Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Tuning > Tuning mechaniczny

Komunikaty

Tuning mechaniczny Co zrobić żeby nasze foki lepiej jeździły, lepiej skręcały i w ogóle były fajniejsze... Optyka piętro niżej!!!

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-03-05, 16:24   #1
differ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: ŁDK
Postów: 68
Domyślnie Pomiar przyspiechy do setki...

Mam pytanko, jak sądzicie jak bardzo moga odbiegać od normy, tzn. rzeczywistości pomiary przyspieszenia za pomoca stopera - który trzyma kolega od wyników na hamowni czy czym tam sie to mierzy-akcelerometrem (whatever).
__________________
FF_ThE_BeSt_CaR (1,6 OWNER)
differ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 18:00   #2
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Pewnie bardzo , jaki ci wynik wyszedl ze pytasz
Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 18:23   #3
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie Re: Pomiar przyspiechy do setki...

Cytat:
Napisał differ
Mam pytanko, jak sądzicie jak bardzo moga odbiegać od normy, tzn. rzeczywistości pomiary przyspieszenia za pomoca stopera - który trzyma kolega od wyników na hamowni czy czym tam sie to mierzy-akcelerometrem (whatever).

Nawet,bardzo bardzo będą odbiegały!

Najczęściej używanym rozwiązaniem jest gtech pro,choć on też nie jest idealnym urządzeniem,a do tego mierzy przyspieszenie od 0 do 60 mil/h,czyli do 96km/h.

Zaletą jest to,że można bez problemu używać go w każdym aucie-przyklejamy do szyby i podłączamy do gniazdka zapalniczki.

Sam takiego używam od niedawna i sobie go chwalę,ale kupiłem go raczej pod kątem określania różnic w przyspieszeniach po dokonaniu modyfikacji mechanicznych.
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 21:13   #4
tomkx
Turysta
 
Avatar tomkx
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 131
Garaż
Domyślnie

A propos G-techa to prawdzałem nim swojego klekota ale podejrzewam, że coś źle się to ustrojstwo skalibrowało, bo w kilku pomiarach wyszło mi 10 sekund z małym hakiem do 100 km/h. Dlatego nie mam do tej zabawki zbytniego zaufania.
__________________
###Chase FF if U can ###
tomkx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-03-05, 22:46   #5
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomkx
A propos G-techa to prawdzałem nim swojego klekota ale podejrzewam, że coś źle się to ustrojstwo skalibrowało, bo w kilku pomiarach wyszło mi 10 sekund z małym hakiem do 100 km/h. Dlatego nie mam do tej zabawki zbytniego zaufania.
A ile podaje fabryka?

Wypoziomowałeś go dobrze?
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 13:39   #6
tomkx
Turysta
 
Avatar tomkx
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 131
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał RSSSS
A ile podaje fabryka?
11.6 sek

Cytat:
Wypoziomowałeś go dobrze?
Zrobił to w mojej obecności właściciel tego pudełka - chyba wiedział co robi.
__________________
###Chase FF if U can ###
tomkx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 15:38   #7
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomkx
Cytat:
Napisał RSSSS
A ile podaje fabryka?
11.6 sek

Cytat:
Wypoziomowałeś go dobrze?
Zrobił to w mojej obecności właściciel tego pudełka - chyba wiedział co robi.
Pamiętaj ,że gtech mierzy czas do 60 mil/h,czyli do 96 km/h.

Jeżeli wyszło ci 10s z hakiem to po dodaniu reszty do 100 km/h czas będzie znacznie bliższy wartości podanej przez producenta..

Jakby ci pokazał 9 sek. to byłoby to podejrzane.

Ja według fabryki mam 6,4 do 60mil/h,a na gtechu zrobiłem najlepszy czas 6,09s,ale przy 0 stopni C.(Wiadomo,że silniki turbo lubią zimne powietrze).Czyli mój pomiar za pomocą tego urządzenia jest prawie identyczny z danymi fabrycznymi.
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 15:57   #8
sylweek
Turysta
 
Avatar sylweek
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 285
Domyślnie

Kiedyś na G-tech`u mierzyliśmy Preludki i wszystkie wyniki były różne, ale jak ktoś sie bawi w modyfikacje to warto zainwestować . Można zostać bankrutem latając po każdej zmianie na hamownie


