Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-09-09, 06:18   #1
uwertura
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
listopad
2006
Postów: 29
Domyślnie Nie równa praca silnika 1.8 TDDI

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam mały problem ze swoim Focusem a mianowicie na biegu jałowym samochów nie pracuje równa tak jak by mial chwilowe odciecie ropy ale na tyle krotkie ze nie zdazy zgasnac wskazowka na obrotomierzu nie rusza sie i jest na 3 kresce zawsze gdy samochod stoi w miejscu. Czasami gdy wrzucę na luz podczas jazdy obroty faluja ale nigdy nie przekrocza 1. Od niedawna stal sie czasami zamulony gdy wciskam na gaz jak by sie nie radzil zebrac przez pare sekund a pozniej jak by odzyskal swoja moc. Czy ktos z was spotkal sie juz z czyms takim?? Czy takie objawy moga byc powiazane ze skrzynia biegow?? Czasami mam wrazenie ze biegi na drazku jak by wchodzily do polowy. za wszystki podpowiedzi z gory dziekuje.

PS. Zaczęło sie to wszystko dziać po naprawie jaka została wymuszona pęknięciem paska rozrządu
uwertura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-09, 13:28   #2
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Czy uwazasz, ze ta naprawa moze byc z tym zwiazana? Ja bym zaczal od sprawdzenia EGR.
Jezeli chodzi o naprawe to co zostalo uszkodzone i co bylo naprawiane? Tym co przychodzi do glowy jest zle ustawiony rozrzad lub napinacz (bez blokad nie sprawdzisz rozrzadu).
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-09, 16:52   #3
uwertura
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
listopad
2006
Postów: 29
Domyślnie

po pęknięciu paska zostały naprawione zawory bo sie pokrzywiły
mechanik robił to na swój koszt i obawiam sie ze zostało to zrobione aby było a nie żeby działało poprawnie. Trochę jakby stukały. Tak sobie myśle moze lapie gdzies lewe powietrze bo zle cos podlaczyli. Na komputerze zaraz po naprawie pojawial sie blad od EGR i nie mozna bylo go usunac
uwertura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-09-09, 16:55   #4
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Zobacz do EGR na poczatku. Posprawdzaj podcisnienia i polaczenia w kolektorach.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-09, 15:12   #5
uwertura
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
listopad
2006
Postów: 29
Domyślnie

Focus zostal podlaczony pok komputer wyskakuja 3 bledy P0409 P0404 EGR P0149 (kat wyprzedzania pompy cos takiego)
uwertura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-09, 18:31   #6
Lucjan24Legnica
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Legnica
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
DL Legnica
Postów: 70
Domyślnie

Myślę że rozrząd może być źle złożony(przestawiony) stąd nieprawidłowy kąt wyprzedzenia bo jak wiadomo pompa napędzania jest łańcuszkiem właśnie od rozrządu
Lucjan24Legnica jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-09, 21:36   #7
uwertura
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
listopad
2006
Postów: 29
Domyślnie

na kompie byly robione rozne testy i wyszlo ze rozrzad jest dobrze ustawiony jedynie swiece do wymiany. bede nim jezdzil dopóki sam nie zgasnie wtedy bedzie juz wiadomo co jest nie tak
uwertura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-09, 22:21   #8
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Uwertura - sprawdziłeś ten EGR jak pisałem? Sprawdź sam zawór, wszystkie podciśnienia i połączenia elektryczne.


\Tu masz podobny temat:
http://www.focusklubpolska.pl/showth...ighlight=P0409


P0149 może być jeszcze po kombinacji z pompą przy naprawie silnika, albo związany z EGR. Najpierw sprawdź układ EGRa, a potem zobacz jakie błędy się usuną. Jeżeli nie to trzeba szukać przy pompie - np zawór.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-09, 12:17   #9
Atol_2008
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Gdańsk
Postów: 298
Domyślnie

Ja bym zaczął od sprawdzenia ustawienia wałka rozrządu względem pompy wtryskowej bo pompa wtryskowa jest połączona z wałkiem rozrządu paskiem więc jest możliwość przesunięcia a zwłaszcza po takiej naprawie.Natomiast położenia pompy względem wału korbowego nie zmienisz jeśli nie ruszysz łańcucha rozrządu--a podejrzewam,że mechanik tego nie ruszał.Jeśli się nie mylę to na wałku rozrządu nie ma klina więc przesunięcie koła jest możliwe.
Atol_2008 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-09, 13:24   #10
Gwidon
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Wejherowo
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
2000
GWE powiat wejherowski (Wejherowo)
Postów: 237
Domyślnie

Witam.
Może (tylko)MAP sensor daje złą mapę dla sterownika.
__________________
Gwidon
Gwidon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-09, 18:00   #11
uwertura
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
listopad
2006
Postów: 29
Domyślnie

EGR jest dobrze podlaczony. wszystkie przewody rurki. Mechanik mowil ze moze cos byc ze sterowniem pompy jakis czujnik czy cos takiego. Bede niedlugo stawial go na dluzszy czas to moze na spokojnie dojdzie co jest nie tak. W najgorszym przypadku pewnie pompa siada mam mozliwosc zalatwienia naszczescie nowej za okolo 3tys
uwertura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-09, 18:10   #12
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

I pewnie zaraz doradzi, ze okazyjnie ja zregeneruje za 1500zl...

