeba zrobić, aby stale zwiększona dynamika spalania, a tym samym wyższa temperatura w komorze spalania wpłynęła na trwałość silnika. Sądzę że wiele - o wiele więcej niż wynosi żywotność Twojego pojazdu. Najbardziej ucierpi środowisko i klient/klientka który stojąc za Tobą w korku wdychał będzie cząstki stałe (sadzę).
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 19:21   #10
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Ja myślałem, że EGR tylko ze względu na zielonych jest wprowadozny a nie na jakieś warunki techniczne...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 19:51   #11
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Ja myślałem, że EGR tylko ze względu na zielonych jest wprowadozny a nie na jakieś warunki techniczne...
No i masz rację, bo tak jest, ale recyrkulacja jest częścią procesu spalania i mimo wszystko ma na niego wpływ. Dawniej tego nie stosowano, bo nikt nie patrzył na dziurę ozonową, topniejące lodowce etc. Później wzrosła ilość zachorowań na nowotwory złośliwe układu oddechowego i zaczli o tym myśleć. Edukacja proekologiczna na tle obecnych zmian klimatu. Ech...może doktorat bym napisał ?
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-07, 22:40   #12
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Fakt... Mało śpię ostatnio...

Już się nie czepiam
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-07, 17:03   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI
Przy małym obciążeniu stopień recyrkulacji jest większy (więcej spalin - mniej czystego ładunku powietrza), przy dużym np. wyprzedzaniu jest zmniejszany do minimum (mało spalin - więcej czystego ładunku powietrza).
A od teorii do praktyki...
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-09, 23:11   #14
rootsraggaman
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Poznań
Postów: 2
Domyślnie

Chłopaki (dziewczyny również ) czy mógłbym postawić tutaj jedno "frajerskie" pytanko? (jakem że zielony). Czy uszkodzony zawór EGR (mi również to "zdiagnozowano") może przyczyniać się do większego spalania? Moja foczka pali mi obecnie (przy cyklu trasa/miasto 2/3-1/3) około 7,2 - 7,3 litra. Chyba trochę sporo jak na 1,6 TDCI 110 KM. A nogi ciężkiej nie mam...
rootsraggaman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-09, 16:47   #15
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Zaślep go a wtedy zobaczysz ile bedzie palił
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-09, 19:25   #16
Dobroslaw
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Poznań
Postów: 1
Domyślnie

Witam,

miałem to samo w poprzednim focusie (z 2005, 2.0TDCi) i wymieniłem dopiero jak zaczął gasnąć i nie chciał odpalać.

pzdr.
Dobroslaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-09, 20:53   #17
rootsraggaman
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Poznań
Postów: 2
Domyślnie

W sumie przed zakupem wziąłem go na gruntowne badanie do ASO. Serwisant stwierdził, że generalnie zawór EGR odpowiada głównie za czystość spalin. Z wcześniejszej lektury tego topica widziałem jednak, że nie tylko... Żeby było śmieszniej pracuję w branży motoryzacyjnej i wyszydzamy właśnie stosowanie przez konkurencję EGR Mała różnica moduł EGR do autobusu kosztuje około 10 tys. EUR
rootsraggaman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-09, 21:42   #18
kosiu3
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 25
Domyślnie

Witam wszystkich

mam pytanko związane z naszym nieszczęsnym EGRem:

czy do wersji TDCI 100 i 115 konnej zawory EGR są takie same czy może się czymś różnią??

Pozdr
Grzesiek
kosiu3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-12, 13:13   #19
adrian.nb
Turysta
Grupa: Wrocław
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2000
FZI powiat zielonogórski (Zielona Góra)
Postów: 19
Domyślnie EGR - jaki klucz do odkręcenia?

Witam,
jak w temacie. Czy należy użyć torxa - jak to zwykle bywa w fordach? Czy często śruby bywają zapieczone?
adrian.nb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-01-12, 13:21   #20
janekfocus
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Kolego tam masz klucz Nr. 10

W poście Nr.75 masz instrukcję :http://www.focusklubpolska.pl/showth...t=40368&page=3

Ostatnio edytowane przez janekfocus ; 28-01-12 o 13:24
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[ogólne] Recyrkulacja powietrza Macieks Elektryka, audio i alarmy 9 23-12-15 19:08
[C-MAX] 1.6 TDCi Zapach spalin na postoju. Jacky 67 Silnik i skrzynia 15 22-12-14 23:11
[MK1] Recyrkulacja problem ghost001 Inne techniczne 2 06-07-10 09:32
[MK2] smród spalin 1.6 tdci dominikzbaszyn Silnik i skrzynia 2 22-10-09 13:05
Chłodnica spalin JanuszK Silnik i skrzynia 3 09-07-09 13:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u