Każdy silnik lubi zimne powietrze, jest większa zawartość tlenu. Ale bardzo często w uturbionych silnikach zakłada sie chłodnice powietrza ze względu na wyższe temp.
PZDR
sylweek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 16:08   #9
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał sylweek
Kiedyś na G-tech`u mierzyliśmy Preludki i wszystkie wyniki były różne, ale jak ktoś sie bawi w modyfikacje to warto zainwestować . Można zostać bankrutem latając po każdej zmianie na hamownie


Każdy silnik lubi zimne powietrze, jest większa zawartość tlenu. Ale bardzo często w uturbionych silnikach zakłada sie chłodnice powietrza ze względu na wyższe temp.
PZDR
Zgadza się,że każdy silnik lubi zimne powietrze,ale uturbione szczególnie bo tam dawka jest największa.To miałem na mysli.

Jeśli chodzi o rózne pomiary to pamiętaj,że ciężko identycznie wystartować,jest rózny stan nawierzchni itd.

Ja zrobiłem raz 6,09s.(idealny start),by po chwili wykręcić 6,9(kiepski start).Róznice nie świadczą o tym,że gtech jest do kitu,ale o tym,że nigdy dwa razy tak samo nie przyspieszysz.
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-05, 23:21   #10
differ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: ŁDK
Postów: 68
Domyślnie

Jeszcze nie mierzyłem - czekam aż puszczą lody całkowicie, fabryka podaje że mam 10,8, jestem ciekawy ile wyjdzie za pomocą tej prymitywnej metody.
__________________
FF_ThE_BeSt_CaR (1,6 OWNER)
differ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-05, 09:09   #11
P_v_L
Turysta
 
Avatar P_v_L
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: B-B
Postów: 172
Domyślnie

RSSS jesteś w błędzie nowe g-techy mierzą do 100km/h nie do 96km/h.
Co do pomiarów to wszystko zależy od dobrej kalibracji i równej drogi. Do 100 mierzy w miarę dokładnie a co najważniejsze pomiary ssą powtarzalne co jest pomocne przy modyfikacjach. Pomiar na 400m jest bardzo zbliżony do tego co wypluwa aparatura na modlinie.
P_v_L jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-05, 09:12   #12
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał P_v_L
RSSS jesteś w błędzie nowe g-techy mierzą do 100km/h nie do 96km/h.
Co do pomiarów to wszystko zależy od dobrej kalibracji i równej drogi. Do 100 mierzy w miarę dokładnie a co najważniejsze pomiary ssą powtarzalne co jest pomocne przy modyfikacjach. Pomiar na 400m jest bardzo zbliżony do tego co wypluwa aparatura na modlinie.
Ale ja nie pisałem,że chodzi mi o nowego gtecha?

Ja mam taki,który mierzy do 60 mil/h,a słyszałem,że te nowe kosztują ponad 1000zł i mało kto je ma.Osoby z forum streetracing też używają starych z pomiarem do 60 mil/h,ponieważ są one tanie i ogólnodostępne (choćby allegro),a nowe trzeba ciągnąć z zagranicy.

Więc myślę,że kolega tomkx też używał starego!

Pozdrawiam
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-05, 12:45   #13
tomkx
Turysta
 
Avatar tomkx
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Piaseczno
Postów: 131
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał RSSSS

Ale ja nie pisałem,że chodzi mi o nowego gtecha?

Ja mam taki,który mierzy do 60 mil/h,a słyszałem,że te nowe kosztują ponad 1000zł i mało kto je ma.Osoby z forum streetracing też używają starych z pomiarem do 60 mil/h,ponieważ są one tanie i ogólnodostępne (choćby allegro),a nowe trzeba ciągnąć z zagranicy.

Więc myślę,że kolega tomkx też używał starego!

Pozdrawiam
Zdecydowanie Gtech którego używałem był właśnie tym starym.

BTW startowałem kilka razy a wynik, który podałem (nie pamiętam ale wyszło chyba 10.11 czy coś takiego) był wynikiem najlepszym. Warunki były sprzyjające, jeśli chodzi o nawierzchnię (prosta na cargo, którą wielu z Was z pewnością dobrze zna) natomiast pogodowe takie sobie, biorąc pod uwagę to co napisaliście o "zimnolubności" doładowanych silników, ponieważ było dość ciepło.

