Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-05-08, 23:09   #1
dj_rey
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Polska
Ford Focus I
1.8 Zetec 115KM manual
Postów: 85
Domyślnie [FFI] Przestały działać spryskiwacze szyb

Dziś w czasie jazdy włączyłem spryskiwacz przedniej szyby, gdy po chwili przestał lecieć płyn. Sądziłem, że właśnie go brakło, więc kupiłem 5l i dolałem do pełna, przy próbie ponownego uruchomienia spryskiwacza chodzi tylko wycieraczka, natomiast nie słychać silniczka spryskiwaczy, to samo się tyczy tylnej szyby. Co może być przyczyną i gdzie jej szukać ?
dj_rey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-08, 07:14   #2
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Sprawdź pompkę
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-05-08, 09:35   #3
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

a zacznij od bezpiecznika
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-08, 14:01   #4
dj_rey
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Polska
Ford Focus I
1.8 Zetec 115KM manual
Postów: 85
Domyślnie

Jednak to pompka wysiadła, bo dziś sprawdziłem i prąd w przewodach płynie, a pompki nie słychać, ale... obyło się bez kupna nowej. "Rozebrałem" ją brzeszczotem przy górnej rysie i dostałem sie do przewodów. Jeden z nich sie oderwał pewnie podczas wstrząsów w czasie jazdy, dolutowałem go sprawdziłem zasilaczem 12V - chodzi , wiec przykleiłem odcięte części klejem, zaizolowałem i teraz śmiga jak nowy
dj_rey jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-08, 18:39   #5
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał dj_rey
Jednak to pompka wysiadła, bo dziś sprawdziłem i prąd w przewodach płynie, a pompki nie słychać, ale... obyło się bez kupna nowej. "Rozebrałem" ją brzeszczotem przy górnej rysie i dostałem sie do przewodów. Jeden z nich sie oderwał pewnie podczas wstrząsów w czasie jazdy, dolutowałem go sprawdziłem zasilaczem 12V - chodzi , wiec przykleiłem odcięte części klejem, zaizolowałem i teraz śmiga jak nowy
BRAWO! :smt038
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-08, 11:46   #6
tjmdm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Olsztyn
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał dj_rey
Jednak to pompka wysiadła, bo dziś sprawdziłem i prąd w przewodach płynie, a pompki nie słychać, ale... obyło się bez kupna nowej. "Rozebrałem" ją brzeszczotem przy górnej rysie i dostałem sie do przewodów. Jeden z nich sie oderwał pewnie podczas wstrząsów w czasie jazdy, dolutowałem go sprawdziłem zasilaczem 12V - chodzi , wiec przykleiłem odcięte części klejem, zaizolowałem i teraz śmiga jak nowy
chyba też mnie to czeka; dzisiaj i moja pompka padła

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 13:46 ]
Cytat:
Napisał Pabloos
a zacznij od bezpiecznika
tylko który to

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 14:45 ]
W drodze powrotnej do domku zauważyłem, że kiedy włączę tylnią wycieraczkę i pociągne do siebie manetkę (tak jakbym chciał spryskać tylnią szybę) to włączają mi się przednie wycieraczki...czy to jest objaw zepsutej pompki

[ Dodano: Pią 06 Cze, 2008 20:58 ]
Wróciłem właśnie z parkingu gdzie próbowałem zdjagnozować mój problem ze spryskiwaczem; na pierwszy ogień poszły bezpiecznik (w zasadzie wycieraczek) i wszystko okazało się oki, pomyślałem o przekażniku R18/19 który ostatnio wymieniałem; też jest oki...zostało mi rozbebeszenia nadkola...koło, nadkole zdemontowane; odkręciłem dolną śrubę mocująco zbiorniczek i moim oczom ukazała się pompka...odłączyłem wężyki i spuściłem płyn do miski; wymontowałem pompkę by sprawdzić ją na krótko...i okazało się, że lata ; sprawdziłem czy prąd dochodzi do wytczki...dochodzi ale jakiś słaby, niecałe 11 V...czy to może być powód, że nie załącza się ta pompka...a może ta wartość oznacza, że przełacznik zespolony jest walnięty...czekam na pomoc

[ Dodano: Nie 08 Cze, 2008 17:47 ]
Co dokładnie odpowiada w przełączniku wycieraczek za spryskiwacz... czy ten sam mały przycisk można rozebrać?...robił ktoś to
__________________
------"Bezpiecznie do przodu"-------
-----------#FEFK#341#---------------
----------#Turysta FKP#--------------
no14904->no 40487->#NO 67651#
tjmdm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-12, 12:58   #7
michalSR
Turysta
 
Avatar michalSR
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Skąd: Rybnik
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 10
Domyślnie

ja mam pilne pytanie, czy do przedniej szyby i do tylnej jest jeden silniczek spryskiwaczy? bo z tylu mi pryska na szybe,a z przodu wogole nie slychac silniczka, moze to manetka?? prosze o szybka odpowiedz
michalSR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-12, 12:59   #8
qrczakos
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar qrczakos
 
Mati ;P
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Piła
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
lipiec
2007
PP powiat pilski (Piła)
Postów: 5 988
Domyślnie

jedna pompka mająca dwa przewody.. jeden do przedniej drugi do tylnej szyby
__________________
Focus:

Mondeo:
qrczakos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-10-12, 14:50   #9
michalSR
Turysta
 
Avatar michalSR
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Skąd: Rybnik
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 10
Domyślnie

ok a dostane sie do niej bez kanalu? wyczytalem wczesniej ze wystarczy kolo zdjac i nadkole tak...
michalSR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-13, 18:43   #10
paput
Turysta
 
Avatar paput
 
Marcin
Zarejestrowany: Sep 2010
Skąd: Wałbrzych/Jelenia Góra
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
maj
2002
DB Wałbrzych – miasto
Postów: 68
Garaż
Domyślnie

Witajcie. Podepnę się pod temat, bo mam problem ze spryskiwaczami w swojej foce. Płynu jest cały zbiornik, silniczek sprysków działa. I teraz pytanie: rozebrałem wczoraj nadkole, odpiąłem oba wężyki na dole silniczka i włączyłem spryskiwacze. Na mój rozum, choć na autach mało się znam, to płyn powinien polecieć. Niestety nie leci. Później wyjąłem sam silniczek z mocowania do zbiorniczka spryskiwaczy (to górne połączenie na silniczku) i nadal nic. I teraz pytanie: Czy jak odłączyłem silniczek od zbiornika, to płyn ze zbiornika powinien wylecieć, czy tam jeszcze jest jakiś zawór? Bo w sumie już nie wiem: coś nie tak z tym silniczkiem, czy w samym zbiorniku coś się zatkało. Bardzo proszę o pomoc. Dzięki
__________________
paput jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Spryskiwacze szyb mgłowe Marcinek22 Elektryka, audio i alarmy 337 28-11-17 08:32
Pilot centralnego zamka przestał działać s231 Elektryka, audio i alarmy 1 09-04-09 13:51
Klimatyzacja przestała działać piotrmayday Inne techniczne 1 04-04-09 21:52
Ogrzewanie tylnej szyby w F1 przestało działać. mjopek Elektryka, audio i alarmy 2 02-04-09 15:32
Klimatyzacja-przestała działać... marcin9913 Inne techniczne 7 22-07-07 18:29

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u