P0409 - problem z pozycja EGR.
P0404 - problem z EGR
P0149 - problem z ustawieniem wtrysku.

Dwa pierwsze to podcisnienia lub EGR. Kolejny to najczesciej zawor na pompie (timing control valve).
Tu masz podobny temet http://www.ilexa.co.uk/forum/index.php?topic=18552.0 przetlumacz jesli potrzebujesz w Google translate. Jakby cos to moge pomoc.
Jak mi sie dzis uda to wrzuce Ci info gdzie jest ten zawor jesli chcesz sam wymieniac.

No i czy jestes na 200% pewien, ze rozrzad jest dobrze ustawiony? Czy mechanik ustawial to na blokady?

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 05-10-09 o 18:15
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-09, 22:13   #13
uwertura
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Toruń
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq 109KM manual
listopad
2006
Postów: 29
Domyślnie

Ja nie jestem pewny czy jest dobrze ustawiony bo sie na tym nie znam. Mechanik (inny niz ten co go zepsuł) twierdzi ze jest ustawiony dobrze. Mechanik radzil mi zebym narazie sobie glowy nie zawracal tylko jezdzil dopuki nie bedzie innych powazniejszych objawow z pompa i tak narazie zrobie. Po skasowaniu bledu P0149 samochod zbiera sie juz normalnie pozostaje tylko falowanie obrotow ktore zaczelo wystepowac sporadycznie ( tylko do 1 tys obr.) jedynie ciagle silnik nie pracuje rowno na biegu jalowym. Tak jakby na na pol sekundy dostal mniej ropy jest to tylko slyszalne bo skazówka obrotomierza jest w bezruchu na 3 kresce. Co do pompy to wiem ze chlopak mowi prawde bo mam innego znajowmego ktory pracuje w serwisie i przyznawal sie ze wynosza pompy wymieniaja niby na gwarancji pompy ktore sa sprawne ale o tym wiedza tylko ci co to robia.
uwertura jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-09, 14:53   #14
marco223
Turysta
 
Avatar marco223
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Tychy
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
kwiecień
2008
Postów: 264
Garaż
Smile

Cytat:
Napisał uwertura Zobacz post
Ja nie jestem pewny czy jest dobrze ustawiony bo sie na tym nie znam. Mechanik (inny niz ten co go zepsuł) twierdzi ze jest ustawiony dobrze. Mechanik radzil mi zebym narazie sobie glowy nie zawracal tylko jezdzil dopuki nie bedzie innych powazniejszych objawow z pompa i tak narazie zrobie. Po skasowaniu bledu P0149 samochod zbiera sie juz normalnie pozostaje tylko falowanie obrotow ktore zaczelo wystepowac sporadycznie ( tylko do 1 tys obr.) jedynie ciagle silnik nie pracuje rowno na biegu jalowym. Tak jakby na na pol sekundy dostal mniej ropy jest to tylko slyszalne bo skazówka obrotomierza jest w bezruchu na 3 kresce. Co do pompy to wiem ze chlopak mowi prawde bo mam innego znajowmego ktory pracuje w serwisie i przyznawal sie ze wynosza pompy wymieniaja niby na gwarancji pompy ktore sa sprawne ale o tym wiedza tylko ci co to robia.
Ja sie podepne pod temat, a mianowicie mam tylko (lub aż) ten objaw z biegiem jałowym że czasmi jest tak jakby zabrakło paliwa na 1-2 sekundy jakby sie dławił. Na kompie nie mam żadnych błedów, macie może jakieś pomysły??Silnik 1.8TDDI,. Ostatnio wykrecałem wtryski i na jednym były 2 podkładki a na reszcie po jednej, jak wymieniłem wszystkie na jedną nową to był spokój na dłuższy czas ale ostatnio znowy mi zakasłał może jestem przewrażliwiony ale wole spytać
marco223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-09, 15:45   #15
gebe14
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: KRAKóW
Postów: 48
Domyślnie

mam pytanko,
mam też silnik 1.8 tddi 90 koników i czy to prawda że ten silnik jest bezkolizyjny?
tzn jak szczeli pasek to nic sie nie stanie?

czytałem na jakims forum że jest...
gebe14 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-09, 13:53   #16
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał gebe14 Zobacz post
mam pytanko,
mam też silnik 1.8 tddi 90 koników i czy to prawda że ten silnik jest bezkolizyjny?
tzn jak szczeli pasek to nic sie nie stanie?

czytałem na jakims forum że jest...
Jak chyba wszystkie diesle sa kolizyjne. Tlok prawie dotyka zaworow jesli pasek jest dobrze usatwiony.
Na poczatku zreszta masz dowod:
Cytat:
Napisał uwertura Zobacz post
po pęknięciu paska zostały naprawione zawory bo sie pokrzywiły
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u