Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-11-07, 08:10   #1
fasi
Turysta
 
Avatar fasi
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
kwiecień
2004
NO Olsztyn
Postów: 32
Domyślnie TDCI - zanik mocy i dziwne zachowanie

W tym tygodniu czekała mnie wycieczka na trasie Olsztyn-Lublin. Zalałem focusika ON Ultimate do pełna i ruszyłem w trasę. Po przejechaniu około 100km dało się odczuć totalny zanik mocy. Auto jakoś napędzało się w zakresie 1000-2000 obrotów, ale wyżej już totalnie zamulało i miałem problemy z wyprzedzaniem. Zachowanie auta było podobne jak w aucie benzynowym kiedy nie działa jeden gar np. wskutek poluzowania kabla wysokiego napięcia na świecy. Jako, że usterka ta wystapiła w połowie trasy do wawy pomyślałem sobie, że dojade jakos do stolicy i zajadę do forda. Juz stojąc w korkach w wawie zauważyłem, że znacząco wzrosła głośność pracy silnika (na postoju), a on sam wprowadzał auto w dość duże drgania. Dojechałem do forda, zgasiłem silniczek i poszedłem do recepcji. Wróciłem do auta bo niestety tego dnia bym sie nie dopchał na serwis, odpalam focusa a on chodzi jak w zegarku, silnik pracował ciszej nie wpadając w drgania. Do samego lublina wspomniana usterka nie miała już miejsca. Wracając z powrotem spotkala mnie ta sama historia po przejechaniu około 70km od tankowania. Auto stracilo moc, więc zjechałem na pierwszy lepszy parking. Wyłaczyłem je, a po 5 minutach odpaliłem ponownie. I znowu problem znikł.

Spotkał się ktoś z Was z podobnymi historiami, lub też dysponuje wiedzą co może być przyczyna tego typu zachowań?
fasi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-07, 14:31   #2
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

heh... jak zwykle - przyczyn teradecysrajmilion.
Popierwej - zobacz czy jaki błąd ci nie wyskoczył (migająca kontrolka świec żarowych) i błąd DTC, do obejrzenia w trybie serwisowym licznika.

Mnie to wygląda na wytryski (tzn coś z układem paliwowym i stawiam na wtryski), zwłaszcza to drganie, jak by na jednym nie pracował.

czekam na odpowiedź dot. ew. błędów
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-07, 17:35   #3
fasi
Turysta
 
Avatar fasi
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
kwiecień
2004
NO Olsztyn
Postów: 32
Domyślnie

Sprawdzałewm błędy w trybie serwisowym: pojawił mi się tylko D262. Dotyczy to regulatora napięcia - jakis miesiąc temu po odpaleniu silnika świeciła mi się kontrolka ładowania akumulatora, zgasiłem wtedy silnik i po ponownym odpaleniu było już ok.
fasi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-07, 17:50   #4
oskar7
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Gdańsk
Ford Focus II
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
Postów: 213
Domyślnie

gdy auto było bez mocy, to kopciło czy nie, czy puszczało czarną chmure tylko przez chcwile, czy cały czas, a może spaliny były OK ?
oskar7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-07, 18:52   #5
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Sprawdzałewm błędy w trybie serwisowym: pojawił mi się tylko D262. Dotyczy to regulatora napięcia - jakis miesiąc temu po odpaleniu silnika świeciła mi się kontrolka ładowania akumulatora, zgasiłem wtedy silnik i po ponownym odpaleniu było już ok.
Może bateria słaba była - tzn rozładowany, ja tak miałem jak robiłem auto i cały dzień paliła mi się lampka w bagażniku (otwartym)

ale do tematu.

Jeśli nie widzisz przeszkód, to wypal do końca to paliwo z baku... bo fakt, że zalałeś BP ultimate nic nie znaczy (w sensie pozytywnym, sąsiad leje TYLKO ultimate, bo mają flotę i nie może gdzie indziej do Multipli JTD... i właśnie wytryski wymienia)
Zalej Shellem V-POVEREM Dizlem i dolej dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy STP (buteleczkę na zbiornik, jak podaje producent , albo pół, by wyżarło syfy)
Zobaczysz, czy coś się zmieniło.

Co do dodatków, w Ursyn-Car w Wawie polecają taki "złoty środek" pod tytułem TEC-2000 formula diesel.

IMO - gorszy od STP-a

I obserwuj.

Póki co omijaj serwisy z daleka, bo jak zaczną cię podłączać pod kompa, to ci środków na koncie zabraknie a wymianie ulegnie pół auta.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 07:49   #6
fasi
Turysta
 
Avatar fasi
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
kwiecień
2004
NO Olsztyn
Postów: 32
Domyślnie

dzięki wielkie za wskazówki
na razie nie miałem w planie wizyty na komputerze bo wiem, że ASO to studnia bez dna. Wyjeżdżę do końca ten zbiornik i polecę na Shella zatankować. Możesz podać mi nazwę teg dodatku STP do paliwka?
Pozdrawiam!

[ Dodano: Pon 05 Lis, 2007 08:45 ]
Cytat:
Napisał oskar408
gdy auto było bez mocy, to kopciło czy nie, czy puszczało czarną chmure tylko przez chcwile, czy cały czas, a może spaliny były OK ?
Nie kopciło nic a nic
fasi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 09:51   #7
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Ja dolewam dodatek STP do czyszczenia wtryskiwaczy - po prostu
Tam po polskiemu tak jest napisane
Tylko zwróć uwagę, by był do wtryskiwaczy DIESLA !!

A napisz jeszcze jak rano na zimnym odpalasz - to odpala od tyknięcia, równo pracuje,czy telepie...
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 10:10   #8
fasi
Turysta
 
Avatar fasi
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
kwiecień
2004
NO Olsztyn
Postów: 32
Domyślnie

Rano odpala od razu. Chodzi równo i nei telepie. Przyciskając delikatnie pedał gazu w zakresie około 1500 obrotów czuć minimalne drgania, ale jest to chyba normalne. A może się mylę?
fasi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 18:44   #9
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Słuchaj - bo jest jeszcze jeden patent pod tytułem PEDAŁ GAZU.
Niestety - dizel... takie życie.

Jak masz kogoś blisko kto ma TDCI - to zamień(dwie śrubki i kostka) zobaczysz czy cóś się dzieje.
Ale poszukaj na forum postów o tym geju gazu, bo nie pamiętam, czy dokładnie tak jak u ciebie się to objawia...
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
dziwne zachowanie foczki 1,8 TDDI - brak mocy momentami mabi1 Silnik i skrzynia 7 22-11-09 12:44
Wolne obroty - dziwne zachowanie (TDCI 1.8) amoeba Silnik i skrzynia 24 18-02-09 15:23
Zanik mocy na cieplym silniku 1.8 TDDi! sebapl01 Silnik i skrzynia 4 12-01-09 17:14
Dziwne zachowanie TDCi fazis Silnik i skrzynia 1 02-06-07 23:14
Dziwne zachowanie na obrotomierzu hans Inne techniczne 9 20-01-05 16:41

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u