P.S. Nie chciałbym, żebyście odebrali moje wypowiedzi jako próby całkowitego podważenia wiarygodności pomiarów dokonywanych za pomocą Gtecha. U mnie wyniki wyszły mało prawdopodobne ale nie odrzucam całkowicie możliwości wystąpienia jakiś błędów podczas kalibracji/ustawiania urządzenia.
__________________
###Chase FF if U can ###
tomkx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-05, 20:49   #14
P_v_L
Turysta
 
Avatar P_v_L
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: B-B
Postów: 172
Domyślnie

Zgadza sie najstarsze Gtechy mierzą do 60mil , taki co mierzu do 100km\h kosztuje teraz 199zł Oczywiście jak ktoś chce pro-competition to on może kosztowac pod 1000zł.
P_v_L jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-03-05, 16:42   #15
Blue
Klubowicz
 
Avatar Blue
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 1 121
Domyślnie

Dzisiaj, korzystając z uprzejmości Grega, również dokonałem dwóch pomiarów (1/4 mili i przyspieszenie) z następującymi wynikami:

0-60 mph: 8,46s
1/4 mili: 16,47s

Urządzenie było prawidłowo wypoziomowane itp, sam nie wiem na ile wynik jest realny...
__________________
Blue jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-05, 17:22   #16
differ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: ŁDK
Postów: 68
Domyślnie

Nareszcie zmierzyłem swój czas (urządzenie - kolega ze stoperem w ręku). Dla pewności pomiaru było ich kilka, czas ostateczny i uśredniony (zaokrąglony w górę) wyszedł nawet całkiem ciekawy, tj. 9,3 s do setki, zważywszy że na razie tylko świece splitfire'a założone i wyjęta puszka rezonacyjna (więc prawie seria), to chyba całkiem niezły wynik.
Dlatego Blue myślę że twój czas jest odpowiedni biorąc pod uwagę że masz te 15 KM i 10 Nm więcej od serii.
__________________
FF_ThE_BeSt_CaR (1,6 OWNER)
differ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-05, 17:47   #17
RSSSS
Sympatyk
 
Avatar RSSSS
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Wrocław
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
wrzesień
2016
DW Wrocław
Postów: 1 668
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał differ
Nareszcie zmierzyłem swój czas (urządzenie - kolega ze stoperem w ręku). Dla pewności pomiaru było ich kilka, czas ostateczny i uśredniony (zaokrąglony w górę) wyszedł nawet całkiem ciekawy, tj. 9,3 s do setki, zważywszy że na razie tylko świece splitfire'a założone i wyjęta puszka rezonacyjna (więc prawie seria), to chyba całkiem niezły wynik.
Dlatego Blue myślę że twój czas jest odpowiedni biorąc pod uwagę że masz te 15 KM i 10 Nm więcej od serii.
Musisz wziąć poprawkę na to,że prędkościomierze w autach są tak ustawione,że pokazują trochę wyższą prędkość niż w rzeczywistości (Żebyśmy jeździli wolniej niż nam się wydaje ).
Było o tym ostatnio w auto świecie i gdy prędkościomierz w focusie pokazywał 100 km/h to w rzeczywistości auto jechało 95-96 km/h!

Świece to jest mit tuningowy,więc nic auto dzięki nim nie zyskało (też było o tym w prasie).Dlatego pomiary traktuj jak dla auta seryjnego.

Pozdrawiam.
__________________

Focus RS MK3 400KM i 570NM
RSSSS jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-05, 15:26   #18
differ
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: ŁDK
Postów: 68
Domyślnie

Co do zegarów to je rozkręcałem i zdejmowałem wskazówki, zakładając je załozyłem je niżej tzn. pokazują teraz mniejsza prędkość niż w serii, a jeśli chodzi o świece to nie mówie że niewiadomo ile na tym zyskałem tylko na pewno dzięki nim mam pewną iskrę, w końcu są nowsze i mniej zużyte, a w osiągach na pewno to nie przeszkadza, więc to by bylo na tyle - chyba i tak niezle jak na serję.
__________________
FF_ThE_BeSt_CaR (1,6 OWNER)
differ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pomiar bicia tarcz. Ranid Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 15-09-09 18:56
Pomiar TDCi 115km // problem ?? z turbo m4ki Tuning mechaniczny 2 15-02-09 17:46
[FF II] 2.0 tdci 136 KM - seria -pomiar mocy oskar7 Inne techniczne 1 07-08-08 21:12
Pomiar ciśnienia w kołach Ślepy Elektryka, audio i alarmy 1 24-06-06 19:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u